Obhajca remizoval s Paraguajom, v skupine skončí tretí

Uruguajčan Sebastian Coates (vľavo) sklzom vypichuje loptu Edgarovi Benitezovi z Paraguaja. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. jún 2015 o 23:31

Paraguaj si definitívne zabezpečil postup zo skupiny. Po remíze s Uruguajom ju predbežne vedie. Argentína však má zápas k dobru.

LA SERENA. V úvodnom sobotňajšom súboji B-skupiny na juhoamerickom šampionáte Copa América v Čile remizovali futbalisti Uruguaja s Paraguajom 1:1 (1:1).

Skóre zápasu otvoril v 29. minúte uruguajský stopér José Maria Giménez - skóroval hlavou po rohovom kope. Na konci prvého polčasu rovnako po rohu vyrovnal Lucas Barrios na konečných 1:1.

Lucas Barrios (s číslom 8) strieľa vyrovnávajúci gól. FOTO - SITA/AP.

Obhajcovia prvenstva Uruguajčania si po víťazstve a prehre zapísali do tabuľky B-skupiny aj remízu. A skončia na treťom mieste.

Paraguaj je už istý postupujúci - dostal sa predbežne na čelo B-skupiny s piatimi bodmi. Argentína však má ešte zápas k dobru proti Jamajke (23.30 h SELČ).

Istotu postupu do štvrťfinále majú na Copa América najlepšie dva tímy z každej skupiny. K ním sa pridajú dvaja najlepší z tretích miest.

Góly zo zápasu medzi Uruguajom a Paraguajom.