Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Symbolicky nastúpi za oba tímy. V piatok ukončí kariéru reprezentant

Roman Kratochvíl v drese Jelky. (Autor: FACEBOOK)
Titanilla Bőd|20. júl 2021 o 17:13

Súboj sa môže zopakovať aj v Slovnaft Cupe.

JELKA, BRATISLAVA. Odohral 35 zápasov za reprezentáciu, dvakrát získal double s Interom Bratislava, šesť sezón pôsobil v tureckom Denizlispore, kde patril k najobľúbenejším hráčom.

Výborný obranca Roman Kratochvíl až donedávna bol aktívnym hráčom na nižšej úrovni, vo veku 47 rokov sa však rozhodol zavesiť kopačky na klinec.

V piatok o 18.00 sa na futbalovom ihrisku v Jelke uskutoční jeho rozlúčkový zápas, kde domáca Jelka privíta Inter Bratislava. Pozvaní sú legendárni tréneri žlto-čiernych Jozef Barmoš i Karol Pecze, ako aj viacerí bývalí spoluhráči Kratochvíla.

„Obe mužstvá nastúpia vo svojom súčasnom zložení a Roman symbolicky odohrá niekoľko minút za oba tímy,“ prezradil pre Sportnet funkcionár FC Jelka Ľudovít Varjú.

„Roman bol už rozhodnutý ukončiť kariéru. V dohrávkach po korone už ani nenastúpil, nechcel riskovať zranenie. Rozbieha aj vlastné podnikanie a na futbal by mu už neostal čas,“ dodal predseda piatoligistu Zoltán Deák.

Kratochvíl v posledných troch sezónach pôsobil práve v Jelke. Dotiahol ho tam bývalý spoluhráč z Interu Peter Petráš, ktorý v Jelke trénoval. Klub zo Žitného ostrova má veľmi dobrý vzťah s Interom, v jeho drese sa objavili aj iní bývalí interisti.

Pikantériou terajšieho zápasu je, že sa čoskoro môže opakovať v Slovnaft Cupe. „Ak v nedeľu vyradíme Veľký Meder, v ďalšom kole by na nás čakal práve Inter,“ dodal Ľudovít Varjú. 

Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články