Halas prekonal národný rekord, Solymosyovci idú do finále

Adam Halas. (Autor: TASR)
TASR|18. jún 2022 o 12:17 (aktualizované 18. jún 2022 o 14:35)

Slovenský rekord mal trinásť rokov.

BUDAPEŠŤ. Slovenskí plavci neuspeli v sobotňajších rozplavbách na 19. MS FINA v Budapešti.

Richard Nagy bol na 400 m pol. preteky 20. časom 4:20,78 a neprebojoval sa do osemčlenného finále.

Adam Halas vyhral časom 23,94 štvrtú rozplavbu na 50 m motýlik a o 32 stotín prekonal národný rekord Michala Navaru z MS 2009 v Ríme. V silnej konkurencii stačil jeho výkon na 34. miesto.

"Veľmi sa teším z rekordu, plávalo sa mi vynikajúco. Od rána som veril, že to padne a v pretekoch mi vyšlo takmer všetko," povedal Halas podľa SPF.

Tamara Potocká skončila na 100 m motýlik na 18. priečke časom 1:00,12, od postupu do semifinále ju delilo 66 stotín. Nikoletu Trníkovú klasifikovali na 200 m pol. preteky na 26. pozícii (2:17,36).

Slovenskí reprezentanti v synchronizovanom plávaní súrodenci Silvia a Jozef Solymosyovci postúpili do finále technického programu miešaných párov.

V kvalifikácii obsadili 10. miesto so ziskom 72,2422 bodu. V súťaži štartovalo 13 dvojíc.

Z prvej priečky sa do pondelňajších bojov o medaily kvalifikovali Taliani Lucrezia Ruggierová s Giorgiom Minisinim (88,5734).

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Halas prekonal národný rekord, Solymosyovci idú do finále