Oceliari na vlkov nestačili, zrodila sa tesná prehra

Peter Boltun.
Peter Boltun. (Autor: TASR/Oliver Ondráš)
Sportnet|30. dec 2017 o 19:42

V záverečnej časti rozhodol o víťazstve Žiliny Radim Hruška.

ŽILINA, KOŠICE. Hokejisti Žiliny na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi Košíc 3:2 v sobotňajšom stretnutí 32. kola slovenskej Tipsport ligy.

Priebeh stretnutia

Posledný domáci súboj v roku 2017 nezačali Žilinčania dobre. Košičania ich dostali pod tlak a už v 4. min. musel hlavný rozhodca telefonovať, či Kafkova strela neskončila za Tomekom.

Gól však predsa len ako prví dali hostia, keď Tomek prišiel o hokejku a Čížek to delovkou od modrej využil.

Domáci nezložili zbrane, prežili oslabenie, a v početnej výhode o dvoch hráčov v 12. min. vyrovnali vďaka Pospíšilovi.

O necelé dve minúty už bolo skóre v prospech "vlkov", keď Švihálek prihral medzi kruhy Juraškovi a žilinský bek nedal švédskemu gólmanovi "oceliarov" šancu.

Žilinčania získali prevahu, korunovať ju mohol Húževka, ale odkrytú bránu nedokázal trafiť.

Prostrednú tretinu zápasu začali Košičania lepšie a po faule Poulina vysokou hokejkou hrali štvorminútovú presilovku.

Hoci v nej mali niekoľko vyložených príležitostí, skórovať sa im podarilo až dve sekundy pred návratom kanadského beka domácich na ľad, keď v 25. min. Boltun zblízka využil prihrávku Jenčíka.

Košice kontrolovali hru, chceli pridať ďalší gól, ale nepotykali si s koncovkou.

Od 32. min. hrali Košičania presilovku, nedokázali ju ale využiť, no chvíľu po jej skončení sa podobná príležitosť naskytla aj domácim.

Takmer v nej však inkasovali, keď Jenčík v 35. min. aj prekonal Tomeka, ale toho zachránila od gólu pravá žrď, od ktorej sa puk odrazil späť do hry.

Vo zvyšnom čase si Lundström poradil so žilinskými šancami a pred treťou tretinou bolo všetko ešte otvorené.

Viac po výhre v úvode záverečnej časti túžili domáci. Častou streľbou ohrozovali Lundstr”ma a v 45. min. sa im to vyplatilo.

Pokus Juríka švédsky brankár ešte vyrazil, ale iba medzi kruhy, odkiaľ ho prekonal Hruška a poslal "vlkov" do vedenia.

V 48. min. ho mohol navýšiť Holovič, ale po prihrávke od Konečného minul v dobrej pozícii odkrytú bránu.

Ďalšie ťažké chvíle zažívali hostia v presilovke od 50. min., ale tlak ustáli a Lundström zastavil semaforom aj výborný pokus Juríka.

Domáci hýrili aktivitou, hlasivkami a potleskom to ocenili aj fanúšikovia a zaskočení Košičania nevedeli dostať puk poriadne pred Tomeka.

Navyše, necelých päť minút pred koncom hrali v oslabení a ťažko mohli pomýšľať na vyrovnanie.

V záverečnej minúte skúsili hru bez brankára, ale poriadne sa v nej nedostali do šance.

Naopak, Pospíšil mohol trikrát skórovať do opustenej brány, ale nepodarilo sa to ani jemu, ani jeho spoluhráčom.

Hlasy trénerov

Petr Rosol, tréner Žiliny: "Som rád, že sme nadviazali na dobré výkony zo zápasov v Nitre a Trenčíne. Pokračovali sme v tom a myslím si, že sme boli po celý zápas lepší. Víťazstvo sme si zaslúžili a sme radi za tri body."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Posledný zápas v roku sme chceli vyhrať a nepodarilo sa to. Som veľmi sklamaný, spokojnosť je možno s dvomi - tromi hráčmi. Bolo to málo na to, aby sme tento zápas vyhrali. Chýbal nám väčší pohyb, agresivita, zaostávali sme v osobných súbojoch a bolo to cítiť. V Žiline som chcel vyhrať aj z osobných dôvodov a som z toho smutný."

Štatistika

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 32. kolo - sobota:

MsHK Doxxbet Žilina - HC Košice 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Pospíšil (Klimenta, Húževka), 14. Juraško (Švihálek, Stupka), 45. R. Hruška (J. Jurík) - 8. V. Čížek (Hričina, Jenčík), 25. Boltun (Jenčík, Suja)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano - J. Tvrdoň, Krajčík

Zostavy:

Žilina: T. Tomek - L. Kozák, Juraško, Martin Mazanec, Poulin, Michal Roman, Chaloupka, Mendrej, Meliško - Klimenta, Handlovský, T. Pospíšil - M. Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík - R. Konečný, Holovič, Stupka - Švihálek, Húževka, Rogoň

Košice: Lundström - Šedivý, B. Kessel, Koch, Čížek, Michalčin, Pulli, M. Novotný - Suja, Marek Hovorka, Kafka - Šoltés, Pacan, Spilar - Jenčík, Boltun, Hričina - Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po zápasoch sobotňajšieho 32. kola:

HK Orange "20" 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.