Kazachstan

Slovenskí hokejisti prekvapenie nedopustili, excelovali Pospíšil s Hudáčkom

Slovenskí hokejisti sa tešia z gólu v zápase proti Kazachstanu na MS 2024.
Fotogaléria (151)
Slovenskí hokejisti sa tešia z gólu v zápase proti Kazachstanu na MS 2024. (Autor: Palo Gašpar / Sportnet)
Sportnet, TASR|12. máj 2024 o 14:50 (aktualizované 12. máj 2024 o 16:45)

Slovenskí hokejisti dnes zdolali Kazachstan na MS v hokeji 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2024 - skupina B

Slovensko - Kazachstan 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Góly: 12. Pospíšil (Nemec, Slafkovský), 13. Faško-Rudáš (Koch, Sukeľ), 18. Sukeľ (Faško-Rudáš, Gajdoš), 29. Hudáček (z trestného strieľania), 42. Pospíšil (Hudáček, Nemec), 46. Cingel (Hudáček) - 24. Asetov (Danijar, Muchametov), 52. Omirbekov (Michajlis, Danijar)

Rozhodcovia: Fraňo (ČR), Kaukokari (Fín.) – Briganti (USA), Fuchs (Švaj.), vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 9109

Slovensko: Škorvánek - Fehérváry, Čerešňák, Ivan, Nemec, Koch, Grman, Gajdoš, Golian - Slafkovský, Hrivík, Cehlárik - Hudáček, Cingel, Tatar - Kelemen, Pospíšil, Regenda - Faško-Rudáš, Sukeľ, Kudrna

Kazachstan: Šutov (46. Bojarkin) - Metalnikov, Breus, Orechov, Danijar, Dichanbek, Beketajev, Koroľov, Gaitamirov - Rymarev, Šestakov, Starčenko – Michajlis, Omirbekov, Savickij – Muratov, Muchametov, Paňukov – Rachmanov, Bojko, Asetov

OSTRAVA. Slovenskí hokejisti si na MS v hokeji 2024 pripísali prvý triumf.

Vo svojom druhom zápase na šampionáte zdolali v nedeľu v B-skupine Kazachstan 6:2 a do tabuľky si zapísali prvé tri body.

Rozhodla o tom najmä prvá tretina, v nej sa gólovo presadili Martin Pospíšil, Martin Faško-Rudáš a Matúš Sukeľ.

V druhej sa z trestného strieľania presadil Libor Hudáček, na strane Kazachov bol úspešný Alichan Asetov.

V tretej ešte potvrdili triumf Slovenska svojím druhým gólom Pospíšil a Lukáš Cingel, brankár Stanislav Škorvánek inkasoval len po strele Alichana Omirbekova.

Slováci odohrajú svoj tretí zápas na šampionáte v pondelok o 16.20 proti USA, Kazachstan čaká v rovnakom čase po dni voľna v utorok výber Lotyšska.

Pozrite si kompletný program šampionátu, výsledky a tabuľky.

Tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2024

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024 (skupina B)
Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024

I. tretina

Slováci boli od úvodu aktívnejší a vyslali aj prvú strelu na bránku. Kazachovia neskôr odpovedali po nebezpečnom pokuse Muchametova, keď pred Škorvánkom ´zaplával´ puk po teči.

V 7. minúte mali Slováci prvú gólovú šancu, ale Sukeľ trafil len dobre postaveného Šutova. Brankár Kazachov výborne zasiahol aj o niekoľko sekúnd neskôr po strele Slafkovského.

Na opačnej strane musel vzápätí Škorvánek zakročiť po strele Muratova. Slovenskí reprezentanti však boli aktívnejší, najmä pohybom sa im darilo prekonávať obranu súpera a v 12. minúte otvorili skóre.

V početnej výhode zareagoval Pospíšil na strelu Nemca od modrej čiary a z bránkoviska otvoril skóre - 1:0.

O 34 sekúnd neskôr viedli o dva góly, zásah Faška-Rudáša si museli arbitri potvrdiť na videu. Výbornú pasáž potvrdili Slováci aj tretím gólom, úspešný bol Sukeľ.

Fotogaléria: Šarvátky v zápase Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024

II. tretina

V druhej tretine inkasoval ako prvý Škorvánek, keď ho pri signalizovanej výhode po faule Kelemena prekonal Asetov.

Potom sa však opäť zapotil Šutov, ktorý zlikvidoval šance Tatara a Slafkovského.

V polovici zápasu sa do nájazdu dostal Kelemen, no obrana Kazachov ho zastavila nedovolene a z nariadeného trestného strieľania Hudáček nezaváhal - 4:1.

Ďalšie šance zostali nevyužité, obaja brankári podržali svoje tímy.

III. tretina

Na začiatku záverečnej tretiny prežili Slováci bez ujmy presilovku súpera a hneď po jej skončení strelili piaty gól.

Po druhý raz v zápase sa presadil Martin Pospíšil. O štyri minúty neskôr využil Cingel krížnu prihrávku Hudáčka a strelil šiesty gól Šutovovi, ktorý vzápätí prenechal miesto Bojarkinovi.

Posledné slovo patrilo Kazachom, puk za Škorvánka pretlačil Omirbekov.

