Jeho súper počas zápasu lámal rakety. Kližan v Miami vypadol

Martin Kližan.
Martin Kližan. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. mar 2017 o 16:00

Slovák aj Francúz sa nechali počas zápasu ošetrovať.

MIAMI. Slovenský tenista Martin Kližan prehral za 102 minút 6:7 (4), 3:6 s rovnako nenasadeným Francúzom Benoitom Pairem v stredajšom stretnutí prvého kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji v americkom Miami na Floride.

ATP World Tour Masters 1000 Miami Open - 1. kolo:

Benoit Paire (Fr.) - Martin Kližan (SR)

7:6 (4), 6:3

/za 102 minút/

Obaja si počas zápasu nechali ošetriť nohu. Postupujúci, ktorý nastrieľal deväť es, sa v druhom kole stretne s Uruguajčanom Pablom Cuevasom nasadeným ako dvadsiatym prvým.

Dvadsaťsedemročný Kližan, 61. v singlovom renkingu, nedokázal proti rovesníkovi Pairemu (39.) nadviazať na úspech 6:2, 7:6 (4), ktorý dosiahol ešte v sezóne 2012 vo Winstone Saleme. Paire zužitkoval tretí mečbal.

Paire i v zápase proti Kližanovi potvrdil povesť kontroverzného tenistu. Francúz je známy svojimi problémami so správaním a dodržiavaním životosprávy, na letnej olympiáde v Riu de Janeiro ho dokonca vyhodili z francúzskej olympijskej dediny.

V stretnutí proti slovenskému tenistovi zlomil niekoľko svojich rakiet.

Zo Slovákov sa v prvom kole v Crandon Parku v lokalite Key Biscayne ešte predstaví Lukáš Lacko - vo štvrtkovom súboji kvalifikantov ho preverí Barbadosan Darian King.

Ďalšie výsledky 1. kola:

Jérémy Chardy (Fr.) - Facundo Bagnis (Arg.)

6:2, 6:2

Nicolas Mahut (Fr.) - Michael Mmoh (USA)

6:3, 6:2

Jošihito Nišioka (Jap.) - Jordan Thompson (Aus.)

1:6, 6:4, 6:3

Fabio Fognini (Tal.) - Ryan Harrison (USA)

6:4, 7:5

Donald Young (USA) - Dustin Brown (Nem.)

6:3, 1:6, 6:2

Ernesto Escobedo (USA) - Daniel Evans (V.Brit.)

7:5, 0:6, 6:3

Federico Delbonis (Arg.) - Juan Monaco (Arg.)

7:5, 7:6 (4)

Dudi Sela (Izr.) - Christian Harrison (USA)

6:1, 6:1

Viktor Troicki (Srb.) - Thiago Monteiro (Braz.)

5:7, 6:3, 6:1

Jiří Veselý (ČR) - Tommy Haas (Nem.)

6:7 (5), 6:3, 7:5

Jan-Lennard Struff (Nem.) - Aljaž Bedene (V. Brit.)

7:5, 4:0 - skreč, Bedene odstúpil

Kevin Anderson (JAR) - Dušan Lajovič (Srb.)

6:2, 7:5

Jared Donaldson (USA) - Kyle Edmund (V. Brit.)

