Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš
František Laurinec. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|24. aug 2020 o 22:40

UEFA dala moc vnútroštátnym orgánom.

Oficiálne dôvody, prečo UEFA skontumovala zápas Slovana Bratislava proti KÍ Klaksvík v neprospech slovenského majstra, zatiaľ nie sú známe.

Dlhoročný člen vedenia Európskej futbalovej únie (UEFA) FRANTIŠEK LAURINEC, ktorý v súčasnosti pracuje ako delegát a sudca pri sporných prestupoch, hovorí, že za éry prezidenta Michela Platiniho by sa také niečo nestalo.

Prečo UEFA skontumovala zápas Slovana proti KÍ Klaksvík v prospech tímu z Faerských ostrovov?

Nepoznám zdôvodnenie, ale UEFA urobila chybu už v tom, akým spôsobom sformulovala podmienky účasti klubov v európskych súťažiach.

Keď som bol vo výkonnom výbore UEFA a prezidentom bol Michel Platini, neviem si predstaviť, že by UEFA kapitulovala pred rozhodnutím lokálnych orgánov.

Je nepredstaviteľné, aby o situácii, v akej sa ocitol Slovan, a môžu sa v nej ocitnúť aj iné kluby, rozhodol ktokoľvek iný ako najvyšší futbalový orgán, ktorý organizuje súťaže.

Hoci mal Slovan dva pozitívne prípady na Covid-19, splnil všetky podmienky a povinnosti UEFA. Prečo ani to nestačilo?

V pravidlách európskych súťaží, ktoré sú pre pandémiu koronavírusu organizované inak ako štandardne, je daná veľká právomoc domácim epidemiologickým organizáciám.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články