Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ďalšia zlá správa pre fanúšikov, RTVS športový kanál tak skoro nespustí

Matej Hajko (vpravo). (Autor: TASR)
SITA|Publikované 24. mar 2020 o 15:16

Sme v neistote, uviedol Hajko.

BRATISLAVA. Spustenie samostatnej programovej služby Šport odkladá Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) na neurčito.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková, plány skomplikovala pandémia koronavírusu a postupné rušenie veľkých športových udalostí tohto roka.

Rozbehnuté práce, ktoré súviseli s prípravou nového vysielacieho okruhu, však RTVS dokončí v maximálne možnej miere.

Hajko: Dostali sme sa do neistoty

"V čase vrcholiacich príprav na vznik Športu, keď sú rozbehnuté stavebné práce, technologické obstarávania, skladba programu, nákup licencií a výberové konania na nových ľudí, sme sa dostali do obrovskej neistoty," uviedol šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

"V tejto chvíli by bolo maximálne nezodpovedné oznámiť konkrétny termín spustenia nového okruhu a vstupovať do ďalších finančných záväzkov. Nevieme predpovedať, ako sa situácia vyvinie a kedy začne šport na Slovensku a vo svete naplno fungovať,“ pokračoval.

Hajko dodal, že keď bude jasné, že je to procesne, finančne a personálne reálne, tak sa prípravy opäť rozbehnú.

Dokončenie rozbehnutých prác sa týka rozširovania vysielacích priestorov, ako sú napríklad nové strižne, réžia či štúdio, ale aj rekonštrukcia kancelárií.

"Rozšírenie a sfunkčnenie týchto priestorových kapacít bolo pre RTVS nevyhnutné aj bez ohľadu na spustenie štvrtého programového okruhu. Využijú sa v prospech efektívneho fungovania celej inštitúcie,“ poznamenal Hajko.

Bol viazaný na ME vo futbale

Štart športového okruhu bol viazaný na majstrovstvá Európy vo futbale, ktoré sa mali konať 12. júna až 12. júla. Európska futbalová únia (UEFA) rozhodla o ich preložení na rok 2021.

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia.

V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia výchovno-vzdelávacích zariadení od 16. marca na štrnásť dní.

Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zatvorené sú maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami.

Každú nedeľu budú zatvorené aj potraviny, drogérie, lekárne, predajne tlače či krmív pre zvieratá. Dôchodcovia budú mať na nákupy vyčlenený čas od 9:00 do 12:00.

Zavádza sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti. Aktuálne je na Slovensku potvrdených 204 prípadov koronavírusu.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.