Na snímke je šéf tímu Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.
Na snímke je šéf tímu Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur. (Autor: Reuters)
TASR|17. nov 2023 o 15:35 (aktualizované 17. nov 2023 o 16:30)

V druhom tréningu bol najrýchlejší Leclerc.

LAS VEGAS. Prvý tréning pred Veľkou cenou Las Vegas motoristického seriálu F1 zrušili už po ôsmich minútach. Sainz musel zastaviť vozidlo, keď narazil do uvoľneného poklopu odtokového kanála.

Španielsky pretekár si poškodil monopost a keďže musel meniť niektoré komponenty, tak mu traťoví komisári udelili trest a na štarte nedeľnej VC sa posunie o desať miest dozadu.

"Úplne sme poškodili monokok, motor a batériu. Je to neakceptovateľné. Bude nás to stáť majetok," agentúra AP citovala šéfa Ferrari Frederica Vasseura.

Problémy mal aj Esteban Ocon z Alpine a musel vymeniť šasi.

V druhom tréningu bol najrýchlejší monacký pretekár Charles Leclerc. Svojho tímového kolegu Carlosa Sainza zo Španielska zdolal o 0,517 sekundy.

Tretí bol ďalší Španiel Fernando Alonso na Aston Martin s mankom 0,528 s a štvrtý Mexičan Sergio Perez na Red Bulle (+0,820 s).

Štvrtkový tréning bol vôbec prvá oficiálna súťaž na novom okruhu v Las Vegas, no keďže sa skončila o štvrtej ráno, diváci už na okruhu chýbali.

Domov»Formula 1»Je to neakceptovateľné, bude nás to stáť majetok, zúri šéf tímu Ferrari