Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Haspra: Budeme rukojemníkmi krajín, kam budeme cestovať

Tréner Ján Haspra ľutuje bratislavský Slovan. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|24. aug 2020 o 17:10

Tréner Ružomberka má určité obavy.

Hoci vo finále Slovenského pohára prehrali so Slovanom Bratislava 0:1, v neľahkej situácii na Faerských ostrovoch mu držali palce.

Futbalisti Ružomberka majú vo štvrtok nastúpiť v prvom predkole Európskej ligy v Ženeve proti FC Servette.

Veria, že niečo podobné sa im nestane. „Nikto netuší, čo vymyslia v Ženeve,“ tvrdí tréner Ružomberka JÁN HASPRA.

Futbalisti Slovana neodohrali prvé predkolo Ligy majstrov na Faerských ostrovoch, keďže mali na mieste dva pozitívne prípady. Zobrali ste si z toho nejaké ponaučenie?

Sledovali sme s veľkým napätím, vzrušením, ale aj sklamaním, čo sa deje Slovanu. Držali sme im palce, aby postúpili do ďalšieho predkola Ligy majstrov.

Zvolili sme asketický spôsob života. Nechodíme nikam. Snažíme sa len trénovať, maximálne ísť na nákupy a potom ihneď domov. Dávame si pozor, ale ubrániť sa tomu úplne nedá.

Špekulovalo sa, že slovanisti mohli držať hráčov v tzv. bubline, aby znížili riziko nákazy. Ako fungujú hráči v Ružomberku?

Návštevu reštaurácií či podobných zariadení by mali obmedziť na minimum. Diskotéky? Vylúčené. Také slovo u nás neprichádza ani do úvahy.

Nosíme rúška, snažíme sa všetko dezinfikovať a žijeme, ako keď sa začala prvá vlna koronavírusu. Nemusí to byť však nič platné.

Ako vnímate, že sa futbal hrá za týchto zvláštnych okolností?

Je zvláštne, že na svete žije toľko rozumných ľudí a nie je toho, kto by dal tomu nejakú formu či tvár. Celoeurópsky alebo celosvetovo. Každý si to chce robiť po svojom, každý má vlastný názor. Odborníkov je veľa a mali by sa nejako dohodnúť, lebo toto nikam nevedie.

Celú minulú sezónu ste bojovali, aby ste sa dostali do pohárovej Európy. Viete si predstaviť, že by ste v nej neodohrali ani jeden zápas?

Je to nepredstaviteľné. Je mi ľúto slovanistov, aké príkoria si museli prežiť. Viem si predstaviť správanie domácej strany.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články