Česko na MS v hokeji 2023
Česko

Brankár Škorvánek: Zaspal som a Česi to využili. Druhý gól som nemal dostať

Brankár Stanislav Škorvánek v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023.
Brankár Stanislav Škorvánek v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR)
Stanislav Benčat|12. máj 2023 o 19:10

Atmosféra bola úžasná, zapamätám si ju veľmi dlho.

Brankár STANISLAV ŠKORVÁNEK zažil proti Čechom doslova krst ohňom. Doteraz zažíval „len“ extraligový level, reprezentačný na úrovni prípravných duelov. Ale hrať majstrovstvá sveta, to je o niečom inom.

Najmä v prvej tretine to bolo na jeho výkone, žiaľ, vidno. Inkasoval tri góly, no nepoložil sa a bojoval. Do konca stretnutia už viackrát neinkasoval, jeho spoluhráči však tretí gól nepridali, a tak Slováci úvodný duel prehrali 2:3.

Ako ste vnímali úvodnú tretinu, v ktorej ste inkasovali tri góly?

Bolo to ťažké, ale netreba sa na to vyhovárať. Trochu som tam zaspal a Česi to hneď využili. Level je nastavený vysoko. Tak či tak, predviedli sme dobrú hru. Musíme si zobrať pozitíva do ďalších zápasov a bojovať.

Ktorý z gólov vás najviac mrzí?

Aj prvý, ale najmä druhý. Ten bol zlomový, v našej presilovke. Keby nepadol, mohlo to byť inak. Ale na keby sa nehrá.

Ako to bolo s vašou nervozitou? Takýto zápas ste ešte v kariére nezažili...

Nervozita bola, ale nič také extrémne. Skôr som sa ťažšie dostával do zápasu, nebola tam od úvodu žiadna jednoduchá strela.

Ako veľmi vám pomohol úvod druhej tretiny a ubránenie zvyšku päťminútovej presilovky?

Chlapci tam zblokovali množstvo striel, Paťo Koch neskôr takisto zachytil čistý gól. Spoluhráči mi veľmi pomáhali.

Po ktorom zákroku ste sa upokojili a dostali do zápasu?

Ťažko povedať, asi niektorý v druhej tretine. Povedal som si vtedy, že už musím všetko hodiť za hlavu.

Na čom sa dá stavať do ďalších zápasov?

Predviedli sme dobrú hru, to je pozitívne. Úvod bol trochu viac divoký, prepadli sme tam, ale potom sme hrali kvalitne.

Vnímali ste atmosféru?

Áno, bolo to niečo úžasné. Ťažko sa to opisuje. Oba tábory boli výborné, zapamätám si to veľmi dlho.

Ako ste vnímali záverečnú snahu o vyrovnanie a najmä strelu Richarda Pánika tesne vedľa?

To už je buď – alebo. Nepadlo nám to, možno sa tak stane proti Lotyšsku. Taký je šport.

Craig Ramsay v zápase základnej B-skupiny Slovensko - Česko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.
Boris Vanya12.05.20238
RamsayRamsay videl na výkone Slovákov veľa pozitív.
Brankár Stanislav Škorvánek v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023. rozhovor
Stanislav Benčat12.05.20238
ŠkorvánekAtmosféra bola úžasná, zapamätám si ju veľmi dlho.
Ján Lašák.
12.05.2023
LašákZápas Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023 hodnotí pre Sportnet Ján Lašák.
12.05.2023
Obranca Patrik Koch blokuje strelu českého hráča.
Nikola Baďová12.05.20233
Valábik a GáboríkO prehre Slovenska rozhodla prvá tretina.
Český útočník Filip Chytil v súboji so slovenským obrancom Patrikom Kochom na MS v hokeji 2023.
Boris Vanya12.05.2023
ČesiŠimon Hrubec si dal kuriózny vlastný gól.
Radosť slovenského útočníka Martina Chromiaka po góle v zápase proti Česku.
12.05.2023
GólySlovenskí reprezentanti hrali prvý zápas na MS v hokeji 2023, v derby nestačili na Čechov 2:3. Pozrite si všetky góly.
12.05.2023
Filip Chlapík ostal po hite od Patrika Kocha v zápase majstrovstiev sveta otrasený.
Miloslav Šebela12.05.202317
Ohlasy médiíNaozaj drsný začiatok MS, píšu Fíni.
Českí reprezentanti sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023.
12.05.2023
ZnámkovanieSlováci na MS v hokeji 2023 v úvodnom dueli podľahli Česku 2:3.
12.05.2023
Slovenskí hokejisti po zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023.
12.05.20231
TabuľkaPozrite si, ako vyzerá aktuálna tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2023. Na ktorom mieste je Slovensko?
12.05.20231
Patrik Koch a brankár Stanislav Škorvánek v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023.
12.05.2023
VideoVideo, zostrih a góly zo zápasu skupiny B Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023 dnes.
12.05.2023
František Gajdoš (vpravo) a David Tomášek v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023.
12.05.20233
FOTOPozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Česko v skupine B na MS v hokeji 2023.
12.05.20233
Domov»MS v hokeji 2023»Brankár Škorvánek: Zaspal som a Česi to využili. Druhý gól som nemal dostať