Júki Cunoda

Japonsko

AlphaTauri

+ 2,571 s

SINGAPUR. Monacký pretekár F1 Charles Leclerc bol najrýchlejší v sobotnej kvalifikácii na VC Singapuru.

Pilot Ferrari dosiahol v premenlivých podmienkach čas 1:49,412 minúty a vybojoval tak deviatu pole position v tejto sezóne.

Charles Leclerc.
Charles Leclerc. (Autor: TASR/AP)

Na druhom mieste skončil Mexičan Sergio Pérez na Red Bulle, ktorý stratil 0,022 sekundy a o najlepší čas bojoval prekvapivo aj Brit Lewis Hamilton.

Jazdec Mercedesu nakoniec obsadil tretie miesto s mankom 0,054 s.

Úradujúci majster sveta a vedúci pretekár celkového poradia Max Verstappen prerušil v tretej časti kvalifikácie svoj meraný pokus a obsadil ôsme miesto (+ 1,983 s).

Holanďan mal na dosah pole position, Red Bull ho však pri záverečnom pokuse nečakane povolal do boxov.

Tím neskôr vysvetlil, že tak urobil pre nedostatok paliva. Ak by Verstappen nemal po kvalifikácii v nádrži aspoň kilogram na odobratie vzorky, diskvalifikovali by ho.

Do nedeľňajších pretekov by tak štartoval až z posledného miesta.

Domov»Formula 1»Verstappen mal na dosah pole position, jazdu však nečakane prerušil