Na Pia Cupe bude premiéra mužov Olympie

Nový mužský oddiel Olympie Košice.
Nový mužský oddiel Olympie Košice. (Autor: Facebook ŠG Olympia Košice)
Patrik Fotta|20. jún 2018 o 00:00

Účasť potvrdili aj Hornets a dva zahraničné kluby.

KOŠICE. Od piatka do nedele sa na Mestskej krytej plavárni pod záštitou vodnopólového klubu ŠG Olympia Košice uskutoční druhý ročník Pia Cupu.

Oproti predošlému ročníku je zásadnou zmenou účasť nielen ženských, ale aj mužských tímov.

Historickú premiéru si v bazéne odbijú vodní pólisti Olympie, ktorí budú od nasledujúcej sezóny pôsobiť v druhej lige.

Účasť na turnaji potvrdili aj úradujúci majstri najvyššej súťaže z tímu Hornets a dva zahraničné celky z Poľska a Bieloruska.

"Čo sa týka ženskej časti turnaja, zúčastní sa jej výber hráčok z najvyššej slovenskej súťaže, druhým tímom bude slovenská reprezentácia do 19 rokov, ktorá v rámci prípravy na majstrovstvá Európy odohrá nesúťažné zápasy so všetkými mužskými oddielmi, ktoré sa turnaja zúčastnia," povedal manažér Olympie Ľubomír Tóth.

V sobotu zápasy hviezd

Zaujímavosťou v rámci víkendového programu budú sobotňajšie večerné duely hviezd.

"Najskôr sa odohrá ženský zápas hviezd, po ktorom bude nasledovať mužský. Máme potvrdenú účasť viacerých hráčok, ktoré viedol legendárny tréner Jozef Hrošík a zídu sa z celej Európy. Minulý rok prišli v hojnom počte a tak verím, že aj tentoraz sa ich v Košiciach zíde mnoho. Čo sa týka mužského duelu, zahrajú si v ňom košickí starí páni, ktorí sú už dobre známi. Čaká nás teda bohatý vodnopólový program od piatka večera až do nedeľňajšieho poobedia," uviedol Tóth.

Každé družstvo, ktoré sa Pia Cupu zúčastní, dostane na pamiatku pohár a vyhlásení budú aj najlepší hráč, strelec a brankár turnaja.

Vznik mužského oddielu iniciovali hráči

Pre trénera Olympie Szabolcsa Eschwig-Hajtsa bude turnaj výnimočný aj z toho pohľadu, že vedie ženskú reprezentáciu do 19 rokov.

"V zápase, v ktorom sa stretnú Olympia a juniorská reprezentácia, uprednostním národný tím. Môj kolega pán Varga bude viesť Olympiu. Na turnaj sa už veľmi tešíme, pre reprezentačné juniorky bude výbornou prípravou pred šampionátom v Portugalsku. Dievčatá budú mať veľmi silnú konkurenciu, no verím, že sa jej nezľaknú a podajú dobré výkony," povedal Eschwig-Hajts.

Okrem žien bude mať košický tréner od novej sezóny na starosti aj nový oddiel mužov.

"Chlapci zatiaľ trénujú len trikrát do týždňa, pretože majú rôzne pracovné alebo školské povinnosti. Prihlásime sa do druhej ligy a uvidíme, čo bude ďalej. Zo strany hráčov bol veľký záujem, aby sa vytvorilo nové družstvo. Oslovili ma ako trénera a ja som to konzultoval v klube. Momentálne máme jedenásť hráčov, ale verím, že naša vodnopólová rodina sa ešte rozrastie."

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Sportnet na východe»Na Pia Cupe bude premiéra mužov Olympie