Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

S impulzom nastúpia Michalovčania aj nováčik

Stopéra Kavku trápilo menšie zranenie, ale v sobotu by mal nastúpiť. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 13. sep 2018 o 22:00

Podarí sa futbalistom zo Zemplína prvýkrát v tejto sezóne zabodovať u súpera?

MICHALOVCE. Iba tretí zápas v histórii odohrajú medzi sebou futbalisti Michaloviec a Serede.

V sobotu sa však premiérovo stretnú na najvyššej úrovni, pretože predošlé dva duely, v ktorých zakaždým uspeli Zemplínčania (vonku 1:0, doma 4:1), sa pred vyše troma rokmi uskutočnili ešte v druhej lige.

Mužstvo od Laborca pocestuje na pôdu svojho súpera, avšak nie na seredský štadión, ktorý nespĺňa podmienky pre Fortuna ligu, ale do Nitry, kde nováčik hráva domáce stretnutia.

Bude to zaujímavá konfrontácia – Sereďania ešte nezabodovali „doma“ v Nitre, Michalovčania pre zmenu na súperovom trávniku.

Kvituje hru súpera

Mužstvo poháňané nováčikovským elánom vstúpilo do premiérovej sezóny medzi elitou výborne a po štyroch kolách malo na svojom konte sedem bodov.

Následne však v ďalších troch nezískalo ani jeden, navyše pred reprezentačnou prestávkou utŕžilo v Dunajskej Strede debakel 0:5, a tak sa vedenie klubu rozhodlo urobiť trénerskú zmenu. Michala Gašparíka na lavičke ŠKF iClinic vystriedal Karel Stromšík.

„Sereďania sa v úvode ročníka prezentovali slušnou a organizovanou hrou aj solídnymi výsledkami. Páčilo sa mi na nich aj to, že chceli hrať futbal. Nezatiahli sa iba pred vlastnú šestnástku a neodkopávali lopty. Uvidíme, čo prinesie trénerská zmena,“ skonštatoval Anton Šoltis, lodivod MFK Zemplín.

Košický rodák si láme hlavu nad tým, či nový kormidelník obmení zostavu alebo bude dôverovať tým hráčom, čo hrali doteraz.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.