Federico Delbonis.
Federico Delbonis. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. jún 2021 o 17:47 (aktualizované 5. jún 2021 o 00:40)

Tenistu, ktorý vyradil v prvom kole Slováka, zdolal Medvedev.

PARÍŽ. Argentínsky tenista Federico Delbonis postúpil do osemfinále na grandslamovom Roland Garros. V piatkovom zápase 3. kola vyradil turnajovú dvadsaťsedmičku Fabia Fogniniho z Talianska, keď zvíťazil 6:4, 6:1, 6:3.

Nenasadený Delbonis v zápase, ktorý nakrátko prerušil dážď, ťažil z nevynútených chýba súpera, keď ich Fognini spravil až 52, Argentínčan ich mal na konte 24.

Fogniniho hnev si odniesla výplet rakety, do ktorej udieral po jednom zo zlých úderov. Krátko na to si musel vyžiadať lekárske ošetrenie krvavého zranenia.

Delbonis sa v osemfinále stretne so Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom, ktorý vo vyše štyri a polhodinovej bitke zdolal pätnásteho nasadeného Caspera Ruuda z Nórska 7:6 (3), 2:6, 7:6 (6), 0:6, 7:5.

Na turnaji pokračuje aj druhý nasadený Daniil Medvedev.

Rus vyradil 32. nasadeného Američana Reillyho Opelku, ktorý v 1. kole zdolal Slováka Andreja Martina. Zápas trval len hodinu a 40 minút.

V ďalšej fáze sa stretne s Čiľanom Cristianom Garinom, ktorý si poradil s Američanom Marcosom Gironom 6:1, 5:7, 6:2.

Japonec Kei Nišikori postúpil cez Švajčiara Henriho Laaksonena, ktorý po prvom sete skrečoval duel pre zranenie nohy. V osemfinále zabojuje s Nemcom Alexandrom Zverevom.

Šiesty nasadený hráč podujatia zdolal Srba Lasla Djereho 6:2, 7:5, 6:2. Problémy mal iba v druhom sete, keď pustil súpera do vedenia 3:0 aj 5:2, v deviatej hre odvrátil tri setbaly a napokon otočil priebeh vo svoj prospech.

"Hlavným cieľom mojej kariéry je vyhrať grandslamy, aby som sa dostal na čelo rebríčka. Podobne ako vlani, aj teraz cítim, že som na správnej ceste," povedal po zápase Zverev podľa agentúry AFP.

Roland Garros 2021

Muži - dvojhra - 3. kolo:

Alexander Zverev (Nem.-6) - Laslo Djere (Srb.) 6:2, 7:5, 6:2

Stefanos Tsitsipas (Gr.-5) - John Isner (USA-31) 5:7, 6:3, 7:6 (3), 6:1

Daniil Medvedev (Rus-2) - Reilly Opelka (USA-32) 6:4, 6:2, 6:4

Alejandro Davidovich Fokina (Šp.) - Casper Ruud (Nór.-15) 7:6 (3), 2:6, 7:6 (6), 0:6, 7:5

Federico Delbonis (Arg.) - Fabio Fognini (Tal.-27) 6:4, 6:1, 6:3

Kei Nišikori (Jap.) - Henri Laaksonen (Švaj.) 7:5 - Laaksonen skrečoval

Pablo Carreno-Busta (Šp.-12) - Steve Johnson (USA) 6:4, 6:4, 6:2

Cristian Garin (Čile-22) - Marcos Giron (USA) 6:1, 5:7, 6:2

Domov»Tenis»Fognini končí pred bránami osemfinále, od zlosti si privodil krvavé zranenie