Prenos
Martin Kližan bol v tomto zápase papierovým favoritom, ale napokon to nepotvrdil a s turnajom ATP Miami sa lúči. Slovenskú česť bude v mužskej časti hájiť ešte úspešný kvalifikant Lukáš Lacko.
Koniec zápasu
3:6
importantMartin Kližan napálil loptičku do autu. Tretí mečbal francúzskeho tenistu je využitý a zápas sa končí.
40-A
importantPaire získal tretí mečbal.
40-40
Kližan sa oprel do behkendu až príliš. Poslal ho až za základnú čiaru na polovici svojho súpera.
A-40
Martin Kližan bol opäť úspešnejší. Získal výhodu a s ňou aj brejkbal.
40-40
Paireho zakončenie pristálo iba za čiarou. Je tu tretia zhoda tohto gemu.
40-A
importantBenoit Paire predviedol ďalší úspešný volej od siete a získal druhý mečbal v zápase!
40-40
Kližan na základnej čiare zachránil ťažkú loptičku, ale Paire následne smečoval od siete a vypýtal si druhú zhodu.
A-40
Paire sa na svojej základnej čiare oprel do bekhendového úderu, no poslal ho hlboko do autu. Výhoda pre slovenského tenistu.
40-40
Krížnu výmenu zakončil Paire úderom do autu. Máme tu prvú zhodu tohto gemu.
30-40
importantMartin Kližan poslal loptičku iba do autu. Je z toho prvý mečbal pre podávajúceho Francúza.
30-30
Benoit Paire svoje predchádzajúce zaváhanie napravil esom z podania a vyrovnal na 30:30.
30-15
Paireho behkend skončil úplne mimo vyhradenej časti hracej ploshy. Bod si pripisuje Kližan.
15-15
Je vyrovnané, francúzsky tenista teraz zakončil vedľa čiary.
0-15
importantBenoit Paire podáva na víťazstvo v zápase a začal perfektne. Nekompromisným smečom od siete nedal súperovi žiadnu šancu.
3:5
Martin Kližan si dôležitý gem dokázal udržať. Posledný krok urobil zakončením do pravého rohu na súperovej polovici.
40-30
Kližanov bekhend od základnej čiary zastavila iba sieť. Paire je stále v hre o tento gem.
40-15
Aut teraz predviedol aj Paire. Kližan má k dispozícii dva gembaly.
30-15
Kližan sa na svojej základnej čiare oprel do loptičky, ale veľmi zle ju nasmeroval. Skončila iba hlboko v aute.
30-0
Paire chcel vyškriabať loptičku z hracej plochy, ale cez sieť ju nedokázal prepáliť. Aj druhý fiftín získava Kližan.
15-0
Paire chcel v úvode gemu zakončovať po čiare, ale trafil iba aut. Prvý bodík smeruje na konto slovenského reprezentanta.
2:5
importantMartin Kližan bude aj po ošetrení druhej nohy pokračovať v zápase. Postaví sa na servis a bude sa pokúšať o udržanie v zápase.
2:5
importantMartin Kližan si tentokrát dáva ošetriť pravú nohu.
2:5
Benoit Paire zvládol gem so svojím servisom a v druhom sete vedie už 5:2. Martin Kližan teraz bude podávať na udržanie sa v zápase.
15-40
Francúzsky tenista teraz vysokým oblúčikom obstrelil Slováka stojaceho pri sieti a vypýtal si dva gembaly.
15-30
Benoit Paire si nabehol k sieti a rýchlym volejom sa dostal do cedenia. Kližan sa mohol iba prizerať.
15-15
Paire vyrovnáva na 15:15.
15-0
Paire zahral od svojej základnej čiary iba ďaleko za hraciu plochu na súperovej polovici. Vedenia sa v siedmom geme druhého dejstva ujíma Kližan.
2:4
Martin Kližan napokon gembal využil, pretože jeho súper zakončil iba za základnú čiaru. Stav druhého setu je 2:4.
40-30
Paire poslal loptičku od svojej základnej čiary iba do siete. Slovenský tenista má k dispozícii gembal.
30-30
Paire vynikajúco returnoval a Kližan následne trafil iba mimo hracej časti kurtu.
30-15
Loptu získava Kližan a ide späť do vedenia.
15-15
Martin Kližan sa pokúšal zahrať skrátený úder, ale loptičku nedokázal dostať cez sieť. Stav šiesteho gemu sa vyrovnáva na 15:15.
15-0
Paire odpálil loptičku na príjme iba hlboko do autu. Vedenia sa ujíma Kližan.
1:4
