Piatok, 14. mája, 2021Meniny má Bonifác

Baldissarutti je šťastný, že zostáva pri Vlhovej. Pini je víťazný tréner, vraví

Matteo Baldissarutti (vpravo) pri príprave lyží pre Petru Vlhovú. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
SITA|4. máj 2021 o 16:50

Talian je súčasťou tímu už takmer dva roky.

BRATISLAVA. Talian Matteo Baldissarutti je už takmer dva roky súčasťou tímu Petry Vlhovej, kde pôsobí v dvojúlohe asistenta trénera a servismana.

Príchod švajčiarskeho odborníka Maura Piniho na pozíciu hlavného trénera víťazky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní a dvojnásobnej medailistky z nedávnych MS v Cortine d'Ampezzo považuje Baldissarutti za dobrý krok.

Baldissarutti: Pini je víťazný tréner

"Poznám sa s Maurom od roku 2018. Ak si dobre pamätám, prvýkrát sme sa stretli v USA. Je to dobrý a najmä víťazný tréner. Jeho meno má vysoký cveng vo Svetovom pohári. Čo sa týka porovnania s Liviom Magonim, sú to dve úplne odlišné osobnosti.

Mám na mysli charakterovú stránku. Po príchode Piniho zostane taliančina dôležitý jazyk v našom tíme, aj keď ten hlavný bude naďalej angličtina," uviedol Matteo Baldissarutti pre agentúru SITA.

Baldissarutti potvrdil odchod aj ďalšieho krajana z tímu Vlhovcov Gigiho Parraviciniho, ktorý mal na starosti, rovnako ako on, prípravu lyží. Jeho nástupca by mal byť známy v krátkom čase.

"Nedávno sme sa všetci v tíme stretli a diskutovali sme nad organizáciou a logistikou budúcej sezóny. Mali sme v Jasnej malý spoločný kemp, pracovali sme na pláne na novú sezónu. Slúžilo to aj na vzájomné spoznanie sa s Maurom Pinim," informoval Baldissarutti.

Bude sa starať najmä o slalomové lyže

Na otázku, čo sa v budúcej sezóne zmení v príprave, resp. aká bude jeho úloha v tíme, odpovedal:

"Zatiaľ je isté len to, že naša tréningová báza už nebude v talianskom Vipitene. V tejto chvíli ešte nevieme, kam sa presunieme. Moja úloha v tíme zostáva rovnaká alebo veľmi podobná tej z uplynulej sezóny.

Budem trénerom na svahu, ale budem aj pomáhať so servisom lyží. Mal by som mať na starosti najmä slalomové lyže, ale o tom sa ešte budeme rozprávať. Petra a Boris ma oslovili na pokračovanie spolupráce a ja som rád súhlasil. Som šťastný, že zostávam pri Petre."

Sympatický Talian v minulosti pôsobil pri poľskom aj japonskom tíme. S Petrou Vlhovou už zažil niekoľko veľkých úspechov a čerešničkou je zatiaľ zisk veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári. Čo si praje do ďalšej - olympijskej sezóny?

"Želám si, aby Petra vyhrala čo najviac pretekov a najmä jej prajem úspech na zimných olympijských hrách v Pekingu. A pridám ešte jedno želanie: Dúfam v návrat fanúšikov na súťažné svahy, aby sme opäť mohli zažiť pravú súťažnú atmosféru," dodal Baldissarutti.

Súvisiace články