Shiffrinová skritizovala organizátorov: Absurdné a falošné, spravili mi to náročky

Mikaela Shiffrinová sa díva na Petru Vlhovú po obrovskom slalome.
Mikaela Shiffrinová sa díva na Petru Vlhovú po obrovskom slalome. (Autor: TASR/AP)
Marian Szucs|7. mar 2021 o 16:17

Američanku nahnevalo, že musela čakať na štart.

JASNÁ. Po prvom kole obrovského slalomu v Jasnej bola na vedúcej pozícii, po druhej jazde však klesla až na tretiu priečku a bola poriadne napálená.

Mikaela Shiffrinová tvrdila, že ju rozhodili organizátori, ktorí práve pred jej štartom neprimerane dlho opravovali poškodenú bránku.

Američanka dokonca povedala, že to spravili cielene, aby pomohli k víťazstvu Petre Vlhovej.

„Keď Petra prišla do cieľa, počula som, ako sa všetci dole tešia, povzbudzujú ju. A zrazu bola trať uzavretá, lebo bolo treba opraviť bránku. A trvalo päť minút, kým ju opravili. Normálne to trvá tridsať sekúnd,“ hovorila Shiffrinová na tlačovej konferencii.

Organizátori pochybenie odmietajú.

Shiffrinová: Bolo to náročky

Udalosti zo záveru nedeľňajších pretekov Shiffrinovú poriadne nahnevali.

„Na štarte som sa išla zblázniť. Takéto situácie sa stávajú a musím ich zvládať, zablokovať hnev, ktorý som začala cítiť. Sústredíte svoju energiu na chvíľu, keď máte vyštartovať. Stáva sa, že niekto spadne. Ale myslím, že dnes to bolo očividne falošné a to ma nahnevalo,“ rozoberala Američanka.

„Jasné, život nie je fér, to viem lepšie ako ktokoľvek. Ani lyžovanie nie je vždy úplne fér, ale aspoň by malo byť profesionálne,“ doplnila.

K spornej situácii sa stále vracala.

„Je to frustrujúce. Možno by som aj tak skončila tretia a Petra by vyhrala, ale to neprofesionálne správanie ovplyvnilo moje sústredenie a uberá to aj na Petrinom výsledku,“ vravela Shiffrinová.

„Ako športovec veríte, že budete mať spravodlivé podmienky. Iná vec je, keď niekto spadne a zraní sa. A iné je opravovať bránku osem minút, dvaja ľudia a nevedia nájsť zástavku... To je absurdné,“ búšila.

Na priamu otázku, či si myslí, že sa to stalo náročky, odpovedala: „Áno.“

Organizátori obvinenia odmietajú

„Napriek všetkému som odviedla celkom dobrú prácu, ale nestačilo to na víťazstvo,“ povzdychla si Shiffrinová.

„Petra je dosť dobrá lyžiarka na to, aby vyhrala preteky sama. Nepotrebuje takéto neprofesionálne správanie. Ja to neovplyvním, ona to neovplyvní, ale niekto si povie – je vo vedení, skúsme niečo,“ dodala Američanka.

Organizátori pretekov žiadne pochybenie nepripúšťajú. Proti priebehu pretekov ani nikto nepodal protest.

„V žiadnom prípade nepripúšťame, že by sa niečo udialo naschvál. Je to bežná súčasť nášho športu. Rovnako ako mala štart-stop Mikaela Shiffrinová, mala ho predtým aj Petra Vlhová. Obe na dve a pol minúty. Snažili sme sa v oboch prípadoch zareagovať čo najrýchlejšie,“ reagovala Jana Palovičová, športová riaditeľka pretekov.

Na spomenutú situáciu regovala aj Vlhová.

„Počas jazdy som nezaregistrovala zlomenú bránku. Uvedomila som si to až v cieli, keď prerušili preteky. Vravím si: 'som zdravá v cieli, muselo sa stať niečo s bránkou'. Pozrela som sa na obrazovku a videla som, že je zlomená,“ uviedla.

Shiffrinová doplnila, že tento moment jej predchádzajúce priaznivé dojmy z Jasnej neovplyvní.

„Rada tu súťažím. To, čo sa stalo dnes, je samostatná záležitosť. Mám jednu negatívnu skúsenosť, ale všetko ostatné bolo veľmi pozitívne. Dúfam, že nebudeme čakať päť rokov, kým sa sem opäť vrátime,“ uzavrela.Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Shiffrinová skritizovala organizátorov: Absurdné a falošné, spravili mi to náročky