Martin Kližan nezvládol ani posledný príjem a v druhom sete prehráva už 1:4. Slovenský tenista sa teraz presunie na servis.
30-40
Kližan odpálil na príjme loptičku iba do siete. Jeho oponent má k dispozícii gembal.
30-30
Paire však rýchlo vyrovnáva na 30:30.
30-15
Francúzsky tenista druhýkrát v rade neprestrelil sieť. Slovák tak otáča stav gemu vo svoj prospech.
15-15
Paire sa teraz do loptičky neoprel dostatočne silno, pretože ju umiestnil iba do pásky na sieti.
0-15
Paire predviedol na sieti vynikajúcu hru, zmenil smer loptičky a pohodlne sa ujal vedenia.
1:3
Martin Kližan zvládol svoj servis a v druhom sete znížil na 1:3.
40-15
Do tretice za sebou tu máme bodík pre Kližana, tentokrát vynikajúco zakončil do pravého rohu na súperovej polovici.
30-15
Kližan získava aj druhý fiftín v rade!
15-15
importantPaire zahral skrátený úder k sieti, ale Slovák ho vynikajúco dobehol a úspešne zakončil na opačnú polovicu kurtu. Skvelý zákrok v podaní nášho reprezentanta!
0-15
Martin Kližan sa prezentoval dvojchybou, čím daroval fiftín svojmu súperovi.
0:3
importantMartin Kližan napokon po ošetrení bude môcť pokračovať v hre vlastným servisom.
0:3
importantMartin Kližan si vyžiadal lekársky oddychový čas a ošetrenie ľavej nohy.
0:3
importantBenoit Paire to dokázal. V tomto geme nestratil ani jedinú loptičku a v druhom dejstve vedie pohodlne 3:0.
0-40
Do tretice v tomto geme získava bodík podávajúci Francúz. Ten má vynikajúco našliapnuté k zisku čistého gemu.
0-30
Francúzsky tenista získava aj druhý fiftín a na Kližanovi je badať jasná nervozita.
0-15
Paire sa pri svojom servise ujíma vedenia.
0:2
importantBenoit Paire využil hneď prvý brejkbal druhého setu, pretože jeho súper zakončil výmenu iba do siete. Francúz vedie v druhom dejstve už 2:0.
30-40
Kližan sa pokúšal smečovať, ale trafil iba pásku na sieti a od nej sa loptička odrazila na jeho vlastnú polovicu.
30-30
Paire si zbehol k sieti a odtiaľ nekompromisne zakončil do voľnej časti Kližanovej polovice. Je vyrovnané.
30-15
Martin Kližan predviedol vynikajúci forhendový úder, ktorý jeho oponent nespracoval. Slovák sa pri svojom podaní ujíma vedenia 30:15.
15-15
Paire však teraz loptičku poslal za základnú čiaru a skóre sa vyrovnáva.
0-15
Francúzsky tenista sa ujíma vedenia aj pri podaní svojho súpera.
0:1
Paire sa však nenechal rozladiť, pripísal si aj posledný bodík a v druhom dejstve sa ujal vedenia 1:0.
15-40
Śtvrtýkrát už napokon Slovák dokázal zabodovať a získať prvý fiftín.
0-40
Kližan do tretice ukončil výmenu nepresným úderom.
0-30
Opäť aut v podaní slovenského tenistu. Druhý fiftín tohto setu smeruje na francúzske konto.
0-15
Benoit Paire je napokon v poriadku a môže pokračovať v zápase. Druhý set začal na podaní a úspešne, pretože Kližan počas výmeny napálil loptičku ďaleko za hrací priestor.
0:0
importantBenoit Paire si vyžiadal lekársky oddychový čas. Lekársky tím mu musí obviazať chodidlo pravej nohy.
0:0
importantAž 54 minút trvalo, kým sme spoznali víťaza prvého setu. Lepšie ho začal francúzsky tenista Benoit Paire, ale potom stratil svoje vedenie a hlavne nervy. Raketu hádzal o kurt ako na bežiacom páse, dvakrát ju dokonca aj zlomil, no v tajbrejku ukázal veľkú silu a odhodlanie a prvé dejstvo opäť preklopil na svoju stranu. V samom závere setu urobil blízko siete pri pokuse o úspešný obranný zákrok rýchly pohyb, po ktorom sa sťažoval na bolesť pravej nohy, a tú si počas prestávky aj necháva ošetrovať.
6:7
Benoit Paire zakončil prvý set vynikajúcim behkendovým úderom. Kližan na to nestihol zareagovať.
4-6
importantBenoit Paire predviedol vynikajúci smeč od siete a vypýtal si dva setbaly!
4-5
