Stanislav Šesták (vpravo) a Reuben Yem v odvete baráže o účasť vo Fortuna lige 2019/2020 medzi AS Trenčín a FK Poprad. (Autor: Erika Ďurčová - TASR)
Športové prenosy SME|1. jún 2019 o 14:00

V odvete vyhrali o tri góly.

Baráž o postup do Fortuna ligy 2019/2020 (hralo sa na odvetu)

AS Trenčín - FK Poprad 4:1 (2:1)

/hralo sa v Žiline, prvý zápas: 0:2, v ročníku 2019/2020 si vo Fortuna lige zahrá AS Trenčín/

Góly: 11. Sleegers, 26. M. Šulek, 78. Roguljič, 81. Corryn - 28. L. Horváth

Rozhodovali: J. Pavlík - P. Kováč, Ferenc, ŽK: 82. Corryn, 90. Šemrinec - 90.+ Streňo, 988 divákov

Trenčín: Šemrinec - Yem, Kleščík, M. Šulek, Skovajsa (63. Roguljič) - Zubairu, Van Arnhem, Ubbink (72. Kvocera) - Bukari, Čatakovič (71. Corryn), Sleegers

Poprad: Knurovský - P. Maslo, Luberda, L. Horváth, Zekucia - Pajer, Jančo (67. Maťaš), Zošák, Kukoľ (83. Streňo) - Acosta, Šesták

BRATISLAVA. Futbalisti AS Trenčín si aj v budúcej sezóne 2019/2020 zahrajú v najvyššej slovenskej súťaži.

Mužstvu trénera Ivana Galáda ešte štvrťhodinu pred koncom sobotňajšieho odvetného zápasu baráže o účasť vo Fortuna lige proti FK Poprad hrozilo, že po ôsmich rokoch opustí elitnú ligovú spoločnosť. Po utorňajšej prehre pod Tatrami (0:2) však napokon Trenčín vyhral 4:1 a zachránil sa v najvyššej súťaži.

Trenčania sa na umelej tráve v Žiline od úvodu pokúsili zvrátiť nepriaznivý vývoj dvojzápasu. Už v 11. minúte otvoril skóre holandský legionár Joey Sleegers, keď sa vyhol ofsajdovej pasci a krížnou strelou prekonal popradského brankára Adriána Knurovského.

V 26. minúte zmazali manko z úvodného merania síl, keď sa lopta po rohovom kope dostala k stopérovi Martinovi Šulekovi a ten sa zblízka nemýlil - 2:0. Zakrátko však Trenčín šokoval Lukáš Horváth a v tej chvíli Trenčania potrebovali ešte dvakrát skórovať.

Dvojnásobný slovenský šampión nakoniec vybojoval záchranu v najvyššej súťaži v záverečnej štvrťhodine. Najprv sa v 78. minúte prezentoval výstavnou strelou Chorvát Ante Roguljič a v 81. minúte spasil trenčianske mužstvo úspešným sklzom Belgičan Milan Corryn.

Odveta baráže o účasť vo Fortuna lige 2019/2020 medzi AS Trenčín a FK Poprad: fotogaléria

11.6.2019

Hlasy po zápase

Ivan Galád, tréner AS Trenčín: "Toto je víťazstvo a záchrana ligy pre všetkých Trenčanov. Pre hráčov aj ľudí, ktorí okolo klubu robia. Zanalyzovali sme si to a dobre sme sa na odvetu pripravili. Teraz ma čaká dovolenka."

Marek Petruš, tréner FK Poprad: "Prehrali sme, sme smutní a sklamaní z výsledku. Dlho to s nami vyzeralo nádejne, ale pokazil to tretí gól. Trenčín musel otočiť, ale my sme až do 75. minúty dobre bránili. Potom ale prišiel gól, ktorý rozhodol. S druhým miestom v 2. lige je spokojnosť, ale teraz je to sklamanie."

