07.08.2021 00:00
Deň 15
Štvorkajak (bronz)
Koniec

Vlček môže zabojovať aj o hry v Paríži, verí tréner Likér

Peter Likér vo vode v olympijskom kanáli v Tokiu.
Peter Likér vo vode v olympijskom kanáli v Tokiu. (Autor: TASR)
TASR|7. aug 2021 o 09:20

Nie sme náhodní zberatelia medailí, tvrdí tréner K4.

TOKIO. Jeden z trénerov slovenského štvorkajaku Peter Likér nezadržal po zisku bronzu na OH v Tokiu slzy.

Jeho zverenci Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček, Adam Botek mu pomohli k zisku druhej medaily z olympiády.

Tento úspech by chcel zopakovať, pretože ako uviedol po pretekoch v K4 na 1000 m, baví ho prekonávať rekordy.

Likér po dojazde do cieľa prejavil veľké emócie, za slzy sa nehanbil.

"Nechcem byť sebec, ale tieto slzy šťastia patrili mne. Mal som veľmi ťažké obdobie, či už v súkromnom živote i športovom. Bolo veľmi ťažké postaviť zostavu na OH na takú úroveň, aby to bolo fajn.

Tým, že som získal medailu s chalanmi v Riu, tak viem povedať, že toto stálo oveľa viacej driny, hádok a všetkého. Ale som si vedomý, že olympijskú medailu nikto nedostane zadarmo," hovoril Likér.

Dokážu zdolať aj veľmoci 

Slovenský štvorkajak mal skvelé rozjazdy i semifinále, vo finále nestačil len na Nemcov a Španielov.

Štvrtých Rusov zdolal len o 120 tisícin.

"Vedel som, že bude kľúčové zvoliť tempo. Na Nemcov sme určite nemali, ale verili sme, že medailu môžeme mať. Štvrté miesto by nás neuspokojilo. Som rád, že sme dokázali, že nie sme náhodní zberatelia medailí, a že vieme zdolávať veľké kanoistické krajiny ako Rusko, Bielorusko, Francúzsko, či Česko," povedal Likér.

Likérovi zverenci mali ťažkú prípravu, pred jej vrcholom ešte musel tím vyriešiť jeden otáznik. Na miesto štvrtého člena posádky mali zálusk Vlček i Csaba Zalka. Pre Vlčeka rozhodla interná kvalifikácia na bratislavskom Zemníku tesne pred odletom do Tokia.

"Rozhodnutie padlo na Vlčeka, ale Csaba bol plnohodnotným členom posádky. Všetci piati pretekári sú na vysokej úrovni a tak ako by bol smutný Erik, tak teraz je smutný Csaba. Ale my mu to chceme celý tím nejako vynahradiť. Ja si to chcem teraz vychutnať, chcem si to užiť," hovoril.

Prvý tréner s dvomi medailami

Naznačil, že hoci má Vlček 39 rokov, možno ešte zabojuje o hry v Paríži 2024.

"Pre Erika je to štvrtá medaila a šiesta olympiáda a ja teraz viem povedať, že možno nie posledná. Máme chuť ísť do toho. Paríž je o tri roky, radi prekonávame rekordy.

Aj mne teraz hovorili Maďari, že som jediný tréner, ktorý má z OH dve medaily. To ma prekvapilo. Som veľmi rád a veľmi sa teším. Vedel som, že to bude buď nebo alebo peklo," konštatoval Likér.

Tréner slovenských vodákov sa po pretekoch ocitol vo vode napriek tomu, že to opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu nepovoľujú.

"Ja som išiel objať Erika, nejak sme sa mykli a skončil som vo vode. Voda je strašne teplá. Ja toto robím 11 rokov a som veľmi rád, že to mám za sebou a strašne sa teším domov," dodal Likér.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Rýchlostná kanoistika»Vlček môže zabojovať aj o hry v Paríži, verí tréner Likér