Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Futbalisti Slovana majú problém. Testy odhalili štrnásť nakazených

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|Publikované 24. okt 2020 o 10:37

V nedeľu hrá Slovan v Dunajskej Strede.

BRATISLAVA. Futbalový ŠK Slovan Bratislava v sobotu informoval, že po testovaní na koronavírus sa v jeho tíme objavilo 14 pozitívnych prípadov.

Pre obhajcu titulu to znamená výrazný problém pred nedeľňajším šlágrom 11. kola Fortuna ligy proti Dunajskej Strede.

K pozitívnym prípadom môžu pribudnúť aj ďalšie. Pred sobotňajším tréningom sa totiž niektorí hráči necítili dobre a mali zvýšenú teplotu.

„Aktuálne riešime zloženie mužstva, ktoré pocestuje do Dunajskej Stredy. Pre zranenia a pozitívne testy nám vypadlo veľa hráčov a obávame sa, či sa do nedele stav ešte nezhorší. Situácia je, žiaľ, veľmi vážna," naznačil na klubovej stránke generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Rozhodne nedeľňajšie testovanie

Na to, aby Slovan odohral nedeľňajší zápas v Dunajskej Strede, potrebuje mať k dispozícii minimálne 13 negatívne testovaných hráčov vrátane jedného brankára.

Hovorí o tom Manuál Únie ligových klubov. Už v súčasnosti je takmer celý realizačný tím vrátane hlavného trénera Darka Milaniča v karanténe.

Podľa vedenie klubu hráči ešte v nedeľu ráno absolvujú antigénové testy, podľa ktorých sa zistí, či budú mať dostatočný počet zdravých hráčov na odohranie zápasu.

"Už v tejto chvíli však musíme konštatovať, že určite nenastúpime v kompletnom zložení a v tak náročnom a dôležitom zápase nebudeme čeliť Dunajskej Strede za rovnocenných okolností," poznamenal Kmotrík.

Slovan zrejme povolá juniorov

Futbalistom Slovana už pandémia koronavírusu výrazne ovplyvnila aktuálnu sezónu, keď nemohli odohrať zápas 1. predkola Ligy majstorv na ihrisku Kí Klaksvík.

Na Faerské Ostrovy dokonca cestovala aj náhradná výprava, v ktorej boli viacerí hráči z juniorského tímu, ktorý hrá druhú najvyššiu ligu.

Je zrejmé, že hráči juniorky budú musieť Slovanu pomôcť aj v nedeľu v Dunajskej Strede, kde je o 16.00 na programe zápas dvoch najlepších slovenských tímov.

Dunajská Streda vedie tabuľku o dva body pred Slovanom.

Kontumácia Slovanu nehrozí

„Slovan postupuje podľa interného Usmernenia ÚLK. Od klubu sme dostali v určenom termíne po pravidelnom ligovom testovaní zoznam hráčov a členov realizačného tímu s negatívnym testom,“ potvrdil výkonný riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertinyák.

Podľa Usmernenia ÚLK musí klub odohrať zápas, ak má k dispozícii minimálne trinásť negatívnych hráčov vrátane brankára.

Na zozname hráčov, ktorý klub dal pred zápasom v Dunajskej Strede Únii ligových klubov, bolo osemnásť hráčov s negatívnymi testmi. Pred sobotňajším tréningom však mali zdravotné ťažkosti aj ďalší hráči, ktorí sú na súpiske.

„Žijeme v období poznačenom pandémiou. Pevne veríme, že z predloženého zoznamu hráčov a členov realizačného tímu s negatívnym výsledkom v rámci testovania bude k dispozícii dostatočný počet hráčov a nebudeme tak musieť riešiť zmeny v programe Fortuna ligy,“ priznal Mertinyák.

Ak by Slovan nemal aspoň trinásť negatívnych hráčov, ÚLK bude musieť nájsť náhradný termín zápasu. Kontrumácia Slovanu však nehrozí.

Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.