Online prenos: AS Trenčín - FK Poprad (Fortuna liga 2018/2019, baráž, 2. zápas, LIVE, NAŽIVO)

Fortuna liga  2018/2019
01.06.2019 o 17:00
Trenčín
4:1
(2:1, 2:0)
90+2 minúta
Ukončený
Poprad
Prehľad
Góly: 11. Sleegers, 26. Šulek, 78. Roguljić, 81. Corryn – 28. Horváth. ŽK: 82. Corryn (TRE), 90. Šemrinec (TRE) – 90+2. Streňo (PPD).
Tento zápas bude Poprad veľmi mrzieť. Aj napriek prehre mohli získať účasť vo Fortuna lige, lenže posledný gól strelil Milan Corryn a AS Trenčín si udržal príslušnosť v najvyššej súťaži. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. Dúfam, že strávený pri finále Ligy majstrov.
90+2
Koniec zápasu.
90+2
90+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Erik Streňo (FK Poprad).
90+2
Enzo Arevalo sa síce dostal k centru na hranicu šestnástky a z otočky aj vystrelil, no pokus do stredu brány Igor Šemrinec pokryl.
90+1
Bukari mohol definitívne rozhodnúť. Dostal sa s loptou pred malé vápna, tam fantasticky vybehol a zasiahol Knurovský. Prechod Popradu zakončenie nepriniesol.
90+1
Nadstavujú sa 2 minúty.
90
yellowCardŽltú kartu dostáva Igor Šemrinec (AS Trenčín).
90
importantEnzo Arevalo sa dostal v šestnástke k prihrávke, poslal krížnu strelu a len tesne minul priestor troch žrdí. Toto bola veľmi dobrá šanca.
89
Igor Šemrinec si veľmi dobre povybehol a zastavil center sprava. Stanislav Šesták sa v prítomnosti skúseného brankára nepresadil.
88
Dlhý aut do šestnástky Trenčína hostia nezakončili, navyše sa pískal ofenzívny faul. Šemrinec si dáva s rozohrávkou na čas.
87
importantMilan Corryn fantasticky zrýchlil okolo Petra Masla, poslal loptu povedľa Knurovského pred prázdnu bránu, lenže dvojica jeho spoluhráčov ju v obrovskej šanci nezasiahla. Len či to Trenčín nebude mrzieť.
86
Ante Roguljić bol v šestnástke odtlačený od lopty. Poprad s ňou kombinuje v strede poľa. Po prechode dopredu spadol vo vápne Trenčína útočník Šesták, penalta sa nepískala.
85
Popradčania sa chceli po dlhšom čase dostať do šance, Enzo Arevalo sa ocitol v postavení mimo hry.
84
Osman Bukari potiahol loptu pred šestnástku súpera. Cez obrancu strieľal k žrdi. tú ale tesne minul. Dobrá šanca nekončí piatym zásahom.
83
changeStriedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Vladimír Kukoľ, prichádza Erik Streňo.
82
yellowCardŽltú kartu dostáva Milan Corryn (AS Trenčín).
81
goalTrenčín dal gól!
Neuveriteľný moment! AS Trenčín týmto gólom vedie dovjzápas a aktuálne sa zachraňuje. Zubairu poslal loptu do šestnástke, ešte prišla jedna prihrávka a striedajúci MILAN CORRYN dotlačil loptu v sklze do siete.
81
importantAnte Roguljić poslal zľava krásny center do malého vápna. Ten si našiel jeden z Trenčanov, avšak namiesto zakončenia sa mu lopta len odrazila vedľa troch žrdí.
80
Desať minút riadneho hracieho času do konca zápasu a Trenčínu treba už len jeden gól, aby sa zachránil vo Fortuna lige. Podarí sa mu to?
78
Odkop hostí si našiel brankára Šemrinca, ten loptu okamžite poslal na pravé krídlo. Na seba to zobral ANTE ROGULJIČ, ktorý sa prezentoval nádhernou ranou. Jeho výstavný kúsok zapadol ponad Knurovského do brány.
77
Pomaly to začína byť od Trenčanov zúfalá snaha. Poprad naozaj bráni skvele. Vykrýva krídelný priestor a hlavne svoju šestnástku.
76
Trenčín sa takmer pol minútu dostával od svojej brány k stredu poľa, potom prešiel do šestnástky a centrovanú loptu si našiel Knurovský.
75
Zakončenie domácich bránu netrafilo, ale sympaticky to skúsil obranca Martin Šulek.
74
Poprad sa snaží brániť svoju polovicu ihriska, Trenčín zas útočiť. Zatiaľ vyhráva hosťujúca taktika.
73
Domáci vymysleli peknú akciu. Bukari to skúsil individuálne, jeho prienik sa ale nedostal až do zakončenia.
72
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Desley Ubbink, prichádza Milan Kvocera.
71
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Hamza Čataković, prichádza Milan Corryn.
70
Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Trenčínu reálne hrozí vypadnutie. Podarí sa mu ho odvrátiť?
69
Poprad získava priamy kop. Pred bránu Igora Šemrinca príde centrovaná lopta.
68
Trenčania bojujú o loptu v strede poľa, nedarí sa im ale prejsť dopredu, pretože Poprad veľmi dobre bráni.
67
changeStriedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Denis Jančo, prichádza Viktor Maťaš.
66
