Slovensko nastúpi proti Lotyšsku bez zmien vo formáciách, brankár je otázny

Samuel Hlavaj v bráne Slovenska
Fotogaléria (87)
Samuel Hlavaj v bráne Slovenska (Autor: TASR/AP)
TASR|19. máj 2024 o 13:37

Žiadne zmeny v zostave Slovenska potvrdil asistent trénera Róbert Petrovický.

OSTRAVA. Slovenskí hokejisti nastúpia na nedeľný zápas proti Lotyšsku (od 20.20 h) bez zmien v zložení formácií. Slováci sa vo svojom predposlednom zápase ostravskej skupiny MS 2024 pokúsia získať istotu postupu do štvrťfinále.

V náročnejšej pozícii sú obhajcovia bronzových medailí Lotyši, pre ktorých by prípadná prehra znamenala koniec už po základnej skupine.

Slováci mali v nedeľu dobrovoľné predzápasové rozkorčuľovanie, na ktorom sa z korčuliarov objavili iba Viliam Čacho a Martin Faško-Rudáš, ktorí nehrali v sobotňajšom zápase s Francúzskom (4:2). V bránke sa striedali Stanislav Škorvánek s Matejom Tomekom.

Tréneri síce tradične neprezradili meno brankára, ktorý nastúpi proti Lotyšom, formácie však budú rovnaké ako proti Francúzom: "Žiadne zmeny. Ideme do zápasu tak, ako sme ho odohrali včera," poznamenal asistent trénera SR Róbert Petrovický.

Slováci majú druhýkrát na šampionáte tzv. "back to back" zápas, teda dva zápasy v priebehu dvoch dní. Duel s Francúzskom im ubral sily, po zápase hovorili najmä o vyššej teplote v hale.

"Nebolo to jednoduché, no podmienky sú pre všetkých rovnaké. Verím, že hráči si počas dňa odpočinú a zregenerujú. Mnohí sú zvyknutí hrať zápasy v dvoch dňoch po sebe," konštatoval Petrovický.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)

Brankár Stanislav Škorvánek bol pri tom, keď Slováci vlani zdolali Lotyšov 2:1. Bolo to pre nich historicky prvé víťazstvo nad týmto súperom na MS. Zmaril 27 striel a prekonal ho iba Rodrigo Abols, ktorý vyrovnal na priebežných 1:1.

Vtedy išlo pre Lotyšov o druhý zápas na MS, po ktorom mali síce na konte nulu, no následne zvíťazili v piatich dueloch skupiny za sebou a do štvrťfinále postúpili z 3. miesta.

Teraz sú v náročnejšej pozícii a dva zápasy pred koncom skupiny majú iba sedem bodov, teda o jeden menej než vlani o takomto čase. Po zápase so Slovenskom uzavrú skupinu duelom s USA.

"Už nemajú čo stratiť. Do konca základnej skupiny odohrajú ešte dva zápasy a musia v oboch zvíťaziť, aby hrali vo štvrťfinále. Nečaká nás nič jednoduché. Musíme sa na to dobre pripraviť, keďže sme včera hrali," uviedol Škorvánek.

V tíme Lotyšska má bývalého klubového spoluhráča Kasparsa Daugavinša, ktorý je kapitán a líder svojho tímu. Na MS je so štyrmi gólmi najlepší strelec tímu a so šiestimi bodmi aj jeho najproduktívnejší hráč.

"Ide z neho veľká skúsenosť. Prešiel si najlepšími svetovými ligami. Je šikovný a aj na tomto šampionáte mu to 'sype'. Musíme si dať na neho pozor a nedávať mu priestor najmä v presilovke. Vie zakončiť alebo aj nájsť spoluhráča pred bránkou," poznamenal Škorvánek.

Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2024»Slovensko nastúpi proti Lotyšsku bez zmien vo formáciách, brankár je otázny