Tomáš Tatar (vpravo) so spoluhráčom Jesperim Kotkaniemim.
Tomáš Tatar (vpravo) so spoluhráčom Jesperim Kotkaniemim. (Autor: Graham Hughes TASR/AP)
SITA|3. apr 2019 o 06:13

Pozrite si výsledky zápasov NHL z noci na stredu 3. apríla.

BRATISLAVA. Hokejisti Montrealu Canadiens zvládli dôležitý duel v boji o play-off, keď v rámci utorňajšieho programu zámorskej NHL zdolali na domácom klzisku istého víťaza základnej časti Tampu Bay Lightning 4:2.

V drese Montrealu sa bodovo presadil slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý odohral rovných 18 minút a do štatistík si pripísal okrem asistencie aj dve trestné minúty, dve strely na bránku a dva "hity".

Pánik vyslal na bránu päť striel

V zostave súpera nechýbal Erik Černák, ktorý taktiež asistoval pri jednom z dvoch gólov Tampy. Košický rodák strávil na ľadovej ploche 18:41 min, odpykal si jeden dvojminútový trest, trikrát ohrozil bránku Montrealu a pridal k tomu aj tri bodyčeky.

Dva zápasy pred koncom základnej časti sú hráči Canadiens na prvej nepostupovej priečke v boji o účasť vo "vyraďovačke". Od ôsmeho Columbusu ich však delí len horšia bilancia víťazstiev v riadnom hracom čase alebo v predĺžení, na siedmu Carolinu strácajú jediný bod.

V horšej pozícii je Arizona Coyotes, ktorá nepotvrdila úlohu favorita proti Los Angeles Kings a jej postupové vyhliadky do play-off sú už len v teoretickej rovine. Arizona pred vlastnými fanúšikmi prehrala s Los Angeles Kings 1:3, pričom protivníka prestrieľala 50:24.

Slovenský útočník Richard Pánik vyslal na bránku Kings až päť pokusov, ale jeho aktivita nepriniesla gólový efekt.

Marinčin nezabránil prehre Toronta

Arizona stráca dva zápasy pred koncom základnej časti na Colorado štyri body a do bojov o Stanleyho pohár ju môžu posunúť len dve víťazstvá a dve zaváhania hokejistov Avalanche, ktorí v utorok zdolali Edmonton Oilers v zostave s Andrejom Sekerom 6:2.

Slovenský bek odohral takmer sedemnásť minút s bilanciou jedna strela na bránku, jeden mínusový bod, jeden "hit" a jedna zablokovaná strela.

Sekerov krajan Zdeno Chára, naopak, doviedol Boston Bruins k hladkému triumfu 6:2 na ľade Columbusu Blue Jackets. Kapitán Bruins, ktorí už majú istotu postupu do vyraďovacej fázy, odohral 21:24 min. Počas nich si pripísal tri plusové body, dva "hity" a jednu zablokovanú strelu.

Brankár Jaroslav Halák sedel na lavičke náhradníkov a kryl chrbát Fínovi Tuukkovi Raskovi. V zostave Toronta Maple Leafs sa objavil zadák Martin Marinčin, ale nezabránil domácej prehre s Carolinou 1:4.

Po utorku poznáme už dvanásť účastníkov play off. Siedmym postupujúcim zo Západnej konferencie sa stal Dallas Stars, ktorý doma pokoril Philadelphiu Flyers jasne 6:2. Výraznou mierou sa o to zaslúžil ruský útočník Alexander Radulov s dvoma gólmi a dvoma asistenciami.

