Michalovce podľahli Miškovcu po predĺžení

(Autor: ilustračné - TASR)
TASR|25. okt 2019 o 20:19

Zemplínčania prehrali tretíkrát za sebou.

MICHALOVCE. Nováčik hokejovej Tipsport ligy z Michaloviec podľahol na vlastnom ľade v piatkovom zápase 16. kola Miškovcu 2:3 po predĺžení.

Domáci pritom viedli v 40. minúte 2:0, oba góly strelil Jakub Linet.

V predĺžení po štrnástich sekundách dokonal obrat Davis Vandane.

Michalovce prehrali tretíkrát za sebou.

Priebeh stretnutia

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim. Nováčik dostal už v 2. minúte príležitosť presilovej hry, síce ju nezužitkoval, ale vzápätí dokázal otvoriť skóre.

V 7. minúte predviedla Dukla utešenú kombináciu, na konci ktorej bol Linet - 1:0.

Na ďalšiu príležitosť sa čakalo až do záveru prvého dejstva, Miškovec však nepotrestal drobné zaváhanie obrancu Mesikämmena.

Hostia mohli vyrovnať hneď na začiatku druhej tretiny, brankár Surák však v 22. minúte dokázal skvelým zákrokom betónom udržať vedenie Michaloviec.

Zápas sa dostával do tempa, hostia pokračovali v snahe, ale márne, naopak, domáci trafili žŕdku, dobrú šancu mal aj Chalupa.

V 36. minúte mohol zdvojnásobiť náskok Dukly Hvila, ale ani na dvakrát neprekonal Rajnu.

Michalovčania sa dočkali 35 sekúnd pred druhým klaksónom, keď pridal druhý zásah Linet.

Miškovec sa však nevzdal a už po 28 sekundách tretej tretiny skorigoval zásluhou Beacha.

Vzápätí mali príležitosť aj domáci, ale neuspeli. To ich v konečnom dôsledku mrzelo, v 48. minúte sa dostal pred Suráka Vandane a vyrovnal na 2:2.

Maďari mohli zavŕšiť obrat v 51. minúte, ale Beauvillerovi preskočil v rozhodujúcej chvíli puk a o dve minúty neskôr nezužitkovali zmätok pred domácou bránkou.

V závere riadneho hracieho času sa striedali šance na oboch stranách, ale gól nepriniesli.

Hostia napokon predsa dokázali otočiť stav zápasu, keď po štrnástich sekundách predĺženia skóroval Vandane.

Hlasy trénerov

Miroslav Chudý, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: "Dve tretiny sme hrali to, čo sme chceli. Hráčom nemám čo vyčítať, až na pár zbytočných faulov. Pripravovali sme sa na to, že súper je silný v presilovkách. V druhej tretine sme mali súpera zlomiť a odskočiť mu na vyšší rozdiel. Neskôr sme však stratili pôdu pod nohami. Napokon môžeme byť asi aj radi, že máme vôbec jeden bod. Dlhodobo nám nefunguje prvý útok. Tí chalani prišli k nám, aby rozhodovali zápasy. Nie vždy sa darí, no toto je už dlhodobo. Nielenže v produktivite zaostávajú, ale dostávajú góly. Každý v mužstve má svoju úlohu."

Marcel Rodman, tréner DVTK Jegesmedvék Miškovec: "Prvá tretina nebola z našej strany veľmi dobrá, na inkasovaný gól sme nedokázali zareagovať ani pri presilovkách. Postupne sa však naša hra zlepšila a som hrdý, že sme dokázali stiahnuť manko domácich. Vieme, že v Michalovciach sa hrá veľmi ťažko, preto si ceníme tieto body aj víťazstvo v Tatranskom pohári. Máme dva body, sme spokojní, no s lepšou efektivitou streľby sme mohli mať aj tri."

Štatistika

HK Dukla Michalovce - DVTK Jegesmedvék Miškovec 2:3 pp (1:0,1:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 7. Linet (Hvila, Zekucia), 40. Linet (Hvila, Safaralejev)- 41. Beach (Vas), 48. Vandane (Harrison, Beauviller), 61. Vandane (Reszegh). Rozhodovali: Valach, Korba - Jobbágy, Ordzovenský,vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Harrison (DVTK) 10 min. za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3527 divákov

Michalovce: Surák Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Hančák, Kolba, Vorobjov, Borov, Zekucia Mašlonka, Lalancette, Juusela Hvila, Galamboš, Giľák- Hričina, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa

DVTK Jegesmedvék Miškovec:Rajna - Vojtkó, Ross, Vandane, Láda, D. Kiss, Szirányi, Lôvei,Gõz - Reszegh, Vas, Ritó - Beauviller, Harrison, Rodman - Magosi,Galanisz, Beach - P. Kiss, Farkas, Miskolczi