Oceliari vyhrali nad Novými Zámkami až po predĺžení

(Autor: TASR/František Iván)
Sportnet|22. dec 2016 o 20:01

Diváci v Steel aréne videli predĺženie vôbec prvýkrát v sezóne.

KOŠICE. Pre trénera Novozámčanov Štefana Mikeša bol zápas v Košiciach prvým na novom pôsobisku, debut za košické A-mužstvo absolvoval junior Martin Novotný.

Štvrtkový súboj tímov z opačných pólov tabuľky v 31. kole Tipsport ligy HC Košice - HC Nové Zámky bol vyrovnaný.

Košičania si poistili 2. priečku, Novozámčania zostávajú na 10. pozícii.

Tipsport Liga: HC Košice - HC Nové Zámky : fotogaléria

22.12.2016

Priebeh stretnutia

V prvej polovici úvodnej časti mali viac z hry Košičania, ale napriek streleckej prevahe sa vedenia neujali.

Naopak, v 14. minúte inkasovali po nedôraze pred vlastnou bránkou, ktorý potrestal Pitule - 0:1.

Na vyrovnanie však diváci dlho nečakali. Klíma obišiel bránku hostí a po otočke prekvapil Chovana, ktorý opäť nastúpil v bránke nováčika Tipsport ligy. O 41 sekúnd sa skóre menilo opäť.

V nájazde dvoch proti jednému efektívne zakončil Šoltés a domáci viedli. Ale ani stav 2:1 dlho nevydržal. Presne minútu pred koncom prvej tretiny vyrovnal nedôrazne bránený Brabenec - 2:2.

V 25. minúte sa už zdalo, že hostia pôjdu do vedenia. Hlavný rozhodca Snášel však po porade s videorozhodcom gól Čaládiho neuznal pre hru vysokou hokejkou. Krátko na to sa hostia dostali do ďalších sľubných príležitostí, ale brankár Habal podržal Košičanov. Tí mali v 33. minúte možnosť presilovej hry, ale hostia sa ubránili.

Hostia sa tretieho gólu dočkali po 47. sekundách tretej tretiny. Saarinen nabil Kytnárovi, ktorého strela z väčšej vzdialenosti prekvapila Habala - 2:3.

Zaskočení diváci dali svoju nespokojnosť najavo piskotom.

Snahy domácich o vyrovnanie narážali na pozornú obranu hostí.

V polovici tretej časti sa v sľubnej príležitosti ocitol košický mladík Novotný, ale Chovanovu bránku tesne minul.

V 51. minúte dostali hostia už druhý menší trest pre veľa hráčov na ľadovej ploche. Tesne po skončení trestu dorazil Nagyovu strelu Šoltés - 3:3.

Nerozhodný stav vydržal aj po 60. minútach a tak videli diváci v Steel aréne, vôbec prvýkrát v sezóne, predĺženie.

V ňom rozhodol obranca Ondřej Šmach, ktorý úspešne zakončil prečíslenie dvoch proti jednému.

Hlasy trénerov

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Narazili sme na veľmi dobre organizovanú hru súpera, ktorej silnou stránkou bola najmä vysoká úspešnosť v súbojoch jeden na jedného. To sme prekonávali iba vďaka veľkému úsiliu a bojovnosti. V predĺžení sme vďaka taktickej chybe súpera a trpezlivosti dokázali rozhodnúť. Dnes sme nastúpili s piatimi juniormi, ktorí sú prísľubom do budúcna."

Štefan Mikeš, tréner HC Nové Zámky: "Pred zápasom by sme bod brali. Išli sme sem s malou dušičkou, na čom mali podiel naše nedávne výsledky. Chlapci však zabojovali a robili všetko pre víťazstvo. Snažili sa dodržiavať všetko, čo sme si povedali. Výkonom sme ukázali veľkú perspektívu. Tesný náskok sme mohli ubrániť a mali by sme lepšiu náladu."

Štatistika

HC Košice - HC Nové Zámky 4:3 pp (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 17. Klíma (Šedivý), 18. Šoltés (Milý), 53. Šoltés (Nagy), 62. Šmach (Šedivý, Boltun) - 14. Lavrovs (Pitule, Rehák), 20. Brabenec (Bahenský, Čaládi), 41. Kytnár (Saarinen, Tibenský).

Rozhodovali: Snášel - Bednár, Gavalier, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3018 divákov.

Zostavy:

HC Košice: Habal - Deyl, Dudáš, Šmach, Šedivý, Matejka, Koch - Bicek, Suja, Nagy - Šoltés, Boltun, Milý - Hričina, Varga, Vrábeľ - M. Novotný, Klíma, Bartoš

HC Nové Zámky: Chovan - Sandgrén, Čížek, M. Drtina, Cardwell, Mäkinen, M. Chovan, Maier - Čaládi, Brabenec, Bahenský - Saarinen, Hudec, Tibenský - Fábry, Kytnár, Paulovič - D. Rehák, Pitule, Lavrovs

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.