Saganovci vyhrali posledných desať šampionátov.

3.Lukáš KubišDukla Banská Bystrica+2:34 min
4.Marek ČaneckýDukla Banská Bystrica+2:50 min
5.Martin HaringDukla Banská Bystrica+2:56 min
6.Matúš ŠtočekBeltrami TSA - Marchiol+2:57 min

MLADÁ BOLESLAV. Slovenský cyklista Juraj Sagan z Bora-Hansgrohe sa stal majstrom Slovenska v pretekoch s hromadným štartom.

Ide celkovo o jeho štvrtý triumf a celkovo desiaty v rade, ktorí získali bratia Saganovci. Tridsaťjedenročný Juraj Sagan sa tešil aj v rokoch 2016, 2017 a 2019.

Druhý skončil jeho tímový kolega Erik Baška. Celkovým víťazom a majstrom Česka sa na spoločnom šampionáte v Mladej Boleslavi stal Adam Ťoupalík (Elkov).

Organizátori pripravili pre cyklistov 192 km dlhú trať, počas ktorej niekoľkokrát absolvovali menší a väčší okruh.

Počas nich museli prekonať dve stúpania - dokopy šesťkrát Dobrovice (2,9 km, 4,3 percenta) a dvanásťkrát Ctiměřice (0,9 km, 4,7 percenta).

Oproti pôvodným prihláškam chýbal z každej krajiny jeden hviezdny cyklista. Zo Slovenska nakoniec nepricestoval Peter Sagan a o titul nebojoval ani domáci Roman Kreuziger.

V poslednom kole bola na čele už iba skupina trinástich jazdcov. Zo Slovákov medzi nimi zostal len Juraj Sagan.

Na čele sa dlho neútočilo a viac taktizovalo. Útočiť sa začalo až trinásť kilometrov pred cieľom.

Do posledných dvoch kilometrov išla sedmička českých pretekárov spolu. V záverečnom špurte bol najsilnejší Adam Ťoupalík z Elkovu, ktorého nasledovali Zdeněk Štybar (Deceuninck - Quick Step) a Petr Vakoč (Alpecin-Fenix).

Juraj Sagan si prišiel po štvrtý slovenský titul v druhej skupine za najlepšou desiatkou s približne minútovým mankom. Baška prišiel do cieľa sám s tri a polminútovou stratou.

6.Karel HníkElkov-Kasper+15 s

Domov»Cyklistika»Nadvláda pokračuje. Juraj Sagan získal štvrtý titul majstra Slovenska