Cristiano Ronaldo po góle proti Barcelone.
Cristiano Ronaldo po góle proti Barcelone. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|8. dec 2020 o 18:00

Pozrite si utorňajšie výsledky.

BRATISLAVA. Futbalisti Lipska a Paríža St. Germain sa stali ďalšími osemfinalistami Ligy majstrov 2020/2021. Lipsko v záverečnom vystúpení v H-skupine v priamom súboji o postup zdolalo Manchester United 3:2.

Duel medzi Parížom a Basaksehirom Istanbul v 15. minúte za stavu 0:0 prerušili a dohrá sa až nasledujúci deň. V prípade rovnosti bodov s United by však v prospech PSG rozhodlo lepšie skóre zo vzájomných zápasov.

United zdramatizoval, no nezvrátil

Lipsko potrebovalo nad Manchestrom United zvíťaziť a lepší štart si ani nemohlo želať.

V druhej minúte sa v šestnástke dostal k lopte Angelino a strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Davida de Geu. V 13. minúte zvýšil náskok bundesligistu Amadou Haidara, ktorý zužitkoval center Angelina. Po zmene strán pridal tretí gól Justin Kluivert.

V záverečnej desaťminútovke hostia vďaka Brunovi Fernandesovi a Harrymu Maguireovi znížili na 2:3, vyrovnať sa im však už nepodarilo. Manchester United sa tak predstaví iba v šestnásťfinále Európskej ligy UEFA.

Druhý zápas skupiny medzi Parížom St. Germain a Istanbulom Basaksehir po štvrťhodine za stavu 0:0 prerušili.

Hostia opustili hraciu plochu, spravili tak na protest proti rasistickej urážke zo strany štvrtého rozhodcu Sebastiana Coltescua z Rumunska.

Situáciu vyhrotila červená karta pre asistenta hosťujúceho trénera Pierrea Webóa. Bývalý kamerunský reprezentant sa zapojil do strkanice za postrannou čiarou.

Slovenský obranca Martin Škrtel nefiguroval na súpiske Basaksehiru, chýbal pre kartový trest.

Stretnutie dohrajú v stredu od 18.55 h, informoval o tom francúzsky denník LďEquipe.

Štadión v Paríži sa po polhodine vyprázdnil.
Štadión v Paríži sa po polhodine vyprázdnil. (Autor: TASR/AP)

Ronaldo zatienil Messiho

Cristiano Ronaldo prispel dvomi gólmi k víťazstvu Juventusu Turín na pôde FC Barcelona 3:0, znamenajúcemu prvenstvo v G-skupine.

Portugalčan zatienil kanoniera Barcelony Lionela Meesiho, ktorý sa rovnako ako v ligovom dueli na ihrisku Cadizu (1:2) nepresadil.

Ronaldo v 13. minúte z pokutového kopu otvoril skóre. O sedem minút neskôr po akcii Juana Cuadrada poistil náskok Juventusu Weston McKennie. V 52. minúte Ronaldo premenil ďalší pokutový kop, nariadený za ruku Clementa Lengleta v šestnástke.

Postúpil aj Vavrov tím

Po dvadsiatich rokoch sa do osemfinále Ligy majstrov prebojovali aj futbalisti Lazia Rím. V záverečnom zápase v F-skupine remizovali s FC Bruggy 2:2.

Belgický tím, ktorý potreboval na postup víťazstvo, sa predsaví v šesťnásťfinále Európskej ligy UEFA.

V druhom dueli skupiny prehral Zenit Petrohrad s Borussiou Dortmund 1:2. Nemecký klub mal pred duelom v Petrohrade už osemfinále vo vrecku.

Útočník Borussie Youssoufa Moukoko sa stal vo veku 16 rokov a 18 dní najmladším hráčom, ktorý nastúpil v dueli Ligy majstrov. Na ihrisko sa dostal v 58. minúte.

Doterajší rekord patril Celestineovi Babayarovi z Anderlechtu Brusel, ktorý bol v roku 1994 pri debute v LM o 69 dní starší ako Moukoko.

6. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021:

E-skupina

• Stade Rennes - FC Sevilla 1:3 (0:2)

Góly: 86. Rutter (z 11 n) - 45+2. a 81. En-Nesyri, 32. Kounde

• Chelsea Londýn - FK Krasnodar 1:1 (1:1)

/D. Vavro nefiguroval na súpiske Lazia/

• Zenit Petrohrad - Borussia Dortmund 1:2 (1:0)

Góly: 16. Driussi - 68. Piszczek, 79. Witzel

1.Dortmund641112:413
2.Lazio Rím624011:710
3.FC Bruggy62228:108
4.Zenit Petrohrad60154:131

G-skupina

• Dynamo Kyjev - Ferencváros Budapešť 1:0 (0:0)

Gól: 60. Popov

/R. Mak nastúpil za Ferencváros v 80. minúte/

• FC Barcelona - Juventus Turín 0:3 (0:2)

/M. Škrtel nefiguroval na súpiske Basaksehiru/

• RB Lipsko - Manchester United 3:2 (2:0)

Góly: 2. Angelino, 13. Haidara, 63. Kluivert - 80. Fernandes (z 11 m), 83. Maguire

1.RB Lipsko640211:1212
2.Paríž St. Germain53028:59
3.Manchester United630315:109
4.Istanbul Basaksehir51046:133

Domov»Futbal»Liga majstrov»Ronaldo ovládol Camp Nou. United vypadol, aj keď sa v Paríži nedohralo