Hlasy po zápase

Patrik Koch, obranca Slovenska: "Bolo to lepšie ako proti Nemecku. Hrali sme náš systém, tlačili sme sa do bránky. Každý sa sústredil sám na seba a darilo sa nám plniť pokyny. Sústredili sme sa na ten systém a to veľmi zodpovedne."

Matúš Sukeľ, útočník Slovenska, v zápase 1+1: "Mali sme výborný začiatok, dali sme tri góly a podržal nás brankár. S takýmto tímom ako Kazachstan je dôležité dobre odštartovať. Som rád, že to tak dopadlo. Som spokojný že sme vyhrali a keď dám gól, radosť je väčšia. Ľudia nás tlačili dopredu, verím, že im budeme robiť radosť aj naďalej."

Stanislav Škorvánek, brankár Slovenska: "Bolo pre mňa to podobné ako v zápase s Nemeckom, nešlo na mňa veľa striel. Ale chalani mi pomohli, veľa striel zblokovali. Prvú tretinu sme vyhrali 3:0 a od toho sme sa odrazili. Kazachov sme držali od seba, s tým som veľmi spokojný."

Martin Faško-Rudáš, útočník Slovenska, v zápase 1+1: "Som rád, že sme vyhrali, bol to dôležitý zápas a za to sme radi. Pri mojom góle som videl, že bol gól, vedel som, že to šlo od strednej žŕdky. Zápas som si užil, bolo to nádherné, atmosféra bola skvelá. Ešte som si to nestihol uvedomiť, ale už to na mňa dolieha."

Libor Hudáček, útočník Slovenska, v zápase 1+2: "Nebolo to ľahké, mali sme však vynikajúcu prvú tretinu. Nedali sme súperovi nič, hrali sme to, čo sme si povedali. Mali sme potom zlé momenty, no to patrí k tomu. Bol to pekný zápas z našej strany."

Tomáš Tatar, kapitán Slovenska: "Bol to dôležitý zápas, odčinili sme ten prvý. Mali sme dobrý začiatok, v druhej tretine sme začali trochu špekulovať a museli sme si k tomu niečo povedať. V tretej časti to bolo opäť dobré , držali sme si puk, nevymýšľali pred modrými čiarami. Dávali sme to hlboko, tam sme silní a vytvárali sme si šance. Máme dôležité tri body, čo je super."

Juraj Slafkovský, útočník Slovenska: "Super zápas, konečne sa nám podarilo vyhrať, dali sme šesť gólov. Myslím si, že sme všetci boli pri chuti, samozrejme, boli úseky, ktoré musíme vylepšiť. Nemôžeme robiť zbytočné chyby a dať súperovi šancu vrátiť sa späť do zápasu. Myslím si, že to bol celkom dobrý výkon, no už sa musíme sústrediť na zajtra. To bude úplne odlišný zápas, iný level. Víťazstvo vždy naladí dobre, musíme si teraz oddýchnuť a prísť pripravení."

Martin Pospíšil, útočník Slovenska, v zápase dva góly: "Bolo to skvelé, naozaj skvelí fanúšikovia. Nestáva sa často, že mám počas zápasu zimomriavky. Bolo ich veľmi počuť a som rád, že sme sa im mohli odvďačiť víťazstvom."

Libor Hudáček premieňa trestné strieľanie proti Kazachstanu na MS v  hokeji 2024.
Šimon Čop12.05.202414
HudáčekSamostatný nájazd mu brankár dobre prečítal, napriek tomu ho Libor Hudáček premenil.
Libor Hudáček strieľa gól počas trestného strieľania v zápase Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024.
Miloslav Šebela12.05.202412
ExpertiExperti hodnotia zápas Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024, kľúčovým momentom bol premenený nájazd Libora Hudáčka.
Ondrej Rusnák.analýza
Ondrej Rusnák12.05.20245
RusnákDruhý duel hodnotí Ondrej Rusnák.
Andrej Šutov v zápase Slovensko - Kazachstan.
12.05.2024
ŠutovAndrej Šutov chytá na štvrtých MS.
12.05.2024
Slovenský hokejista Martin Pospíšil v zápase proti Kazachstanu na MS 2024 v Ostrave.
12.05.20241
GólySlovenskí reprezentanti hrajú svoj druhý zápas na MS v hokeji 2024. Pozrite si všetky góly a zaujímavé momenty.
12.05.20241
Martin Faško-Rudáš strieľa gól v zápase Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024.
12.05.2024
VideoVideo, zostrih a góly zo zápasu skupiny B Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024 dnes.
12.05.2024
Slovenskí hokejisti sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024.
12.05.20245
ZnámkovanieSlovensko vo svojom druhom zápase v skupine B na MS v hokeji 2024 zdolalo Kazachstan.
12.05.20245
Martin Pospíšil a Tomáš Tatar sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024.
12.05.2024
TabuľkaPozrite si, ako vyzerá aktuálna tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2024. Na ktorom mieste je Slovensko po zápase proti Kazachstanu?
12.05.2024
12.05.2024
FOTOPozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024.
12.05.2024
Momentka zo zápasu Kazachstan - Slovensko na MS v hokeji 2023.
12.05.2024
BilanciaPozrite si vzájomnú bilanciu Slovenska a Kazachstanu pred zápasom v skupine B na MS v hokeji 2024.