Francúz David Gaudu (vľavo) a Geraint Thomas. (Autor: Jean-Christophe Bott TASR/AP)

1.David GauduFrancúzskoGroupama FDJ3:50:53 h
4.Michael WoodsKanadaEF Education First+0 s
5.Felix GrossschartnerRakúskoBora-Hansgrohe+0 s
6.Guillaume MartinFrancúzskoWanty-Gobert+3 s
117.Erik BaškaSlovenskoBora-Hansgrohe+11:38 min

ROMONT. Francúz David Gaudu z tímu Groupama FDJ ovládol koncovku 3. etapy na pretekoch seriálu World Tour Okolo Romandie vo Švajčiarsku.

Etapu so štartom aj cieľom v Romonte (160 km) vyhral Gaudu v záverečnom špurte do mierneho kopca pred Portugalčanom Ruiom Costom (UAE-Team Emirates) a Slovincom Primožom Rogličom (Jumbo-Visma).

Slovák Erik Baška (Bora-Hansgrohe) skončil stosedemnásty s odstupom 11:38 min za víťazom.

Dvadsaťdvaročný mladík Gaudu získal druhé etapové prvenstvo v kariére. V celkovej klasifikácii zostal na čele Roglič, na druhé miesto z tretieho poskočil Gaudu s mankom 6 sekúnd.

Tretí je Costa s 8-sekundovým odstupom. Baška je v celkovej klasifikácii stodvadsiaty šiesty s mankom 49:07 min na Rogliča.

"Počas celého dňa som sa cítil veľmi dobre a mal som rýchle nohy. Po výjazde zo záverečnej zákruty som si povedal, že dám do toho všetko a vyšlo mi to," uviedol David Gaudu podľa špecializovaného webu Cyclingnews.com.