Kulturista Križánek: Komentáre neprajníkov ma neskutočne vytáčajú

(Zdroj: Instagram: Michal Križánek)
Vladimír Bilohuščin|6. okt 2021 o 19:55 (aktualizované 7. okt 2021 o 17:53)

Po výhre na podujatí Siberian Pro si Križánek pripísal ďalšie dve veľmi cenné prvenstvá.

Koniec sezóny je pre profesionálneho kulturistu MICHALA KRIŽÁNKA ako z učebnice. Slovenský reprezentant v priebehu dvoch týždňov zvíťazil na podujatí Arnold Classic, kde sa stal taktiež majstrom sveta a tento víkend sa mu podarilo ovládnuť aj Mr. Universe.

V rozhovore sa tiež dočítate

  • Ktorú výhru si cení viac
  • Ako vníma neprajné odkazy na sociálnych sieťach 
  • Kto sú jeho favoriti na podujatí Mr. Olympia

Na začiatok sa vráťme k súťaži Arnold Classic, kde ste pred pár týždňami získali už svoj piaty titul. Ako by ste zhodnotili svoju formu? Bola zatiaľ najlepšia v kariére?

Môžem povedať, aj podľa toho, aké som mal ohlasy, že bola zatiaľ najlepšie dotiahnutá, akú som kedy mal. Čiže áno, bola najlepšia v kariére.

Po tomto úspechu ste si ani nestihli dať pauzu a cestovali ste na súťaž Mr. Universe, kde ste dokázali taktiež zvíťaziť. Aké sú vaše pocity z tejto súťaže, ktorá mala neuveriteľne dlhú prestávku?

Organizácia podujatia bola výborná, naozaj bolo o mňa postarané. Zavolali si ma na tlačovú konferenciu, kde som sa cítil ako hviezda.

Čo sa týka samotnej súťaže, tak obsadenie nebolo také kvalitné ako na Arnold Classic, ale napriek tomu chlapci vyzerali výborne, boli dobre pripravení.

Ak by ste tieto dve súťaže porovnali, ktorá výhra je pre vás cennejšia?

Vždy sa sústredím na Arnold Classic, pretože momentálne to býva spojené s majstrovstvami sveta. Ale Mr. Universe sa konalo po vyše 45 rokoch, čiže som sa zapísal do histórie ako jej prvý víťaz po obnovení, čo sa nesmierne cení.

Nemrzí vás trocha, že aj po takýchto výborných úspechoch sa stále nájdu ľudia, ktorých komentáre sú neraz za čiarou?

Nechcem byť neslušný, ale sú to zakomplexovaní tupci, ktorí závidia a nevedia, čo tento šport obnáša. Nestojí to ani za reč, ale neskutočne ma to vytáča, pretože reprezentujem Slovensko, som na svoju krajinu hrdý. Ale keď ťa vlastní urážajú takýmito komentármi, tak to naozaj nestojí za reč.

Vy ste momentálne najväčšou hviezdou asociácie Elite Pro. Fanúšikovia, či zahraničné média, vám ale neustále kladú otázku, kedy prestúpite do známejšej Pro League, ktorá usporadúva slávny turnaj Mr. Olympia.

Prestúpim tam, keď budem mať formu na absolútnu výhru celého podujatia. Rátam, že by to mohlo prísť tak okolo troch rokov, ale naozaj sa to nedá odhadnúť. Nič radšej nechcem dopredu sľubovať, aby som zasa zbytočne nerozvíril vody.

Napriek tomu, že nie ste zatiaľ v zámorskej organizácii, treba povedať, že vás tam už dobre poznajú. Napríklad spomenieme menšiu výmenu názorov so Sergio Olivom mladším na sociálnych sieťach. 

Nepovedal by som, že som s ním mal nejakú výmenu, práveže som mu povedal, že je jedným z mojich najobľúbenejších kulturistov v NPC. Len som trocha podrýpol, že keď tam prídem, tak taký dobrý nebude a bude vždy za mnou. To bolo ale myslené zo žartu.

Ako teda má verejnosť vnímať tieto vaše 'podpichnutia' do elitných amerických kulturistov?

Ja to vnímam ako taký žart, vôbec to neriešim. Ale Američania sú takí, že to potrebujú riešiť.

Ale je to dobré, pretože ma to zviditeľňuje a pridáva mi to sledovateľov, čiže som rád, nech sa bavia.

Nás už tento víkend čaká vrchol roka, ktorým je podujatie Mr. Olympia. Kto podľa vás obsadí medailové pozície?

Môj tip je, že si prvenstvo odnesie Brandon Curry, striebro obhajca prvenstva ‘Big Ramy‘ a na tretej pozícii sa umiestni William Bonac.

Vladimír Bilohuščin
Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články