Gombos: Zápas som uponáhľal, no možno som prehral s víťazom turnaja

Norbert Gombos.
Norbert Gombos. (Autor: TASR/Jaroslav Novák)
Jana Sedláková|7. okt 2020 o 17:35

Jeho premožiteľ Schwartzman vyradil vo štvrťfinále Thiema.

BRATISLAVA. "Možno som prehral s budúcim víťazom turnaja," povedal Norbert Gombos o svojom vystúpení na grandslamovom Roland Garros.

Slovenský tenista prehral v treťom kole so svetovou štrnástkou Argentínčanom Diegom Schwartzmanom. Postupom do tretieho kola však dosiahol osobné maximum.

V prvom kole navyše vyradil nasadeného Bornu Čoriča.

Šance mal aj proti veľkému favoritovi Schwartzmanovi, hoci napokon prehral 0:3 na sety. V prvom sete však viedol 5:2 a mal šesť setbalov.

Zápas zbytočne uponáhľal

"Už zápas s Čoričom v prvom kole mi dokázal, že dokážem hrať proti najlepším. Škoda toho prvého setu so Schwartzmanom, lebo Diego je vo výbornej forme. V Ríme zdolal Nadala, teraz vyhral nad Thiemom," vravel Gombos na tlačovej konferencii po návrate na Slovensko.

Naznačil, že pre Schwartzmana to môže byť životná šanca vyhrať grandslamový turnaj. V semifinále vyzve obhajcu titulu a 12-násobného šampióna z Paríža Rafaela Nadala.

Spätne si Slovák myslí, že niektoré situácie v zápase proti veľkému favoritovi zbytočne uponáhľal.

"Pri podaní, keď som mal setbaly, som sa zrejme ponáhľal preto, lebo som cítil, že sa menia podmienky. Loptičky boli zrazu iné.

Domov»Tenis»Roland Garros»Gombos: Zápas som uponáhľal, no možno som prehral s víťazom turnaja