Životný úspech zaknihoval popradský kickboxer Pavol Garaj. V zápase o titul majstra sveta asociácie BMAF (Baltic martial arts federation) zdolal na domácej pôde Poliaka Lukasza Rambalského a stal sa tak novým držiteľom opasku.
POPRAD. V sobotu bolo ZOC Max v Poprade svedkom celkovo piatich kvalitných súbojov v K-1 štýle, v ktorých sa predstavili traja domáci borci.
Všetci traja si počínali úspešne, keď svoje súboje vyhrali. Denis Lamanec v kategórii do 73 kg zdolal Košičana Laca Majerníka 2:1 na body, Samuel Hadzima (do 63,5 kg) triumfoval nad Martinom Ozánikom zo Žiliny 3:0 a Pavol Garaj (do 75 kg) vyhral nad Lukaszom Rambalskim z Poľska 2:1.
Okrem ďalších dvoch ostrých súbojov sa v dvoch exhibičných vystúpeniach predstavil niekoľkonásobný majster sveta bojových umení Roman Volák.
“Určite to bol môj doteraz najťažší zápas. Ešte som sa totiž nestretol s tak skúseným a medzinárodne ostrieľaným súperom v K-1 štýle, v ktorom sa iba rozbieham. Bol som dobre pripravený a snažil som sa vydať zo seba všetko. Prvé tri kolá som išiel naplno, potom som sa to snažil udržiavať. Súper mal veľmi silnú pravú ruku. Strážil som si to a ruky som sa snažil mať hore v kryte. Diváci ma hnali, no musel som byť opatrný a netlačil som sa príliš dopredu. Od súpera som čakal trochu viac. Opasok treba stále obhajovať, takže motivácia tu je stále,” uviedol čerstvý majster sveta z Popradu Pavol Garaj.
Spokojný bol aj ďalší člen popradského klubu Kickbox-Muay thai Denis Lamanec. “Mojím zámerom bolo vybehnúť na súpera a udávať tempo zápasu, čo sa mi celkom podarilo. Hneď v úvode sme sa ale trafili píšťalami a tak som už potom nemohol kopať tak, ako som chcel. Bolo to vyrovnané, preto som rád, že som vyhral,” konštatoval talentovaný D. Lamanec.
Splnil sa im sen
Tréner popradských kickboxerov Zdeno Fedor veľmi dobre pripravil svojich zverencov a výsledok sa dostavil.
“Konečne sa nám splnil sen. Sme všetci veľmi radi, lebo Paľko si to zaslúžil. Bojoval so srdcom. Ideme ďalej, Paľa čaká v máji zápas o majstra sveta asociácie WKA v Nemecku. Celkovo som s naším vystúpením veľmi spokojný, presadili sa aj naši mladí chlapci Denis Lamanec a Samko Hadzima, ktorí mali za súperov omnoho skúsenejších borcov,” bilancoval Z. Fedor.
Fakty
Výsledky: K-1 (do 73 kg): Laco Majerník (Košice) - Denis Lamanec (Poprad) 1:2, K-1 (do 70 kg): Peter Franko (Prešov) - Dávid Červeň (L. Mikuláš) 0:3, K-1 (do 63,5 kg): Martin Ozálik (Žilina) - Samuel Hadzima (Poprad) 0:3, K-1 (nad 95 kg): Michal Liberacki (Poľsko) - Ivan Bartek (N. Mesto) 0:3, K-1 (do 75 kg): Lukasz Rambalski (Poľsko) - Pavol Garaj (Poprad) 1:2.
