Osman Bukari sa zľava nedostal do veľkého vápna, hneď pri ňom bola trojica protihráčov, ktorí situáciu zvládli.
65
Trenčín získal priamy kop. Center do veľkého vápna bol veľmi nízky, Popradčania loptu poslali do bezpečia odkopom.
64
Poprad bol pri lopte veľmi krátko, znova sa k nej dostali Trenčania, ktorí pokračujú v ofenzívnej aktivite.
63
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Lukáš Skovajsa, prichádza Ante Roguljić.
62
Lopta sa pohybuje na útočnej polovici Trenčína. Po kombinácii bude znova rozohrávať brankár Adrián Knurovský.
60
Hodina stretnutia za nami. Trenčín je v druhom polčase síce aktívny, ale nedarí sa mu vymyslieť nič zaujímavé.
59
Ďalšia ofenzívna akcia Trenčína priniesla znova neúspešnú kombináciu. Odkopávať od svojej brány môže Knurovský.
58
Hostia to skúsili dlhým centrom do šestnástky súpera, Trenčín bez problémov poslal loptu do bezpečia.
57
Knurovského výkop do stredu poľa priniesol faul domácich. Poprad získal priamy voľný kop.
56
Popradský prechod na útočnú polovicu skončil veľmi rýchlo, znova sa snaží niečo vymyslieť Trenčín. Zakončenie smerovala vedľa.
55
Ofenzívny faul trenčianskeho tímu znamená stratu lopty pre domácich. Poprad môže zakladať akciu zo svojej polovici.
54
AS Trenčín sa teraz nevie dostať zo stredu poľa, kde síce drží loptu, lenže smerom dopredu mu to vôbec nejde.
53
Ďalší rohový kop pre Poprad. Center z neho znova nebol zakončený na bránu Trenčína. Tento pokus smeroval mimo priestor troch žrdí.
52
Faulom sa previnili aj Trenčania. Poprad po prechode dopredu získal rohový kop, no zakončenie z neho neprišlo.
51
Faul popradského tímu v strede ihriska udržal na lopte Trenčanov, tí pokračujú vo svojej druhopolčasovej aktivite.
50
importantPrvé zakončenie na bránu hostí zastavil Knurovský. Trenčín však deklaruje svoju aktivitu. Následná dorážka išla tesne vedľa.
49
Nepresné zakončenie znova znamená presun lopty k hráčom Popradu. Rozohrávať od svojej brány môže brankár Knurovský.
48
Presing domácich neskončil úspechom, útočný faul Trenčína daroval loptu Popradu. Po nákope dopredu akcia skončila.
47
Domáci pokračujú v ofenzívnej aktivite. Nepresná prihrávka skončila za bránkovou čiarou.
46
Trenčín mal rozohrávku druhého polčasu. Loptu drží v strede poľa, kde sa snaží kombinovať a postupne sa dostáva k šestnástke.
46
Začal sa druhý polčas.
AS Trenčín síce v prvom polčase pomerne rýchlo vyrovnal skóre dvojzápasu, avšak Poprad strelil jeden gól a domáci znova potrebujú na udržanie sa v lige ešte aspoň dva presné zásahy. Druhý polčas sa začne o 18:03.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Trenčín sa ešte snaží prejsť do šance, ale Poprad v závere úvodného dejstva veľmi dobre bráni.
45
44
Abdul Zubairu to tiež skúsil technickou strelou, našiel len prvého obrancu pred sebou. Pokus na bránu Knurovského neprešiel.
43
importantZakončenie spoza šestnástky išlo krásne takmer do siete, nakoniec loptu zastavilo brvno. Adrián Knurovský odrazenú loptu zachytil.
42
Nepresná prihrávka na pravú stranu skončila za autovou čiarou, vhadzovať môže obranca Zekucia.
41
Trenčín sa teraz nevie dostať zo svojej polovice. Rozohrávka poriadne viazne, Poprad dobre vykrýva svoju polovicu.
40
Päť minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Dokáže AS Trenčín streliť ešte aspoň jeden gól?
39
importantCenter na prvú žrď defenzíva Popradu poslala preč. Abdul Zubairu loptu vrátil a veľkú šancu mal Peter Kleščík. Spred malého vápna prestrelil.
38
Lukáš Horváth zrazil dobrý center zľava na rohový kop, Trenčín bude mať ďalšiu šancu zahroziť pred bránou Knurovského.
37
Adrián Knurovský teraz podcenil nákop k jeho šestnástke. Loptu pustil za čiaru, ale bol tam teč hostí, takže to bol roh. Ten nedopadol pre AS dobre, zakončenie neprišlo.
36
Necelých desať minút do konca riadneho hracieho času. Dočkáme sa do prestávky ešte nejakého gólu?
35
Osman Bukari potrebuje ošetrenie, ostal ležať na ihrisku, ale bude v poriadku a môže pokračovať v odvete baráže.
34
Adrián Knurovský vyskočil medzi mnohými protihráčmi najvyššie, loptu stiahol a udržal v rukaviciach.
33
Abdul Zubairu síce potiahol akciu domáceho tímu, jeho prihrávka na voľného spoluhráča bola veľmi zlá. Poprad akciu zastavil.
32
Stanislav Šesták sa snažil dostať k lopte po dlhom pase do šestnástky súpera. Keď si ju sťahoval zo vzduchu, tak mu bola odkopnutá.
31
