Šachtar postúpil vďaka šťastnému gólu, skupinu si zahrá aj Salzburg

Futbalisti Šachtaru Doneck.
Futbalisti Šachtaru Doneck. (Autor: Reuters)
Sportnet|25. aug 2021 o 23:11 (aktualizované 25. aug 2021 o 23:51)

V Lige majstrov bude aj moldavský šampión.

BRATISLAVA. Futbalisti ukrajinského tímu Šachtar Doneck postúpili do skupinovej časti Ligy majstrov. Proti AS Monaco prehrávali po prvom polčase 0:2, ale gól striedajúceho Marlosa poslal zápas do predĺženia.

V 114. minúte vnikol do pokutového územia striedajúci Mudryk a po jeho spätnej prihrávke si zrazil loptu do vlastnej siete hosťujúci kapitán Ruben Aguilar.

Z tretieho postupu v sérii sa tešia futbalisti Salzburgu. V play off si rakúsky majster poradil s dánskym Bröndby IF, ktorý zdolal v oboch stretnutiach 2:1.

Kým v domácom prostredí musel otáčať zo stavu 0:1, v Dánsku mu vynikajúco vyšiel hneď úvod stretnutia. Vo štvrtej minúte skóroval Benjamin Šeško a zakrátko potrestal hrubú chybu domáceho brankára Brenden Aaronson.

Po zmene strán už len stanovil konečnú podobu skóre Andreas Maxso.

V Lige majstrov si prvýkrát zahrá aj moldavský šampión Šerif Tiraspoľ. Po domácej výhre 3:0 nad Dinamom Záhreb zvládol aj odvetu na pôde súpera a hoci bol často pod tlakom chorvátskeho tímu, udržal remízu 0:0.

2. zápasy play off Ligy majstrov 2021/2022:

Šachtar Doneck - AS Monaco 2:2 po predĺžení (0:2)

/prvý zápas 1:2, Salzburg postúpil do skupinovej fázy/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Šachtar postúpil vďaka šťastnému gólu, skupinu si zahrá aj Salzburg