Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Šek majú symbolický, peniaze však dostanú

Dominik Krok. (Autor: sita)
Ján Leško|Publikované 21. aug 2018 o 12:15

Tatran Prešov vyhral najstaršie podujatie hádzanárov v Európe.

DOBOJ. Tatran Prešov vyhral najstaršie podujatie hádzanárov v Európe, Medzinárodný TV turnaj šampiónov v Doboji. Mnohých zaujíma, ako s finančnou prémiou 10 000 eur za prvenstvo v klube naložia.

„Jubilejný 50. ročník turnaja v Doboji mal vysokú úroveň, o čom svedčí aj skutočnosť, že obhajca minuloročného prvenstva KIF Kolding z Dánska, pravidelný účastník európskych pohárových súťaží, skončil v silnej konkurencii v Doboji dokonca predposledný,“ vypichol nie často vídaný údaj majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar.

„Obrovský výkonnostný progres ukázali kluby z Balkánu. Budúci účastníci SEHA ligy Izvidač Ljubuški i srbská Vojvodina Nový Sad. Oba celky budú iste prínosom nového ročníka nadnárodnej súťaže. Aj preto teší, že Tatran tretí raz vyhral turnaj v jeho 50-ročnej histórii, čo sa iste zapíše do histórie turnaja s veľkými písmenami.“

Finále Tatrana s Vojvodinou bolo tejto historickej skutočnosti zodpovedajúce úrovňou.

„Skvelé vyvrcholenie, no ja považujem za predčasné finále zápas, ktorý sme odohrali v skupine deň predtým s rumunskou Steauou Bukurešť. Mužstvom, ktoré nakoniec bude naším prvým súperom v novom ročníku SEHA ligy. Rumuni majú tím prešpikovaný hráčmi zvučných mien z vyspelej Európy,“ konštatoval M. Chmeliar.

Z klubu mali vypísanú prémiu 12 000 eur

Tatran za predvedené výkony vyhral hlavnú turnajovú trofej v Doboji i šesť individuálnych ocenení hráčov, nuž a k symbolickému šeku za prvenstvo majiteľ klubu uviedol:

„Turnaj v Doboji financuje vláda Republiky Srpskej BAH a organizuje ho ozaj honosne. Skvelý hotel, výborné podmienky na prípravu, tréningy. Beriem to nielen ako letný turnaj, ale aj ako najlepšiu prípravu pred súťažnými zápasmi o Česko-slovenský pohár, ktorý aj ja považujem za neoficiálny titul šampiónov Česka a Slovenska. Čo sa konkrétne týka šeku z Doboja, zo skúseností vieme, že organizátori ho víťazovi toho-ktorého ročníka preplatia len pár dní pred štartom nasledujúceho ročníka. Naši hráči ale neprídu v žiadnom prípade skrátka. Už pred štartom mali vypísanú prémiu 12 000 eur, ktorá im bude vyplatená doma v najbližšom výplatnom termíne.“

Ďalšiu prémiu majú vypísanú za obhajobu prvenstva v Česko-slovenskom pohári.

„Nebude to ľahká obhajoba. Kvalita českej hádzanej je známa a konfrontácia s nimi je vždy neľahká. Hráme ale doma, preto verím, že budeme úspešní,“ zmienil M. Chmeliar.

Chmeliar: Bez D. Kroka si Tatran neviem predstaviť

V Doboji Prešov vyhral všetky svoje zápasy.

Na výsledky sa ale mužstvo nadrelo. Forma tímu trénera Slavka Golužu by sa mala vystupňovať už najbližší víkend v zápasoch o Čs. pohár.

V Doboji to boli náročné previerky s osobnosťami, silnými hlavne fyzicky. Predovšetkým Bukurešť disponovala tvrdou, nekompromisnou obranou, na ktorú ale dokázal vyzrieť v prešovskom tíme hlavne desaťgólový strelec Dominik Krok.

V minulej sezóne bol vyhlásený za najlepšieho hádzanára Slovenska.

A aj to, čo predviedol v Doboji len potvrdzuje, že je to výnimočný a pre Tatran veľmi dôležitý hádzanár.

V jeho prípade sa ukazuje, aký kľúčový je tento často nie celkom docenený hráč.

„Bez neho si ani ja súčasný Tatran neviem predstaviť. Dúfam len, že zdravie i forma jemu i celému mužstvu vydržia čo najdlhšie a vykročíme po obhajobe Čs. pohára úspešne aj do nadnárodnej ligy a potom aj do Ligy majstrov EHF,“ nádejal sa po vystúpeniach v Doboji M. Chmeliar.

Súvisiace články