Desley Ubbink si chcel na pravom krídle zaseknúť Zekuciu, ten mu loptu zrazil do autu. Vzápätí prišiel center iba do rukavíc Knurovského.
30
Polhodina stretnutia za nami. Chvíľa na oddych, pretože ošetrenie od lekárov potrebuje hosťujúci futbalista.
29
AS Trenčín potrebuje na výhru v dvojzápase streliť dva góly. Keby to skončilo 3:1, tak vďaka gólu na ihrisku súpera by postupoval Poprad. Teraz to je pre domácich opäť, ako na začiatku. Musí dať dva góly.
28
goalPoprad dal gól!
Hostia okamžite odpovedajú. Po priamom kope lopta spadla na zadnú žrď, kde ju do siete dotlačil LUKÁŠ HORVÁTH. Teraz to defenzíva Trenčína dosť podcenila.
26
Po rohovom kope lopta padla na malom vápne. Prudký pas do päťky ešte defenzíva Popradu odvrátil, avšak MARTIN ŠULEK zblízka rozvlnil sieť. Výsledok prvého zápasu vyrovnaný, začíname odznova.
26
importantAdrián Knurovský si musel dať veľký pozor, pretože z krídelného spred šestnástky poslal technickú strelu Osman Bukari a tá išla presne k žrdi.
25
Stanislav Šesták tentoraz dostal nepresnú prihrávku za obranu, medzi dvomi obrancami nemal žiadnu šancu na to, aby sa presadil.
24
Stanislav Šesták si síce spracoval center do šestnástky, pokus halfvolejom poslal veľmi nepresne mimo bránu Šemrinca.
23
Kombinácia Popradu skončila neúspešne, rýchly prechod domácich sa tiež neporadil. Rozohrávať môže Knurovský.
22
Kleščík zrazil prihrávku pred vlastnú bránu iba vedľa seba, pred veľkou šancou jedného z hostí odkopol na poslednú chvíľu Yem.
21
Center na prednú žrď dostala defenzíva domácich do bezpečia, následný nákop takmer zblízka zakončil Stanislav Šesták. Bol z toho ďalší roh, opäť odvrátený. Tentoraz natrvalo.
20
Veľmi dobrú loptu za obranu dostal Enzo Arevalo, v poslednej chvíli ju Reuben Yem odkopol na rohový kop. Inak by z toho bola veľká šanca.
19
AS Trenčín je zatiaľ ofenzívne aktívnejší. Akcie Popradu totiž nie sú dotiahnuté do konca. Teraz domáci získali roh. Po centri Ubbinka prišla slabá hlavička. Knurovský si dal pozor.
18
Desley Ubbink si našiel v šestnástke pretiahnutý center na zadnú žrď. Z bránkovej čiary to skúsil napáliť na bránu, trafil len bočnú sieť.
17
Hamza Čataković sa až príliš vehementne snažil dostať k lopte na hranici šestnástky súpera, previnil sa ofenzívnym faulom.
16
Prudký center sprava nezachytil nik z ofenzívnych hráčov Popradu, znova tak bez náznaku vzruchu zasahoval Šemrinec.
15
Peter Kleščík si postrážil nákop do jeho šestnástky, loptu prepustil k brankárovi Šemrincovi.
14
Lukáš Horváth zastavil prihrávku za obranu, možno aj rukou, ktorú mal tesne pri tele. Nepíska sa, hrá Poprad.
13
Následne síce pred trenčiansku bránu center prišiel, lenže Igor Šemrinec si s ním poradil bez najmenším problém.
12
Poprad chcel okamžite kontroval, avšak akcia po pravej strane skončila odkopom za postrannú čiaru.
11
JOEY SLEEGERS sa nachádzal medzi obrancami Popradu, ale vyhol sa ofsajdu, keďže sa pár krokov za ním zabudol jeden bek hostí. Prešiel do šestnástky a peknú krížnu strelu po trávniku poslal presne k vzdialenejšej žrdi. Presne takýto úvod si AS predstavoval.
10
Prvý dobrý náznak šance na trenčianskej strane. Center na zadnú žrď si však nedobehol žiadny futbalista v bielom drese.
9
Defenzíva domáceho celku loptu okamžite odvrátila, odkop sa dostal až k brankárovi Knurovskému.
8
Prechod hostí po ľavej strane zastavil faul od van Arnhema, do šestnástky Trenčína tak priletí centrovaná lopta.
7
Prvý dohovor od hlavného rozhodcu, tvrdšie v strede poľa totiž zahral Zošák. Na žltú kartu to každopádne nebolo.
6
Faul v strede ihriska končí rodiacu sa akciu Trenčína, k lopte sa znova dostali hostia. Zatiaľ je to veľmi opatrný zápas z oboch strán.
5
Stanislav Šesták si síce našiel dlhý cente na zadnú žrď, avšak v páde usmernil loptu iba vedľa brány a navyše to ani nebol prudký pokus.
4
Denis Jančo skúsil poslať zaujímavú prihrávku vzduchom do šestnástky domácich, lenže dobre vo vzduchu zareagoval Šulek.
3
Hamza Čataković faulovaný na pravom krídle, Trenčín získal priamy kop. Desley Ubbink centroval pred bránu, jeho loptu dostali Popradčania do bezpečia.
2
Trenčania to skúsili poľ ľavej strane. Center odtiaľ bol veľmi dlhý a skončil mimo priestoru šestnástky.
1
Výkop stretnutia mali hostia, ktorí poslali nákop na pravé krídlo, ale tam sa nestalo nič zaujímavé.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