Loptička skončila v aute, z čoho má radosť francúzsky tenista, ktorý sa tak vracia do vedenia.
4-4
Paire sa ťažkým bekhendom pokúšal zachrániť loptičku, ale vôbec mu to nevyšlo a tajbrejkové skóre sa vyrovnáva.
3-4
Kližan vynikajúco zaútočil, na čo jeho súper zareagoval iba forhendom umiestneným do siete.
2-4
Benoit Paire sa do duelu vrátil esom, po ktorom v tajbrejku vedie už 4:2.
2-3
importantBenoit Paire chvíľu ostal sedieť na zemi a sťažuje si na problémy s pravou nohou. V zápase však pokračovať bude.
2-3
importantBenoit Paire behal z jednej strany kurtu na druhú a súperovi robil poriadne vrásky na čele, ale Kližan napokon vynikajúcim skráteným úderom za sieť bodoval.
1-3
Kližan držal raketu v ľavej ruke a skúsil to ťažkým úderom, ale napokon trafil iba pásku na sieti. Aj táto výmena smeruje na konto Francúza.
1-2
Ďalší bod pre francúzskeho tenistu. Na podanie sa teraz postaví Kližan.
1-1
Benoit Paire vynikajúcim esom na servise vyrovnáva.
1-0
Prvý tajbrejkový bod získava slovenský tenista, pretože jeho súper napálil loptičku do siete.
6:6
Benoit Paire napokon zakončil ešte k pravici slovenského reprezentanta a vyrovnal na 6:6. Nasledovať bude tajbrejk.
30-40
Paire z pravej strany nedkompromisným volejom zakončil pred seba. Kližan bol na opačnej polovici a nemal šancu na presunutie sa.
30-30
Kližan trafil pri výmene iba pásku na sieti, skóre dvanásteho gemu sa vyrovnáva.
30-15
Martin Kližan teraz predviedol veľmi efektný skrátený úder za sieť. Paire nemal ani najmenšiu šancu na reakciu.
15-15
Francúzsky tenista podáva na udržanie v sete, teraz loptičku dobre umiestnil do ľavého rohu na Kližanovej polovici.
15-0
Paire prepálil loptičku za základnú čiaru na súperovej polovici. Bodík smeruje na konto Kližana.
6:5
importantMartin Kližan zakončil k základnej čiare. Jeho súper sa po loptičke naťahoval, ale napokon ju netrafil a prehráva 5:6.
40-30
Napokon nie. Paire odolal tvrdým forhendovým úderom a gem ešte bude pokračovať.
40-15
Podávajúci Kližan získal aj tretí fiftín a všetko nasvedčuje tomu, že predvedie dokonalý obrat!
30-15
importantSlovenský tenista získal bod a Benoit Paire sa musel veľmi premáhať, aby svoju raketu opäť nerozbil úderom o zem.
15-15
Paire teraz zabojoval na sieti, odkiaľ tvrdo smečoval. Kližan síce zareagoval, ale loptičku odpálil iba do autu.
15-0
Kližan sa presunul na podanie. Začal dobre a ujíma sa vedenia v jedenástom geme.
5:5
importantMartin Kližan využil hneď prvý brejkbal a vyrovnal na 5:5. Benoit Paire je na tom psychicky veľmi zle.
40-0
importantBenoit Paire opäť prišiel o bod, opäť hodil o zem raketu a opäť ju zlomil!
30-0
importantLoptička skončila v aute a to znamená zisk druhého fiftínu pre slovenského tenistu. To už Francúz definitívne nezvládol a raketu hodil o zem tak tvrdo, že ju zlomil.
15-0
Kližan musí odolávať súperovi, ktorý podáva na víťazstvo v sete. Začal úspešne a po bojovnom výkone donútil Paireho zahrať iba do siete.
4:5
Benoit Paire poslal loptičku iba do siete a ukončil tak celý gem. Martin Kližan sa aj naďalej drží v úvodnom sete.
40-0
Martin Kližan poslal vynikajúci skrátený úder za sieť. Paire ho síce dobehol, ale loptičku na súperovu polovicu nedostal.
30-0
Kližan chcel pri sieti obstreliť súpera, ale ten si povyskočil a loptičku trafil, no iba do siete. Aj druhý fiftín tak záskava podávajúci Slovák.
15-0
Kližan začal vynikajúcim umiestnením loptičky do pravého rohu na súperovej polovici a ujal sa vedenia deviatheo gemu.
3:5
importantMartin Kližan nebol úspešný na príjme po poslednom servise tohto gemu, vďaka čomu si jeho súper pripísal posledný potrebný bodík. Slovák teraz bude podávať na udržanie sa v sete.
15-40
