Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Bratia Saganovci, Baška či Štoček. Nominácia Slovenska na MS v cyklistike 2019

Ilustračná fotografia. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
SITA|19. sep 2019 o 16:51

Do Yorkshiru pôjde šestnásť Slovákov.

BRATISLAVA. Na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v anglickom Yorkshire (22. - 29. septembra) sa predstaví šestnásť slovenských cyklistov - päť žien a jedenásť mužov.

Hlavná pozornosť sa tradične venuje pretekom elitnej kategórie mužov s trojnásobným majstrom sveta Petrom Saganom, ale dovtedy bude v akcii mnoho ďalších Slovákov v ôsmich pretekoch.

Juniorka Nora Jenčušová (Schwabik Cycling Cea) a mužský zástupca Ján Andrej Cully (Dukla Banská Bystrica) sa ako jediní dvaja členovia slovenskej výpravy predstavia v časovke aj v pretekoch s hromadným štartom.

V hlavných pretekoch elite žien na 149 kilometrov bude mať Slovensko dvojnásobné zastúpenie v podobe Terezy Medveďovej (BePink) a Alžbety Bačíkovej (CK DUKLA Bratislava).

V tradičnom vyvrcholení šampionátu - pretekoch elite mužov na 285 kilometrov - sa predstavia štyria Slováci - bratia Peter a Juraj Saganovci, Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe) a už spomenutý Ján Andrej Cully.

"Opäť bude potrebné zvoliť správnu taktiku, pretože silné cyklistické krajiny budú mať početnejšie zastúpenie. Vieme, že to bude v závere na Petrovi Saganovi, pretože ostatní naši cyklisti nemajú takú výkonnosť, aby ho dotiahli na posledný kilometer. Peter zvolil pre neho tradičný spôsob prípravy a verím, že bude bojovať nielen o medailu, ale stane sa štvrtýkrát majstrom sveta," uviedol prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara pre SITA.

Nominácia Slovenska na MS v cyklistike 2019

Pozrite si kompletný program šampionátu >>>

Alžbeta Bačíková

Tím: CK DUKLA Bratislava

Disciplíny na MS: preteky žien Elite s hromadným štartom

Nora Jenčušová

Tím: Schwabik Cycling Cea

Disciplíny na MS: časovka junioriek a preteky junioriek s hromadným štartom

Tereza Medveďová

Tím: BePink

Disciplíny na MS: preteky žien Elite s hromadným štartom

Radka Paulechová

Tím: CyS - Akadémia Petra Sagana

Disciplíny na MS: preteky junioriek s hromadným štartom

Simona Záhorcová

Tím: MŠK Žiar nad Hronom - CK

Disciplíny na MS: preteky junioriek s hromadným štartom

Erik Baška

Tím: Bora-Hansgrohe

Disciplíny na MS: preteky mužov Elite s hromadným štartom

Marek Bugár

Tím: TJ Slávia ŠG Trenčín

Disciplíny na MS: preteky juniorov s hromadným štartom

Ján Andrej Cully

Tím: Dukla Banská Bystrica

Disciplíny na MS: časovka mužov a preteky mužov Elite s hromadným štartom

Adam Foltán

Tím: Topforex - Lapierre Pro Cycling Team

Disciplíny na MS: preteky mužov do 23 rokov s hromadným štartom

Marek Gajdula

Tím: CyS - Akadémia Petra Sagana

Disciplíny na MS: preteky juniorov s hromadným štartom

Pavol Kramarčík

Tím: TJ Slávia ŠG Trenčín

Disciplíny na MS: časovka juniorov

Lukáš Kubiš

Tím: Dukla Banská Bystrica

Disciplíny na MS: preteky mužov do 23 rokov s hromadným štartom

Samuel Oros

Tím: Dukla Banská Bystrica

Disciplíny na MS: časovka mužov do 23 rokov

Juraj Sagan

Tím: Bora-Hansgrohe

Disciplíny na MS: preteky mužov Elite s hromadným štartom

Peter Sagan

Tím: Bora-Hansgrohe

Disciplíny na MS: preteky mužov Elite s hromadným štartom

Matúš Štoček

Tím: Beltrami TSA Hopplá Petroli Firenze

Disciplíny na MS: preteky mužov do 23 rokov s hromadným štartom

Súvisiace články