AS Trenčín: Šemrinec – Kleščík (C), Skovajsa, Šulek, Yem – Zubairu, Čataković, van Arnhem – Sleegers, Ubbink, Bukari.
Náhradníci: Chudý – Roguljić, Slávik, Corryn, Lamine, Mbombo, Laczkó.

FK Poprad: Knurovský – Luberda, Maslo, Horváth, Zekucia – Pajer, Jančo, Zošák (C), Kukoľ – Arevalo, Šesták.
Náhradníci: Malec – Palša, Holiš, Streňo, Maťaš, Slebodník..
AS Trenčín

Trenčiansky tím je na pokraji vypadnutiu z Fortuna ligy. Prvý zápas baráže totiž prehral na pôde Popradu 0:2. V odvete sa preto musí postarať o malý zázrak, pretože potrebuje vyhrať o tri góly. Iný výsledok ho ďalej neposunie. AS Trenčín tak môže nasledovať Podbrezovú, ktorá vypadla do druhej ligy z posledného miesta. Trenčania pôsobia medzi slovenskou elitou nepretržite od roku 2011. Za ten čas AS vyhral dva majstrovské tituly.

FK Poprad

Poprad skončil v druhej lige na druhom mieste. Na prvé Pohronie stratil tri body, takže tento výsledok ho poslal do baráže. Tím spod Tatier sa môže dostať do Fortuna ligy vôbec prvýkrát v histórii klubu. V sezóne 2019/20 sa tak môže stať, že budeme mať dvoch nováčikov. Lídrom mužstva je bývalý reprezentant Stanislav Šesták, ktorý sa postaral už o devätnásť gólov.