Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Prezidentka Čaputová: Skúsenosti Tótha treba zužitkovať pri ďalšej práci s deťmi

Prezidentka Zuzana Čaputová a Matej Tóth počas stretnutia v Prezidentskom paláci. (Autor: TASR)
TASR|8. okt 2021 o 15:57

Ako funkcionár sa budem snažiť trénerom aj športovcom vytvárať čo najlepšie podmienky, uviedol Tóth.

BRATISLAVA. Nielen športové, ale aj hodnotové a postojové skúsenosti Mateja Tótha je potrebné zužitkovať pri jeho ďalšej práci s deťmi.

Vyhlásila to prezidentka Zuzana Čaputová pri príležitosti ukončenia aktívnej športovej kariéry olympijský víťaza v chôdzi. V piatok ho spolu s jeho trénerom Matejom Spišiakom prijala v Prezidentskom paláci.

Hlava štátu vyjadrila Tóthovi úctu za jeho úspechy, drinu a vytrvalosť v športe, pričom poukázala aj na jeho trpezlivosť v osobnom živote.

"Určite to bola veľká ľudská škola, ktorá dopadla dobre a verím, že je inšpiráciou pre mnohých iných ľudí, ktorí sa ocitnú v podobnej životnej situácii," uviedla.

Verí, že tieto skúsenosti zužitkuje vo svojej novej funkcii riaditeľa športového centra pri práci s mladými.

Prezidentka olympionikovi poďakovala za reprezentáciu Slovenska vo svete a pripomenula jeho viaceré medailové umiestnenia. Vyzdvihla zisk zlatej medaily z olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro.

Tóth poďakoval za podporu a možnosť slúžiť Slovensku v rámci tejto životnej etapy. Dodal, že sa o to bude snažiť aj naďalej v rámci výziev, ktoré stoja v budúcnosti.

"Ako funkcionár sa budem snažiť trénerom aj športovcom vytvárať čo najlepšie podmienky," uviedol Tóth.

Olympijský víťaz a majster sveta v chôdzi na 50 km po vyše 26 rokoch ukončil svoju aktívnu športovú činnosť. Od 1. novembra sa stane novým riaditeľom Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Banská Bystrica.

Súvisiace články