Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Oľga Barbušová cestuje na paralympijské hry

Po Pekingu Londýn. Na olympiáde v Pekingu sa Oľga prebojovala do semifinále. Na snímke počas sľubu u prezidenta republiky. (Autor: archív OB)
Sportnet|Publikované 27. mar 2012 o 22:00

Stolná tenistka Oľga Barbušová splnila olympijský limit. Rovnako dobré obdobie prežíva aj vo svojom klube.



KROMPACHY. Kto len trošku sleduje športové dianie na Spiši, tak mu meno Oľga Barbušová nie je vôbec neznáme. Skvelá stolná tenistka z Kolinoviec pôsobí v MŠK STO Krompachy.

Je účastníčkou mnohých svetových a európskych podujatí. O pár mesiacov do jej cennej zbierky a archívu pribudnú spomienky a verme, že aj cenný kov z paralympionády v Londýne.

Skôr ako sme s Oľgou začali hovoriť o jej stolnotenisových novinkách, pridala horúcu aktualitu, na ktorú je veľmi pyšná.

„V prvom rade by som sa chcela pochváliť postupom nášho A – družstva do prvej ligy. Čakalo nás ešte jedno záverečné kolo, ale už vopred bolo o našom postupe rozhodnuté,“ začala Oľga Barbušová a pridal ďalšiu pozitívnu správu: „Tento školský rok sme otvorili športovú triedu so zameraním na dievčenský basketbal s kombináciou so stolným tenisom. Teraz máme desať piatkov v športovej triede so zameraním na stolný tenis.“

Olympijský Londýn

Domáce udalosti trochu viac predbehli ešte jednu významnú udalosť. V dvadsiaty deviaty augustový deň začínajú v Londýne paraolympijské hry a všetci bude sledovať aj Oľgy Barbušovej, ktorá si vybojoval účasť na tomto veľkom športovom podujatí.

„Nominovala som sa na paralympijské hry v Londýne po splnení limitu Ittf. Na olympiádu postupujem z druhej priečky svetového rebríčka,“ uviedla O. Barbušová.

Aká bude príprava na olympijský Londýn?

„Aj napriek tomu, že zo zdravotných dôvodov som sa nemohla zúčastniť viacerých turnajov, vrátane majstrovstiev Európy, budem sa snažiť pripraviť zodpovedne a predpokladám, že absolvujem niekoľko svetových turnajov. Vzhľadom na to, že nie som profesionálnou hráčkou a doma som viazaná na prácu, moja príprava bude hlavne v domácom prostredí. Tento súťažný ročník som vynechala takmer celý zo zdravotných dôvodov. Už sa cítim oveľa lepšie a začínam naplno s prípravou,“ zanietene odpovedala Oľga.

Dlhoročná úspešná reprezentantka Slovenska a krompašského klubu má teraz dve veľké výzvy. Tou prvou je blížiaca sa paraolympiáda, tou druhou účasť v prvej ligy. Krompašania sa tak zaradili na mapu popredných stolnotenisových miest Slovenska.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.