Red Bull exploduje, ak Horner zostane vo funkcii, tvrdí otec Verstappena

Max Verstappen a jeho otec Jos.
Max Verstappen a jeho otec Jos. (Autor: REUTERS)
TASR|3. mar 2024 o 14:17

Vedenie Red Bullu pred prvými pretekmi sezóny oznámilo, že Horner zostane na pozícii výkonného riaditeľa a šéfa tímu.

LONDÝN. Tím F1 Red Bull "exploduje", ak jeho šéf Christian Horner zostane vo funkcii. Tvrdí to Jos Verstappen, syn obhajcu titulu a trojnásobného majstra sveta Maxa Verstappena.

Interné vyšetrovanie síce zbavilo funkcionára obvinení z údajného pochybenia voči zamestnankyni a Horner tak môže pokračovať na poste, no podľa Verstappena staršieho je v tíme naďalej dusno.

"Cítiť v ňom napätie. Tímu hrozí, že sa roztrhne, ak zostane vo funkcii. Takto to nebude môcť ďalej pokračovať. Tím exploduje," vyjadril sa bývalý holandský jazdec v rozhovore pre denník Daily Mail.

"(Horner) sa hrá na obeť, no v skutočnosti je jeden z tých, čo spôsobil problémy," citovala Josa Verstappena agentúra AP.

Jeho syn nadviazal na vlaňajšiu úspešnú sezónu a triumfoval na úvodnej Veľkej cene Bahrajnu spôsobom štart-cieľ.

Vedenie Red Bullu tri dni pred prvými pretekmi sezóny oznámilo, že Horner zostane na pozícii výkonného riaditeľa a šéfa tímu.

"Nezávislé vyšetrovanie obvinení vznesených proti Hornerovi je ukončené a Red Bull môže potvrdiť, že sťažnosť bola zamietnutá," uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Jos Verstappen odmietol špekulácie, že by hral nejakú rolu v obvineniach, ktoré sa prvýkrát objavili v holandskom denníku De Telegraaf: "To nedáva zmysel. Prečo by som to robil, keď sa Maxovi tak darí?"

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Formula 1»Red Bull exploduje, ak Horner zostane vo funkcii, tvrdí otec Verstappena