Nadal a Federer postúpili do tretieho kola, nestratili ani set

Stefanos Tsitsipas na Roland Garros.
Stefanos Tsitsipas na Roland Garros. (Autor: SITA)
SITA|29. máj 2019 o 14:15

Ďalej ide aj Francúz Moutet.

PARÍŽ. Grecký tenista Stefanos Tsitsipas nasadený ako šiesty postúpil do 3. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (dotácia 18 232 000 eur, antuka).

V stredajšom stretnutí 2. kola zdolal nenasadeného Huga Delliena z Bolívie 4:6, 6:0, 6:3, 7:5. Stále iba 20-ročný grécky supertalent Tsitsipas má za sebou skvelú antukovú časť sezóny.

Okrem triumfu na turnaji v portugalskom Estorile sa dokázal prebojovať do finále prestížneho podujatia ATP Masters 1000 v španielskom Madride, v ktorom nestačil na svetovú jednotku Srba Novaka Djokoviča.

Na ceste do finále zdolal v semifinále kráľa antuky Rafaela Nadala. Ten mu prehru vrátil o týždeň neskôr, v rovnakej fáze ďalšej "tisícky" v talianskom Ríme.

Moutet vyradil nasadeného Pellu

Prekvapenie sa zrodilo v ďalšom stredajšom stretnutí 2. kola. Domáci držiteľ voľnej karty Corentin Moutet zdolal turnajovú devätnástku Guida Pellu z Argentíny 6:3, 6:1, 2:6, 7:5.

Pre 20-ročného Francúza bola už účasť v 2. kole kariérnym maximom na grandslamovom turnaji, postupom do 3. kola si ho ešte vylepšil.

Nadal ocenil tvrdú hru Madena

Suverénne ide ďalej druhý nasadený obhajca titulu Španiel Rafael Nadal. Jedenásťnásobný parížsky šampión zdolal v 2. kole nemeckého kvalifikanta Yannicka Madena 6:1, 6:2, 6:4.

Jeho ďalším súperom bude turnajová dvadsaťsedmička Belgičan David Goffin.

"Zápas proti Madenovi nebol jednoduchý. Celkom dobre podával, hral tvrdo. V treťom sete držal so mnou krok, našťastie sa mi ho za stavu 4:4 podarilo brejknúť. Goffin bude v 3. kole komplikovaný súper. Zatiaľ sa však v Paríži cítim dobre a dúfam, že to zvládnem. Dôležité budú začiatky setov," povedal Nadal v pozápasovom rozhovore s bývalým španielskym tenistom Alexom Corretjom.

Federer bez straty setu

Švajčiar Roger Federer nasadený ako tretí nestratil set ani v druhom zápase na Roland Garros, keď zdolal Nemca Oscara Otteho 6:4, 6:3, 6:4.

Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz Federer štartuje na antukovom vrchole sezóny prvýkrát od roku 2015. Tridsaťsedemročný Švajčiar sa v súboji o postup do osemfinále stretne s 20-ročným Casperom Ruudom z Nórska.

Úspešný bol aj Federerov krajan Stav Wawrinka. Víťaz Roland Garros 2015 Wawrinka, ktorý v prvom kole vyradil Slováka Jozefa Kovalíka, si poradil s talentovaným Cristianom Garínom z Čile 6:1, 6:4, 6:0.

Mahut vyradil favorizovaného Kohlschreibera

Domácich divákov potešil Nicolas Mahut. Držiteľ kariérneho grandslamu vo štvorhre Mahut triumfoval nad Nemcom Philippom Kohlschreiberom 6:3, 6:3, 6:3. Naopak, s turnajom sa musel rozlúčiť ďalší reprezentant krajiny galského kohúta Richard Gasquet, ktorý nestačil na Argentínčana Juana Ignacia Londera (2:6, 6:3, 3:6, 4:6)

Aktraktívny duel predviedli divákom domáci Jo-Wilfried Tsonga a siedmy nasadený Kei Nišikori. Dvadsaťdeväťročný Japonec síce prehral v prvom dejstve 4:6, rovnakým pomerom však získal nasledujúce tri sety vo svoj prospech a tešil sa z postupu do 3. kola, kde si zmeria sily s objavom tohtoročnej sezóny, turnajovou tridsaťjednotkou Laslom Djerem zo Srbska.

Pablo Carreno-Busta (Šp.) - Alex de Minaur (Austr.-21) 6:3, 6:1, 6:1

Filip Krajinovič (Srb-) - Roberto Carballes Baena (Šp.) 6:4, 6:4, 6:7 (1), 3:6, 8:6

Grigor Dimitrov (Bul.) - Marin Čilič (Chor.-11) 6:7 (3), 6:4, 4:6, 7:6 (2), 6:3

Benoit Paire (Fr.) - Pierre-Hugues Herbert (Fr.) 6:2, 6:2, 5:7, 6:7 (6), 11:9

Domov»Tenis»Roland Garros»Nadal a Federer postúpili do tretieho kola, nestratili ani set