NHL 2018/2019 - 3. apríl - výsledky:

Buffalo – Nashville 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 17. Okposo (Rodrigues, Ristolainen), 40. Skinner (Montour, Rodrigues) - 9. C. Smith (P. K. Subban, Turris), 21. P. K. Subban, 47. Johansen (Arvidsson, Josi)

Columbus – Boston 2:6 (0:2, 0:2, 2:2)

Góly: 46. O. Bjökstrand (S. Jones, J. Anderson), 50. Duchene (Panarin, Atkinson) - 2. DeBrusk (Krejčí, Krug), 18. Johansson (Coyle, Wagner), 36. Marchand, 36. DeBrusk (Kuhlman, Krejčí), 41. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 51. Kuhlman (DeBrusk, Krug)

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 21:24 min, pripísal si tri plusové body, vyslal tri strely na bránu, zaznamenal dva hity a jednu zablokovanú strelu/

Brankár Jaroslav Halák (Boston) nechytal/

Toronto – Carolina 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 31. Tavares (Rielly, Marner) - 19. Williams, 23. D. Hamilton (Ferland, J. Staal), 50. J. Staal (Niederreiter), 60. D. Hamilton (Teräväinen)

/Obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 16:06 min, pripísal si jeden mínusový bod, dve trestné minúty, zaznamenal dve zablokované strely, dve straty puku a jedno získanie puku/

Montreal – Tampa Bay 4:2 ( 1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 13. N. Thompson (Byron, Jordie Benn), 28. Armia (TATAR, Danault), 48. Lehkonen (Mete, Shaw), 51. Domi (Lehkonen, Jordie Benn) - 3. Stamkos, 25. Paquette (Erne, ČERNÁK)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 18 minút, pripísal si jeden bod za asistenciu, jeden plusový bod, dve trestné minúty, dve strely na bránu, dva hity a jedno získanie puku/

Obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18:41 min, zaznamenal jednu asistenciu, jeden mínusový bod, dve trestné minúty, tri strely na bránu, tri hity a jednu zablokovanú strelu/

Detroit – Pittsburgh 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 11. T. Bertuzzi (Athanasiou, Larkin), 31. T. Bertuzzi (Helm, Larkin), 52. Mantha (Larkin, Hronek), 59. Mantha (T. Bertuzzi, Kronwall) - 20. Kessel (Crosby, Guentzel)

Minnesota – Winnipeg 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Góly: 10. Parise (Pateryn, Zucker), 13. Parise (R. Suter), 19. V. Rask (Brodin), 31. Eriksson Ek (Kunin, Greenway), 56. Marcus Foligno (J. T. Brown) - 37. Trouba (Wheeler)

Dallas – Philadelphia 6:2 ( 2:0, 2:2, 2:0)

Góly: 2. Dickinson (Seguin, Radulov), 5. Lindell (Zuccarello, Radulov), 37. Radulov (Seguin, J. Klingberg), 39. Pitlick (Hintz, Lindell), 50. Comeau (Faksa, J. Klingberg), 50. Radulov (Dickinson) - 21. Lindblom (Patrick, Konecny), 32. Gostisbehere (Giroux, Voráček)

Colorado – Edmonton 6:2 (0:2, 4:0, 2:0)

Góly: 25. MacKinnon (Landeskog, Barrie), 26. Barrie (Zadorov), 28. Kerfoot (Nieto, E. Johnson), 33. C. Wilson (Calvert, I. Cole), 48. Kerfoot (Landeskog, Barrie), 56. Andrighetto (Jost, G. Bourque) - 10. Lucic (Benning, Nugent-Hopkins), 14. Nurse (Gagner, Nugent-Hopkins)

/Obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 16:46 min, zaznamenal jeden mínusový bod, pridal jednu strelu na bránu, jeden hit, dve zablokované strely, jednu stratu puku a jedno získanie puku/

Vancouver – San Jose 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Góly: 2. Pearson (Horvat, L. Eriksson), 52. Pearson (L. Eriksson, Horvat), 54. Markus Granlund (Schaller, Biega), 59. Stecher (Edler) - 6. Labanc (Dillon, J. Thornton), 11. Pavelski (Hertl, J. Thornton)

Arizona – Los Angeles 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 37. Richardson (Hinostroza) - 40. Clifford (Toffoli, Kempe), 44. Lewis (Clifford), 60. Doughty

/Útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 19:29 min, zaznamenal dva mínusové body, päť striel na bránu a jeden hit/

Domov»Hokej»NHL»Tatar s Černákom bodovali vo vzájomnom súboji. Montreal víťazstvom zabojoval o play off