07.08.2021 00:00
Deň 15
Štvorkajak (bronz)
Koniec

Ako dieťa ju volali levica. Golf v Tokiu ovládla dcéra úspešného českého tenistu

Americká golfistka Nelly Kordová získala zlato na LOH Tokio 2020 / 2021.
Americká golfistka Nelly Kordová získala zlato na LOH Tokio 2020 / 2021. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. aug 2021 o 13:30

Úprimne, je to šialené, povedala.

TOKIO. Keď bola Nelly Kordová ešte dieťa, rodičia ju volali "levica". Bola neoblomná vo všetkom, do čoho sa pustila - od gymnastiky cez korčuľovanie až po golf.

"Vždy som bola poriadne odhodlaná a zameraná na to, čo chcem,“ vyhlásila 23-ročná Američanka.

Je otec vyhral Australian Open

Nedávno sa stala svetovou golfovou jednotkou a od soboty 7. augusta 2021 jej patrí aj najkrajší športový prívlastok - olympijská šampiónka.

"Úprimne, je to šialené," poznamenala golfistka s českými koreňmi.

Dcéra niekdajšieho skvelého tenistu a šampióna Australian Open 1998 Petra Kordu na turnaji v Kasumigaseki Country Clube viedla od 2. kola a hoci sa na ňu na predposlednej jamke dotiahla domáca Mone Inamiová, nakoniec si zlato nenechala ujsť.

Vyhrala so skóre 17 úderov pod par a náskokom jedného úderu.

Zakrátko sa už na greene stískala so staršou sestrou Jessicou. Tá napokon skončila na 15. mieste, ale z víťazstva svojej "malej" sestry mala obrovskú radosť.

"Týmto získala niečo ako takmer legendárny status golfového hráča. Je ťažké tu vyhrať, takže to, čo dokázala, je pre mňa šialené,“ podotkla 28-ročná Jessica Kordová.

Sestry majú aj 21-ročného brata Sebastiana, ktorý je veľkým tenisovým talentom. Na Roland Garros a Wimbledon si už zahral osemfinále.

Je to len Kordovej začiatok?

Striebornú medailu si v ženskom golfovom turnaji na radosť domáceho Japonska vybojovala spomenutá Inamiová, bronz pripadol Lydii Koovej z Nového Zélandu.

Tá nadviazala na 2. miesto z brazílskeho Ria de Janeiro 2016 a je jediným zástupcom tohto športu, ktorý získal medailu na oboch olympijských hrách, odkedy sa golf po 112-ročnej absencii vrátil do programu olympijských hier.

Americká golfistka Nelly Kordová získala zlato na LOH Tokio 2020 / 2021.
Americká golfistka Nelly Kordová získala zlato na LOH Tokio 2020 / 2021. (Autor: TASR/AP)

Koová na adresu víťaznej Kordovej priznala, že pre ňu muselo byť ťažké štartovať pod piatimi kruhmi ako svetová jednotka.

"Mne sa to stalo v Riu. Ona však zvládla tlak i očakávania a nakoniec získala zlato. Myslím si, že to iba dokazuje, aká je to skvelá hráčka. Som si istá, že v jej podaní je to iba začiatok,“ skonštatovala 24-ročná rodáčka z juhokórejského Soulu.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Golf»Ako dieťa ju volali levica. Golf v Tokiu ovládla dcéra úspešného českého tenistu