27.07.2021 02:00
Deň 4
Tokio 2020
Koniec

OH 2020 / 2021: Wang Jang končí v 3. kole stolného tenisu

Wang Jang na OH Tokio 2020 / 2021.
Wang Jang na OH Tokio 2020 / 2021. (Autor: TASR)
Sportnet|27. júl 2021 o 03:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu 3. kola.

TOKIO. Slovenský reprezentant v stolnom tenise Jang Wang sa dnes predstavil v zápase 3. kola turnaja v rámci OH Tokio 2020 / 2021.

Slovenský stolnotenista prehral s domácim Kokim Niwom po setoch 6:11, 8:11, 3:11, 10:12. Vo štvrtom sete mal pritom setbaly, ktoré nevyužil.

ONLINE PRENOS: Jang Wang v 3. kole dnes (LIVE, stolný tenis na OH Tokio 2020 / 2021, utorok)

Olympijské hry - stolný tenis
27.07.2021 o 08:30
Dvojhra (muži, ženy) - 3. kolo a semifinále
11:6, 11:8, 11:3, 12:10-postupuje Koki Niwa
Ukončený
Prenos
Pre doplnenie Kokiho Niwu čaká osemfinále ešte dnes poobede o 14:30 s jedenástym hráčom sveta a bronzovým medailistom z Londýna nemeckým stolným tenistom Dmitrijim Ovtcharovom. Na to, že sa jedná iba o osemfinále, tak tento zápas by mal ponúknuť nádherný stolnotenisový zážitok.
Tretí vzájomný zápas Niwu s Wangom tak skončil po prvýkrát iba v štyroch setoch, aj keď Wang mal veľkú šancu vo štvrtom sete, ale nevyužil štyri setbaly a Niwa využil hneď prvý mečbal na podaní. Inak v ostatných setoch mal Niwa vývoj pod kontrolou, malá šanca bola pre Wanga ešte v druhom sete, keď viedol 4:1 alebo sa dostal na stav 7:7, lenže koncovku opäť nezvládol. Tretí set bol potom najhorší z pohľadu Wanga, pretože dostal od Niwu výprask 3:11. Pre Slovensko sa tak týmto výsledkom končí účasť na olympijských hrách v stolnom tenise, keď vo dvojhre vypadli Wang aj Balážová a v mixe skončili ešte v prvý deň Balážová s Pištejom. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších prenosoch slovenských reprezentantov z Tokia!
12:10
importantYang Wang končí v treťom kole s Kokim Niwom, keď zápas zakončil vyhodeným forhendom a nevylepší tak svoje umiestnenie z Ria, pretože končí v rovnakej fáze turnaja vo dvojhre!
11:10
importantVeľká príležitosť zahodená a Niwa po piatich bodoch za sebou získava k dispozícii prvý mečbal!
9:10
Wang žiaľ nedokáže zakončiť štvrtý set a zahodil už tri setbaly, takže mu zostáva len jediný.
6:9
importantNiwa neudržal nervy a vyhodil forhend za stôl, takže už iba dva body chýbajú!
5:8
Krásny forhend Wanga, ktorého delia od víťazstva v štvrtom sete iba tri loptičky.
5:6
Za stavu 5:6 si Wang zobral time-out, pretože si uvedomuje, že má asi poslednú šancu urobiť niečo pre záchranu.
4:6
Niwa trochu začal kaziť a Wang k tomu pridáva aj pár víťazných úderov, takže je z toho vedenie o dva body, ktoré je malou nádejou pre slovenského reprezentanta.
3:3
Ale rýchlo je vyrovnané po dvoch chybách Wanga z forhendu.
1:3
Zaujímavý náskok pre Wanga vo štvrtom sete, ktorému pomohla aj páska.
11:3
importantSet končí chybou Wanga, ktorého rotovaný forhend zastavila iba sieť a tento set ponúkol zatiaľ najjednoznačnejší priebeh, takže slovenský reprezentant už len ťažko bude stav 0:3 na sety otáčať.
