Martin Kližan.
Martin Kližan. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|2. aug 2018 o 20:08

Slovák vyradil nasadenú osmičku.

KITZBÜHEL. Slovenský tenista Martin Kližan postúpil už do semifinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 na antuke v rakúskom Kitzbüheli (dotácia 501 345 eur).

Vo štvrtkovom štvrťfinále Kližan predviedol parádny obrat, keď zdolal turnajovú osmičku Srba Dušana Lajoviča za 142 minút 4:6, 7:6 (6), 6:2.

Za stavu 5:2 a 40:15 v treťom sete premenil pri svojom podaní prvý mečbal.

V stredu vyradil Thiema

Zdalo sa, že Kližan nenadviaže na skvelý výkon z predchádzajúceho dňa, keď v osemfinálovom druhom kole vyradil turnajovú jednotku a jedného z najlepších antukárov na svete Rakúšana Dominica Thiema.

Kitzbühel - štvrťfinále:

Martin Kližan (SR) - Dušan Lajovič (Srb.-8) 4:6, 7:6 (6), 6:2

/za 142 minút/

Nicolás Jarry (Čile) - Matteo Berrettini (Tal.) 7:5, 6:3

Jaume Munar (Šp.) - Taro Daniel (Jap.) 7:6 (3), 6:3

Denis Istomin (Uzb.) - Maximilian Marterer (Nem.-6) 6:3, 6:3

Proti Lajovičovi prehral prvý set 4:6 a v druhom za stavu 4:6 v tajbrejku čelil dvom mečbalom súpera. Sériou štyroch bodov však otočil na 8:6 a vyrovnal stav setov na 1:1.

V treťom sete Kližan srbskému súperovi ušiel z 1:1 na 3:1, ale za stavu 3:2 a 30:0 pri podaní slovenského tenistu súboj na hodinu a pol prerušil dážď.

Večernú dohrávku zvládol zverenec Dominika Hrbatého majstrovsky a Lajovičovi až do konca zápasu nepustil ani gem.

Z kvalifikácie už do semifinále

Dvadsaťdeväťročný Kližan (112. v rebríčku ATP) a o rok mladší Lajovič (66.) odohrali štvrté vzájomné stretnutie. Slovák aktuálne vedie 3:1.

V súboji o postup do finále čaká na Kližana odchovane Akadémie Rafaela Nadala, 21-ročný Španiel Jaume Munar.

Kližan, ktorý si postup do hlavnej súťaže musel vybojovať v kvalifikácii, vyradil pod Alpami až troch domácich hráčov.

Vo finále kvalifikácie si poradil s Geraldom Melzerom (6:1, 6:3), v prvom kole hlavnej súťaže zdolal Sebastiana Ofnera 6:2, 6:4 a v súboji o štvrťfinále prevýšil už spomenutého finalistu tohtoročného Roland Garros Thiema (6:1, 1:6, 7:5).

Vďaka víťazstvu nad Lajovičom sa Kližan posunie v online vydaní rebríčka ATP na priebežné 96. miesto.

Semifinálovú účasť v Tirolsku si slovenský tenista zopakuje po šiestich rokoch, vtedy v tejto fáze turnaja nestačil na Holanďana Robina Haaseho.

Domov»Tenis»Kližan odvrátil dva mečbaly a v Kitzbüheli postúpil už do semifinále