Momentka zo zápasu Trebišov - Zlaté Moravce-Vráble.
Momentka zo zápasu Trebišov - Zlaté Moravce-Vráble. (Autor: TASR)
Sportnet|25. sep 2019 o 17:54

Žilina a Ružomberok boli suverénni.

BRATISLAVA. Futbalisti AS Trenčín sa natrápili na postup do osemfinále Slovnaft Cupu. V stredajšom zápase štvrtého kola slovenskej pohárovej súťaže zvíťazili nad FC Košice až po jedenástkovom rozstrele.

V riadnom hracom čase sa duel skončil remízou 2:2, ktorú hosťom zabezpečil v 89. minúte dvojgólový bosniansky legionár Hamza Čatakovič.

Strely zo značky pokutového kopu už zvládli lepšie hostia, ktorí uspeli štyrikrát, zatiaľ čo východniari iba raz.

Dramatický priebeh malo aj stretnutie druholigového Trebišova so Zlatými Moravcami, v ktorom fortunaligista triumfoval 2:1 vďaka gólu Chorváta Antonia Asanoviča z 86. minúty.

Naopak, bez vážnejších problémov si vybojovali postup hráči MŠK Žilina. Na ihrisku treťoligového Nového Mesta nad Váhom triumfovali suverénne 4:0.

MFK Ružomberok zvíťazil na východe Slovenska v Kalši podobne suverénne 6:2 a Sereď si poradila s Vysokou nad Kysucou 4:0.

Stále platí fakt, že zo Slovnaft Cupu 2019/2020 vypadli spomedzi fortunaligistov len futbalisti Michaloviec.

Túto bilanciu nezmenili ani hráči Dunajskej Stredy, ktorí večer zvíťazili nad TJ Družstevník Radimov 2:0 na skalickom trávniku. Proti účastníkovi V. ligy Západ nemali jednoduchú úlohu a o postupe ďalej rozhodli až v druhom polčase.

Slovnaft Cup 2019/2020 - 4. kolo

• Trebišov - Zlaté Moravce-Vráble 1:2 (1:1)

Góly: 20. Tóth - 26. Orávik, 86. Asanovič

• Nové Mesto nad Váhom - Žilina 0:4 (0:3)

Góly: 26., 44. Balaj, 24. Bernát, 67. Vallo

• FC Košice - Trenčín 2:2 (1:0), na penalty 1:4

Góly: 29. Gáll, 69. Karaš - 48. a 89. Čatakovič

• Vysoká nad Kysucou - Sereď 0:4 (0:2)

Góly: 24. a 40. Špehar (z pok. kopu), 71. Cleber, 72. Panagiotis

• Kalša - Ružomberok 2:6 (1:3)

Góly: 44. a 57. Capík - 17. a 24. O. Novotný, 40. a 84. D. Takáč, 72. a 79. Bobček

• Radimov - Dunajská Streda 0:2 (0:0)

Góly: 64. Ramírez, 79. Beskorovajnyj

/hralo sa v Skalici/

• Dunajská Lužná - Petržalka 0:3 (0:1)

Góly: 35., 65. Turčák, 90. Almási

• Medzilaborce - Banská Bystrica 1:2 (1:1)

Góly: 7. Roháč - 36. Dolný, 69. Laksik

• Bešeňov - Liptovský Mikuláš 1:7 (0:5)

Góly: 56. Benkó - 5., 37., 53. Lukáč, 13. Laura, 25. Kačerík, 40. Bartoš, 70. Kotora

• Spišské Podhradie - Poprad 0:3 (0:1)

Góly: 22. Slebodník, 75. Luberda, 76. Jančak

• Marcelová - Skalica 0:3 (0:1)

Góly: 33. Blažek, 57. Tomovič, 73. Šebesta

Domov»Futbalnet»Trenčín takmer vypadol zo Slovnaft Cupu, Dunajskú Stredu potrápil piatoligista