07.08.2021 00:00
Deň 15
Štvorkajak (bronz)
Koniec

Prezidentka zagratulovala štvorkajaku. Za výkony poďakovala všetkým Slovákom

Štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek získal bronz na LOH Tokio 2020 / 2021.
Štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek získal bronz na LOH Tokio 2020 / 2021. (Autor: TASR)
TASR|7. aug 2021 o 10:13 (aktualizované 7. aug 2021 o 12:32)

Úžasné pocity športového napätia a veľký obdiv, napísal Kučera.

BRATISLAVA. Prezidentka Zuzana Čaputová zagratulovala kajakárom Samuelovi Balážovi, Denisovi Myšákovi, Erikovi Vlčekovi a Adamovi Botekovi k bronzovej medaile, ktorú získali v sobotu na OH v Tokiu.

K cennému kovu im zablahoželal aj predseda Národnej rady Boris Kollár.

"V napínavom osemčlennom finále v K4 na 500 m rozhodlo o úspechu slovenského štvorkajaku iba 12 stotín sekundy. Pre našu výpravu je to už štvrtý cenný kov," uviedla hlava štátu na sociálnej sieti.

Zároveň sa poďakovala všetkým športovcom za ich výkony počas olympiády.

Olympijskou šampiónkou sa v Tokiu stala slovenská strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková v trape, striebro si vybojovali vodný slalomár Jakub Grigar v disciplíne K1 a golfista Rory Sabbatini.

Predseda vlády Eduard Heger športovcom poďakoval a skonštatoval, že na nich Slovensko môže byť právom hrdé.

Ku gratuláciám sa pridali aj minister školstva Branislav Gröhling, splnomocnenec vlády pre mládež a šport Karol Kučera a vicepremiérka Veronika Remišová.

"Úžasné pocity športového napätia a veľký obdiv tentoraz Slovensko prežívalo vďaka nášmu slovenskému štvorkajaku v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek, ktorým patrí naše veľké ďakujeme, že sa im podarilo v ťažkej konkurencii vybojovať v disciplíne K4 500 metrov v Tokiu našu štvrtú medailu," uviedol Kučera.

Gröhling považuje zisk bronzovej medaily za veľký úspech, z ktorého sa teší celé Slovensko.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Rýchlostná kanoistika»Prezidentka zagratulovala štvorkajaku. Za výkony poďakovala všetkým Slovákom