Kližan zahral skrátený úder, ale Paire ho dobehol, podobral loptičku raketou a efektne ju umiestnil do miest, kde slovenský tenista nebol.
15-30
Kližanovi sa ale podarilo znížiť na rozdiel jediného fiftínu.
0-30
Paire zahral presne na ľavú postrannú čiaru, na čo slovenský reprezentant nestihol zareagovať.
0-15
Paire začína na svojom servise úspešne a ujíma sa veenia.
3:4
importantMartin Kližan zakončil siedmy gem vynikajúcim esom z podania a znížil stav úvodného dejstva na 3:4!
A-40
Paire poslal loptičku do autu a výhodu si pripíše aj slovenský tenista.
40-40
Paire svoju výhodu nevyužil, je tu ďalšia zhoda.
40-A
Výhoda a zároveň brejkbal pre prijímajúceho Francúza!
40-40
Kližan nedokázal využiť svoj gembal a nasleduje zhoda.
40-30
Paire veľmi bojoval a behal z jednej strany kurtu na druhú, ale napokon tesne neprepálil sieť.
30-30
A prijímajúci hráč dokázal dokonca aj vyrovnať stav siedmeho gemu!
30-15
Sieť tentokrát pre zmenu nedokázal prehodiť Kližan.
30-0
Situácia sa zopakovala, francúzsky tenista zakončil iba do siete a Kližan získal aj druhý fiftín.
15-0
Sledovali sme výmenu s prudkými údermi na oboch stranách, no Paire ju napokon ukončil ranou do siete.
2:4
Martin Kližan prepálil hrací priestor. Jeho súper sa tak v úvodnom sete ujíma vedenia 4:2.
30-40
Sieť tentokrát neprepálil Slovák a podvajúci tenista má k dispozícii gembal.
30-30
Paire teraz pri pokuse o nebezpečnejšie zakončenie trafil iba pásku na sieti a skóre sa opäť vyrovnáva.
15-30
Paire si povybehol k sieti a odtiaľ nekompromisne zakončil. Kližan sa za loptičkou nestihol presunúť.
15-15
Francúzskemu tenistovi sa podarilo vyrovnať na 15:15.
15-0
importantPaire sa veľmi odhodlane oprel do forhendového úderu, ale poslal ho iba do siete a následne opäť hodil svoju raketu o zem.
2:3
Martin Kližan si teraz vyslúžil potlesk publika, pretože na sieti vynikajúco zmenil smer loptičky a nekompromisne tak ukončil tento gem. V prvom sete sa mu podarilo znížiť na 2:3.
40-0
Paire si povybehol k sieti a chcel zahrať na istotu, ale loptičku trestuhodne nedostal na súperovu polovicu.
30-0
Kližan na druhý pokus podal veľmi tvrdo a jeho súper loptičku odvrátil iba do siete. Druhý fiftín pre slovenského tenistu.
15-0
Slovenský tenista sa pri svojom servise ujíma vedenia 15:0.
1:3
Martin Kližan nedokázal na príjme spracovať podanie súpera a štvrtý gem sa končí. Benoit Paire si vypracoval už výraznejšie vedenie 3:1.
40-A
Paire získava do tretice výhodu.
40-40
Situácia sa ale zopakovala. Francúzsky tenista opäť zakončil iba do autu a opäť je z toho iba zhoda.
40-A
Kližan poslal loptičku do siete, Paire bude mať k dispozícii druhú výhodu.
40-40
Kližan bol pri sieti a súper sa ho pokúšal obstreliť, ale loptička skončila iba v aute. Nasleduje druhá zhoda tohto gemu.
40-A
Podávajúci Paire získava výhodu a môže ukončiť gem s vlastným podaním.
40-40
Martin Kližan teraz zakončil do autu, takže sa pripravil aj o druhý brejkbal. Máme tu zhodu.
40-30
Francúzsky tenista vzápätí dokázal odvrátiť prvý z dvojice brejkbalov súpera.
40-15
importantBenoit Paire stratil ďalšiu loptičku a reagoval na to veľmi podráždene. Svoju raketu prudko hodil o zem, a tá sa odrazila aspoň o dva metre ďalej.
30-15
Je tu ďalšia dvojchyba zo strany podávajúceho francúzskeho reprezentanta.
15-15
Kližan sa teraz na základnej čiare príliš oprel do úderu a loptičku umiestnil iba do autu. Skóre štvrtého gemu sa vyrovnáva.
15-0
Paire predviedol na podaní dvojchybu a fiftín tak venoval svojmu oponentovi.
1:2
Martin Kližan však teraz prepálil loptičku až za pravý roh na súperovej polovici a prišiel o gem so svojím servisom. Francúzsky tenista sa ujíma vedenia 2:1.
