Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Favoritka ani nevedela, kto to je. Senzácia turnaja je už v semifinále

Nadia Podorosková. (Autor: AP/Alessandra Tarantino)
Prémiový obsah
Jana Sedláková|6. okt 2020 o 23:42

V rebríčku urobí obrovský skok.

PARÍŽ, BRATISLAVA. "Ak mám byť úprimná, netuším, kto to je. Počula som jej meno, ale nič o nej neviem," vravela pred zápasom o svojej súperke svetová päťka Jelina Svitolinová.

Neznáma hráčka ju nakoniec zdolala.

Stala sa navyše historicky prvou kvalifikantkou, ktorá na Roland Garros prešla do semifinále. Spomedzi všetkých turnajov veľkej štvorky je iba treťou v histórii, ktorá dosiahla takýto úspech.

A okrem jedinej predchádzajúcej účasti v prvom kole US Open 2016 dokonca nikdy nebola ani v hlavnej súťaži grandslamu.

Argentínčanka Nadia Podorosková, 131. v hodnotení WTA, vo štvrťfinále Roland Garros senzačne zdolala Svitolinovú z Ukrajiny 6:2, 6:4.

Tá bola v Paríži poslednou hráčkou v hornej polovici pavúka, ktorá vyhrala v kariére turnaj WTA. A zároveň aj jedinou, ktorá sa dostala do prvej štyridsiatky na svete.

Mala tak veľké šance na premiérové grandslamové finále.

Skok v rebríčku a veľké peniaze

Podorosková v treťom kole zdolala Slovenku Annu Karolínu Schmiedlovú. Potom porazila aj Barboru Krejčíkovú, no triumf nad Svitolinovou zrejme čakal iba málokto.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články