Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Ružomberok si zahrá v jednom z najdrahších miest sveta

Futbalisti MFK Ružomberok - ilustračná fotografia. (Autor: Dušan Hein - TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|26. aug 2020 o 16:15

Ružomberku hra u súperov vyhovuje.

BRATISLAVA. Už dlhé roky patrí k najdrahším mestám na svete. Ženeva je známa výrobou čokolády, hodiniek, preslávená je aj svojím bankovníctvom a nachádza sa tu aj Veľký hadrónový urýchľovač.

V meste sídli známy futbalový klub FC Servette, ktorý bol založený už v roku 1890 ako ragbyový tím.

Je to jediný tím vo Švajčiarsku, ktorý nikdy nezostúpil do nižšej súťaže z dôvodu športového neúspechu. FC Servette je 17-násobným majstrom krajiny. Posledný titul získal v roku 1999.

Odvtedy si klub prežil obrovské útrapy. Prvý bankrot vyhlásil v roku 2004, keď jeho dlhy presiahli desať miliónov švajčiarskych frankov.

Klub bol preradený až do tretej divízie. Medzi švajčiarsku elitu sa vrátil až o sedem rokov. Nie však nadlho. Po sezóne, v ktorej skončili na štvrtom mieste, klub vyhlásil ďalší bankrot.

V oboch prípadoch sa ocitol v rukách ľudí, ktorí mali megalomanské plány, ktoré sa však zakaždým skončili katastrofálne.

Ich rozpočet je osemnásobne vyšší

Všetko sa zmenilo, až keď klub prešiel pod Nadáciu 1890, ktorej predsedom je Didier Fischer. Miestny podnikateľ klub dostal v predminulej sezóne opäť do prvej ligy.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články