Od Švajčiarov dostali tvrdú lekciu. Päťku dostali v hodnotení len dvaja hráči

Marián Studenič  pred brankárom Retom Berrom v zápase Slovensko - Švajčiarsko na MS v hokeji.
Marián Studenič pred brankárom Retom Berrom v zápase Slovensko - Švajčiarsko na MS v hokeji. (Autor: TASR)
Sportnet|27. máj 2021 o 17:27

Hodnotíte známkou od 1 po 10.

RIGA. Po troch víťazstvách prišla prvá prehra. A veľmi krutá. Slovenskí hokejisti nestačili na majstrovstvách sveta v Rige na Švajčiarov a prehrali 1:8.

Slováci doplatili na vylúčenia, súper ich vyškolil z efektivity. Od siedmej minúty hrali bez útočníka Kristiána Pospíšila, ktorý dostal za faul na švajčiarskeho veterána Ambühla trest do konca zápasu. V tretej tretine musel odísť do kabíny aj obranca Mislav Rosandič za pichnutie súpera.

Jediný gól slovenského tímu strelil za stavu 0:6 Michal Krištof. V bránke zostal až do konca Július Hudáček.

Ako ste hodnotili výkon zverencov Craiga Ramsayho?