VIDEO: Fanúšikovia trhali ploty, zasahovala polícia. Finále Ligy majstrov sa začalo neskôr

Fanúšikovia FC Liverpool na finále Ligy majstrov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. máj 2022 o 21:00 (aktualizované 28. máj 2022 o 21:37)

Štart zápasu posunuli dvakrát o štvrťhodinu.

PARÍŽ. Sobotné finále futbalovej Ligy majstrov medzi FC Liverpool a Realom Madrid sa začalo s výrazným oneskorením.

Európska futbalová únia (UEFA) krátko pred výkopom posunula úvodný hvizd o 15 minút z bezpečnostných dôvodov a následne posunula štart opakovane ešte dvakrát.

Úvodný ceremoniál finálového stretnutia Ligy majstrov sa začal o 21.23 h, fanúšikovia pri hymne súťaže pískali. O pol desiatej už bolo vidieť v tuneli nastúpených a pripravených hráčov.

Výkop prebehol napokon až o 21.37 h.

Posun výkopu mal súvisieť s problematickým príchodom fanúšikov na zápas. Na štadión sa dostali diváci bez platných vstupeniek, zatiaľ čo tí, ktorí ich mali, stále čakajú pred bránami Stade de France.

VIDEO: Ako fanúšikovia vtrhli na finále Ligy majstrov

Podľa agentúry DPA sa množstvo fanúšikov Liverpoolu nedostalo včas na svoje miesta a pred bránami vznikol chaos pri vstupe do priestorov arény.

Agentúra AP informovala o pokusoch množstva anglických priaznivcov dostať sa na štadión aj bez vstupeniek. Viacerí z nich prelomili bezpečnostné bariéry.

Zasahovať museli aj bezpečnostné zložky. Podľa britských médií francúzska polícia musela použiť aj slzný plyn.

Hráči sa zatiaľ rozcvičovali na hracej ploche. Aj po výkope boli ešte na sociálne siete zverejňované videá, kde fanúšikovia za plotom ukazujú na svoje platné vstupenky.

Finále Ligy majstrov sledujeme online.

Nachádzate sa tu: