Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Gombos: Zápas som uponáhľal, no možno som prehral s víťazom turnaja

Norbert Gombos. (Autor: TASR/Jaroslav Novák)
Prémiový obsah
Jana Sedláková|7. okt 2020 o 17:35

Jeho premožiteľ Schwartzman vyradil vo štvrťfinále Thiema.

BRATISLAVA. "Možno som prehral s budúcim víťazom turnaja," povedal Norbert Gombos o svojom vystúpení na grandslamovom Roland Garros.

Slovenský tenista prehral v treťom kole so svetovou štrnástkou Argentínčanom Diegom Schwartzmanom. Postupom do tretieho kola však dosiahol osobné maximum.

V prvom kole navyše vyradil nasadeného Bornu Čoriča.

Šance mal aj proti veľkému favoritovi Schwartzmanovi, hoci napokon prehral 0:3 na sety. V prvom sete však viedol 5:2 a mal šesť setbalov.

Zápas zbytočne uponáhľal

"Už zápas s Čoričom v prvom kole mi dokázal, že dokážem hrať proti najlepším. Škoda toho prvého setu so Schwartzmanom, lebo Diego je vo výbornej forme. V Ríme zdolal Nadala, teraz vyhral nad Thiemom," vravel Gombos na tlačovej konferencii po návrate na Slovensko.

Naznačil, že pre Schwartzmana to môže byť životná šanca vyhrať grandslamový turnaj. V semifinále vyzve obhajcu titulu a 12-násobného šampióna z Paríža Rafaela Nadala.

Spätne si Slovák myslí, že niektoré situácie v zápase proti veľkému favoritovi zbytočne uponáhľal.

"Pri podaní, keď som mal setbaly, som sa zrejme ponáhľal preto, lebo som cítil, že sa menia podmienky. Loptičky boli zrazu iné.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články