9:3
Niwa stratil iba tretí bod v sete, keď prestrelil forhend.
8:2
Už sme aj obrazom na zápase, ale tretí set vyzerá jednoznačne, pretože Wangovi sa nedarí brániť útoky Niwu.
11:8
importantPevnejšiu ruku a určite aj skúsenosti preukázal Niwa, ktorý získava aj druhý set nakoniec pomerom 11:8 a dostáva sa už do pohodlnejšieho dvojsetového náskoku. Je tak v polovici cesty za postupom medzi 16 najlepších stolných tenistov vo dvojhre.
7:7
Rysuje sa nám dramatická koncovka druhého setu, ktorú by bolo potrebné z pohľadu Wanga ako outsidera zvládnuť. Možno je aj výhoda, že Niwu v tejto chvíli nemôžu povzbudzovať japonskí diváci.
4:4
Teraz veľká škoda pre Wanga, ktorý viedol už 4:1 v druhom sete, ale o svoj náskok rýchlo prišiel a Niwovi sa podarilo vyrovnať.
11:6
importantZápas žiaľ nemáme na sledovanie k dispozícií, ale prvý set sa skončil výsledkom 11:6 pre domáceho favorita. Wang sa držal iba do stavu 4:4, odvtedy Niwa potiahol dve trojbodové série za sebou a napokon sa prvý set skončil celkom jednoznačne 11:6. Dúfajme, že slovenský reprezentant zabojuje v ďalšom priebehu.
Vítam vás pri sledovaní stolného tenisu na olympijských hrách v Tokiu, v ktorom sa predstaví slovenský reprezentant Yang Wang proti japonskému favoritovi Koki Niwovi, ktorý sa nachádza v rebríčku na 17. mieste, ale kedysi bol až na piatej pozícií. Na začiatku kariéry Niwa vyhral aj zlato ako junior na olympijských hrách a majstrovstvách sveta. Najväčšie víťazstvo svojej kariéry dosiahol v kvalifikácii na olympijské hry v Londýne, keď v roku 2012 zdolal v šiestich setoch vtedajšiu jednotku vo dvojhre Číňana Ma Longa. Nikdy však neprerazil na seniorských majstrovstvách sveta alebo svetovom pohári a jeho maximom je štvrťfinále. Vo štvrťfinále napokon skončil vo dvojhre aj na olympijských hrách v Riu, takže jeho ambíciou bude minimálne zopakovať postup do tejto fázy. Na konte má Niwa jediné víťazstvo na okruhu ITTF, keď uspel v Rusku pred siedmimi rokmi vo finále s Drinkhallom. Wang sa nachádza v rebríčku na 35. mieste, preto bude outsiderom. Avšak s Niwom už odohral dva vzájomné zápasy a raz dokonca uspel, keď ho zdolal v roku 2015 na turnaji v Poľsku. O dva roky sa streli znova a Niwa mu vo Švédsku oplatil v prehru v piatich setoch.

Wang v Riu vypadol tiež na druhom súperovi, takže ak by s Niwom vyhral a postúpil by do osemfinále, tak by vylepšil svoje umiestnenie na olympijskom turnaji vo dvojhre. Vzhľadom na to, že obidvaja spolu odohrali dva zápasy, už trochu poznajú štýl jeden druhého a ani víťazstvo Wanga či Niwu vo vzájomných zápasoch nebolo bez straty setu. Dúfajme, že sa dočkáme vyrovnanejšieho zápasu aj v Tokiu a nebude to jednoznačná záležitosť pre favorizovaného Niwu, pretože Wang má predpoklady na to, aby to minimálne Japoncovi poriadne sťažil a možno aj úplne otočil vo svoj prospech.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Stolný tenis»OH 2020 / 2021: Wang Jang končí v 3. kole stolného tenisu