15-40
Prvý brejkbal prijímajúceho hráča však ostáva nevyužitý, pretože Paire poslal loptičku iba do siete.
0-40
importantBenoit Paire odohral vynikajúci krížny bekhend, na ktorý jeho súper nedokázal zareagovať. Francúz si tým vypýtal tri brejkbaly!
0-30
Francúzsky tenista opäť potrápil súpera a ten napokon zakončil iba do siete. Kližan je na servise, ale zatiaľ nezískal ani fiftín.
0-15
Paire predviedol vynikajúci prehľad na sieti. Najskôr odolal atakom súpera, a potom nekompromisne zakončil a ujal sa vedenia v treťom geme.
1:1
Benoit Paire napokon svoju pozíciu zvládol, udržal si náskok a v úvodnom sete vyrovnáva na 1:1.
30-40
Martin Kližan boduje aj druhýkrát v rade a pokúša sa zdramatizovať tento gem.
15-40
Slovenský tenista sa však rozhodne nevzdáva a ziskom fiftínu sa vracia do hry.
0-40
Zdá sa, že už je všetko v poriadku a zápas môže pokračovať. Paire vytiahol súpera k sieti a následne ho obstrelil, čím si zabezpečil tretí bodík v druhom geme.
0-30
importantMartin Kližan sa sťažoval na nejaké drobné nečistoty za svojou základnou čiarou. Následne si prešiel po uterák a spolu s podávačom loptičiek si začal priestor čistiť.
0-30
Slovenský tenista teraz na príjme reagoval iba odpálením loptičky do autu. Na konto podávajúceho Francúza smeruje aj druhý fiftín.
0-15
Paire zahral vynikajúci skrátený úder k sieti a aj keď Kližan loptičku dobehol, do vyznačenej časti kurtu ju nedokázal umiestniť.
1:0
importantPaire zakončil tesne za základnú čiaru nášho reprezentanta a ukončil tak prvý gem. Martin Kližan si v ňom ustrážil servis a ujal sa vedenia 1:0.
40-30
Kližan sa pokúšal zachrániť loptičku ťažkým bekhendom na svojej základnej čiare, no napokon prestrelil hrací priestor a je z toho druhý fiftín pre Paireho.
40-15
Martin Kližan sa povysunul k sieti a odtiaľ veľmi tvrdo zaútočil. Paire do rany vložil raketu, ale loptičku odrazil iba hlboko do autu.
30-15
Kližan chcel teraz bekhendom podvihnúť nízku loptu, ale tá sa mu nepríjemne odrazila od rakety a na Francúzovu polovicu ani neprešla.
30-0
Paire poslal loptičku aj druhýkrát v rade iba do autu. Slovák preto vedie už rozdielom dvoch fiftínov.
15-0
Kližan začal zápas cez druhé podanie úspešne. Jeho súper bekhendom od základnej čiary prepálil hraciu plochu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
importantObaja tenisti sú už na kurte a rozcvičujú sa. Zápas sa začne s niekoľkominútovým oneskorením, prvé podanie bude mať Martin Kližan.
Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní úvodného kola ATP Miami. V hlavnej súťaži sa zo Slovákov predstavia Martin Kližan a úspešný kvalifikant Lukáš Lacko. Prvý menovaný dnes v pozícii favorita nastúpi proti Francúzovi Benoitovi Pairemu.

Martin Kližan si bude chcieť napraviť chuť po posledných turnajoch. Naposledy sa totiž pred desiatimi dňami predstavil na ATP Indian Wells, ale dostal sa len do druhého kola. Predtým hral slovenský tenista v mexickom Acapulcu, no tam vypadol hneď v prvom zápase. Martin Kližan by dnes mohol ťažiť aj z jediného vzájomného duelu s Pairem, ktorý sa odohral v auguste 2012 a Slovák v ňom vyhral hladko 2:0. Nášmu reprezentantovi aktuálne v rebríčku ATP patrí 61. priečka.

Benoit Paire je kontroverzný francúzsky tenista, známy svojimi dlhodobými problémami so správaním a dodržiavaním životosprávy, pre ktoré ho dokonca na letnej olympiáde v Riu de Janeiro vyhodili z francúzskej olympijskej dediny. V rebríčku ATP sa aktuálne nachádza na 39. mieste, ale v posledných štyroch turnajoch prehral hneď v úvodnom zápase a dnes je v pozícii outsidera.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.