Mikaela Shiffrinová.
Mikaela Shiffrinová. (Autor: TASR)
Sportnet|8. mar 2021 o 12:40

Američanka zdieľala jeho slová na sociálnej sieti.

BRATISLAVA. Slovenský lyžiar Andreas Žampa sa zastal Mikaely Shiffrinovej, ktorá skritizovala organizátorov Svetového pohára v Jasnej za neprofesionalitu v nedeľňajšom obrovskom slalome.

Americká lyžiarka musela čakať na svoj štart pred druhým kolom, keďže jednu z bránok museli opravovať. Podľa Shiffrinovej to trvalo neprimerane dlho a organizátori to spravili naschvál.

„Keď Petra prišla do cieľa, počula som, ako sa všetci dole tešia, povzbudzujú ju. A zrazu bola trať uzavretá, lebo bolo treba opraviť bránku. A trvalo päť minút, kým ju opravili. Normálne to trvá tridsať sekúnd,“ hnevala sa na tlačovej konferencii.

Organizátori pochybenie odmietli.

Upozornili, že rovnaký čas musela čakať na svoju jazdu aj Petra Vlhová, keďže dve lyžiarky v závere druhého kola spadli a preteky nedokončili.

„Musím sa zastať Mikaely Shiffrinovej. Pozrime sa na fakty," uviedol Andreas Žampa v príbehu na Instagrame.

"Po prvé, nikdy nepodcenila výkon Petry Vlhovej. Jasne povedala, že Petra dokáže vyhrávať preteky sama.

Po druhé, odkedy Petra zlomila bránku ubehlo 90 sekúnd, kým si to usporiadatelia všimli. To nie je hodné Svetového pohára.

Po tretie, naozaj si nemyslím, že zdržanie bolo úmyselné. Bolo to však neprofesionálne od ľudí na trati, ktorí sa najskôr tešili z Vlhovej víťazstva. Je to neakceptovateľné. Tešiť sa môžu po pretekoch, keď si urobia svoju prácu.

Po štvrté, keby si všimli zlomenú bránku hneď, stihol by sa obvyklý dvojminútový interval medzi štartom Vlhovej a Shiffrinovej.

Po piate, dobrovoľníci a organizátori urobili skvelú robotu, až na túto chybu. Nehádžte preto celé podujatie do koša. Skúsme sa poučiť z chýb, ktoré môžeme vylepšiť," vysvetľoval Andreas Žampa.

(Autor: instagram/Mikaela Shiffrin)

Jeho reakciu zakrátko zdieľala na svojom profile aj Shiffrinová.

Šípkou smerujúcou na piaty bod Američanka zároveň zdôraznila to, čo povedala aj na tlačovej konferencii bezprostredne po pretekoch - že organizátori odviedli skvelú prácu a mala len túto jednu negatívnu skúsenosť.