Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovčania obhájili prvenstvo na turnaji rozhodcov a delegátov VsFZ

Prešovčania suverénne obhájili prvenstvo. (Autor: futbalnet)
Róbert Andrejov|Publikované 8. jan 2018 o 23:00

Na humenskej pôde si vo finále hladko poradili s domácim výberom.

HUMENNÉ. Tesne pred vianočnými sviatkami sa v Humennom uskutočnil už 24. ročník turnaja rozhodcov a delegátov VsFZ v halovom futbale.

Dejisko obľúbeného podujatia, ktorého zakladateľom je Peter Barna, sa každým rokom strieda a tentoraz mal organizátorskú taktovku v rukách Oblastný futbalový zväz (ObFZ) Humenné.

Arbitri spod Vihorlatu využili domáce prostredie až na postup do finále, v ktorom si zmerali sily s obhajcom prvenstva ObFZ Prešov. V súboji posledných dvoch víťazov turnaja mali navrch Šarišania, ktorí Zemplínčanov zdolali hladko 4:1.

V dueli o bronz rovnakým výsledkom Popradčania zdolali MFZ Košice-mesto, ďalšie poradie už určené nebolo.

Jednotlivé stretnutia rozhodovali J. Greško, P. Greško, K. Friga, Grajcár, Ruščanský (všetci Humenné), Hudák (Prešov) a Marko (Bardejov). Medzi hosťami nechýbal ani predseda VsFZ Richard Havrilla.

Výsledky:
Skupina A: Poprad – Humenné 1:2, Stará Ľubovňa – Trebišov 0:0, Vranov nad Topľou – Poprad 0:1, Humenné – Stará Ľubovňa 0:5, Trebišov – Vranov nad Topľou 1:2, Poprad – Stará Ľubovňa 2:0, Humenné – Trebišov 4:2, Vranov nad Topľou – Humenné 2:3, Trebišov – Poprad 0:1, Stará Ľubovňa – Vranov nad Topľou 2:5

Skupina B: Spišská Nová Ves – Michalovce 2:5, Košice-mesto – Prešov 2:4, Svidník – Spišská Nová Ves 4:1, Michalovce – Košice-mesto 2:4, Prešov – Svidník 4:2, Spišská Nová Ves – Košice-mesto 3:6, Michalovce – Prešov 2:6, Svidník – Michalovce 1:3, Prešov – Spišská Nová Ves 8:1, Košice-mesto – Svidník 4:1

O 3. miesto: Poprad – Košice-mesto 4:1
Finále: Humenné – Prešov 1:4

Individuálne ocenenia: najlepší hráč – Ján Skalka (Humenné), brankár – Lukáš Dzivjak (Poprad), strelec – Jaroslav Sučka (Prešov 9 gólov)

Zostavy finalistov
ObFZ Prešov: D. Béreš – P. Adamčo, T. Brutvanová, D. Havira, I. Jurášek, Š. Ľaš, J. Nosaľ, D. Ružbarský, J. Sučka, D. Tirpák, I. Troščák, P. Ziemba. Tréner: J. Kakaščík.
ObFZ Humenné: J. Švec, R. Varga – M. Jelinek, Š. Rudík, P. Turčík, J. Skalka, M. Kucer, D. Ryšák, S. Jancusko, L. Matta, M. Sopirjak. Tréner: P. Dzido.

Listina víťazov

1. ročník – 1993 v Prešove: Michalovce

2. ročník – 1994 v Trebišove: Košice-mesto

3. ročník – 1995 v Sp. N. Vsi: Spišská Nová Ves

4. ročník – 1996 v Bardejove: Spišská Nová Ves

5. ročník – 1997 v Humennom: Svidník

6. ročník – 1998 v Michalovciach: Spišská Nová Ves

7. ročník – 1999 v Košiciach: Košice-mesto

8. ročník – 2000 v Starej Ľubovni: Košice-mesto

9. ročník – 2001 v Košiciach: Bardejov

10. ročník – 2002 v Rožňave: Spišská Nová Ves

11. ročník – 2003 v Stropkove: Košice-mesto

12. ročník – 2004 v Kežmarku: Svidník

13. ročník – 2005 vo Vranove n/T: Spišská Nová Ves

14. ročník – 2006 v Lipanoch: Svidník

15. ročník – 2007 v Poprade: Košice-mesto

16. ročník – 2009 v Prešove: Svidník

17. ročník – 2010 v Sp. N. Vsi: Poprad

18. ročník – 2011 vo Vranove n/T: Svidník

19. ročník – 2012 v Michalovciach: Spišská Nová Ves

20. ročník – 2013 v Bardejove: Prešov

21. ročník – 2014 v Košiciach: Prešov

22. ročník – 2015 v Trebišove: Humenné

23. ročník – 2016 v Stropkove: Prešov

24. ročník – 2017 v Humennom: Prešov

*v roku 2008 sa turnaj neuskutočnil

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.