Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Sezóna F1 začne i vyvrcholí na Blízkom východe. Na programe je 23 pretekov

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|16. okt 2021 o 15:05

Pôjde sa aj v Katare či v Miami.

PARÍŽ. Budúca sezóna motoristickej formuly 1 bude pozostávať z 23 pretekov. Odštartuje 20. marca Veľkou cenou Bahrajnu a finiš bude mať taktiež na Blízkom východe - 20. novembra v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

Kalendár pre rok 2022 v piatok schválila Medzinárodná motoristická federácia (FIA).

Po dvoch rokoch prestávky spôsobenej pandémiou ochorenia COVID-19 sa v ňom opäť ocitli podujatia v Singapure i Kanade.

Ako uviedol prezident a výkonný riaditeľ F1 Stefano Domenicali, F1 sa pripravuje na "vstup do novej éry s úplne novými predpismi a autami". Tie sú navrhnuté tak, aby boli preteky ešte atraktívnejšie ako doteraz.

Po spomenutej VC Bahrajnu bude o týždeň neskôr nasledovať VC Saudskej Arábie. Potom sa seriál majstrovstiev sveta F1 presunie do austrálskeho Melbourne, kde sa v uplynulých rokoch zvykli konať úvodné preteky sezóny.

V Európe sa jazdci prvýkrát predstavia v druhej polovici apríla v talianskej Imole v rámci VC Emilia Romagna.

Premiéru budú mať preteky v americkom Miami (8. mája), ktoré bude v poradí 11. miestom v USA, kam zavíta kráľovná motoristického športu.

Tohtosezónny debutant, VC Kataru, bude mať v roku 2022 prestávku a do kalendára F1 sa vráti až v roku 2023, pretože tento emirát na Arabskom polostrove sa sústredí na úspešné zorganizovanie budúcoročných majstrovstiev sveta vo futbale.

Súvisiace články