Pohárové prekvapenie. Druholigista z Košíc zdolal Trenčín rozdielom triedy

Sportnet|13. apr 2021 o 09:30 (aktualizované 13. apr 2021 o 15:15)

Slovnaft Cup 2020/2021 - štvrťfinále

FC Košice - AS Trenčín 3:0 (1:0)

Góly: 18. Gall, 70. Pačinda, 81. Liener

/zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

KOŠICE. Futbalisti druholigového FC Košice postúpili do semifinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu. V utorkovom štvrťfinálovom stretnutí zdolali doma fortunaligový AS Trenčín 3:0.

Už v prvom polčase otvoril skóre Boris Gall, po zmene strán pridal poistku Erik Pačinda. Skóre spečatil Erik Liener, ktorý v druhom polčase nahradil autora úvodného gólu.

Košičania si poradili v tomto ročníku pohára už s tretím fortunaligistom. Najprv zdolali Michalovce po jedenástkovom rozstrele, po zmene formátu v osemfinále na neutrálnej pôde vyradili Sereď, opäť v rozstrele.

Semifinálové zápasy Slovenského pohára 2020/2021 prídu na rad 28.4. a 5.5, finále by sa malo hrať 19. mája.

Víťaz súťaže získa právo štartu v pohárovej Európe v sezóne 2021/2022. Aktuálnu edíciu futbalového pohára v jeseni 2020 prerušila pandémia koronavírusu a od marca 2021 ju dohrávajú už iba účastníci dvoch najvyšších súťaží.

LIVE STREAM: FC Košice - AS Trenčín (Slovnaft Cup, štvrťfinále) dnes

Domov»Futbalnet»Pohárové prekvapenie. Druholigista z Košíc zdolal Trenčín rozdielom triedy